هر روز!
هر روز!

اشتباهاتی که بعد از ورزش مرتکب می شوید اشتباهاتی که

اشتباهاتی که بعد از ورزش مرتکب می شوید اشتباهاتی که

اشتباهاتی که بعد از ورزش مرتکب می شوید
اشتباهاتی که بعد از ورزش مرتکب می شوید
اشتباهاتی که بعد از ورزش مرتکب می شوید : اشتباهاتی که بعد از ورزش مرتکب می شوید
: اشتباهاتی که بعد از ورزش مرتکب می شوید
به گزارش : باید در طول ورزش بدن هیدراته باشد
اختصاصی:  
برای تناسب اندام تنها نیمی از وظیفه تان را در باشگاه ورزشی انجام می دهید و بقیه آن مرتبط با رژیم غذایی و دیگر موارد می باشد . متخصصان حوزه لاغری راه دست یابی به تناسب اندام را 30 درصد ورزش و 70 درصد تغذیه مناسب می دانند . علاوه بر تغذیه عواملی چون میزان خواب و استراحت فرد نیز تاثیر گذار است .
مربیان و متخصصان معتقدند انجام تمرینات ورزشی به صورت مداوم ، رعایت نکردن موارد زیر تنها راهی برای هدر رفتن وقت شما می باشد . در ادامه چندین اشتباه فردی در زمینه ورزش را بیان می کنیم ...
لباس های ورزشی تان را عوض نمی کنید
خیلی از افراد بعد از انجام یک جلسه ورزشی در باشگاه ، لباس هایشان را برای جلسه بعدی نمی شویند . این کار باعث بوجود آمدن میکرب و باکتری و در نتیجه بروز عفونت و قارچ می شود . علاوه بر آن خشک شدن عرق باعث بسته شدن منافذ لباس شده و تنفس پوست را دچار چالش می کند . در حالیکه در زمان ورزش بدن باید اکسیژن بیشتری دریافت کند و به همین دلیل ضربان قلب  بالا رفته تا عملیات اکسیژن رسانی به تمام نقاط بدن با سرعت بیشتری انجام شود .
بدن تان را بعد از ورزش سرد نمی کنید
در هر تمرین ورزشی و با هر شرایط بدنی باید بعد از ورزش ، بدن تان را سرد کنید . بعد از کار کردن با وزنه ، انجام تمرینات هوازی ، انجام حرکات کششی و پیاده روی به آرامی ضربان قلب و حرارت بدن تان را کاهش دهید . وقتی بعد از ورزش بدن تان را سرد نکنید ، دچار دردهای عضلانی شدید می شوید . البته این دردها بیشتر در افراد مبتدی و دو روز بعد از ورزش بروز می کند .
آب کمی مصرف می کنید
خیلی از افراد در حین ورزش یک بطری بزرگ اب در دستشان می گیرند . در واقع بدن در طول ورزش آب بیشتری از طریق عرق کردن از دست می دهد . وقتی قبل از ورزش و بعد از آن روی ترازو بروید ، می بینید که وزن تان چند کیلوگرم کاهش یافته است که به خاطر از دست دادن آب بدن است . متخصصان توصیه می کنند درصورتی که بعد از ورزش نیم کیلوگرم کاهش وزن داشتید ، سه برابر آن یعنی 1و نیم لیتر آب بنوشید . البته تنها نباید بعد از ورزش آب بنوشید بلکه باید در حین تمرین هم آب نوشید تا بدن در وضعیت هیدراته قرار گیرد . با این کار بدن ورزشگار راندمان و نتیجه بهتری خواهد داشت . اگر بعد از ورزش سردرد و سرگیجه داشتید ، حتما آب بخورید .
بیش از اندازه استراحت می کنید
بدن بعد از ورزش برای ریکاوری شدن به استراحت نیاز دارد اما استراحت بیش از اندازه شما را از تناسب اندام دور می کند . بدنسازان حرفه ای هر دو ماه یکبار حدود 7 تا 10 روز استراحت مطلق دارند البته این میزان در هر فردی متفاوت است . وقتی بعد از چند روز استراحت به تمرین می روید و در حین ورزش احساس ضعف دارید ، به این معناست که استراحت تان بیش از حد بوده است . باید چند بار این شرایط را امتحان کنید تا زمان مناسب استراحت مطلق بدن را به دست آورید .
استراحت کافی ندارید
یکی از متخصصان ورزشی درباره استراحت بعد از ورزش می گوید : وقتی فردی به استراحت خود توجه ای نداشته باشد ، نه تنها رشد کافی نخواهد داشت بلکه بدنش روز به روز تحلیل می رود . نداشتن استراحت کافی باعث بروز افسردگی و اضطراب در فرد می شود . اصلی ترین عوامل رشد عضلات و تناسب اندام ، ریکاوری بدن و استراحت مناسب است . در واقع عضلات بدن در حین تمرین و در باشگاه ساخته یا تقویت نمی شود بلکه عضلات در حین استراحت و در زمان خواب بازسازی ، ترمیم و استحکام می یابد .
با پای برهنه در رختکن راه می روید
گاهی ورزشکارانی را می بینیم که در طول عوض کردن لباسشان در رختکن ، با پای پیاده قدم می زنند . باید بدانید به خاطر عرق کردن پای ورزشکاران ، رختکن پر از باکتری و میکربهای مضر است . راه رفتن با پای برهنه باعث می شود ویروس ، قارچ و زگیل کف  پای تان بچسبد .
دیوید بنک ، استادیار بالینی پوست در این باره می گوید : بعد از حمام به خاطر رطوبت ، میکروب ها آسان تر از محیط خشک به پای فرد می چسبند و به درون پوست نفوذ می کند . پس بعد از حمام باید انگشت های پایتان را با حوله ی تمیز خشک کنید .
بیش از اندازه پروتئین مصرف می کنید
تغذیه مناسب و ورزش باعث تناسب اندام می شود . البته بدن برای ساختن و شکل گیری عضلات به پروتئین نیاز دارد و متخصصان ورزش وتغذیه همیشه از اهمیت مصرف پروتئین در تناسب اندام حرف می زنند .
جوی گوچنور ، مربی بدنسازی در این باره می گوید : خیلی از ورزشکاران تصور می کنند با مصرف زیاد پروتئین ، عضلات بیشتر و قوی تری خواهند داشت . اما این باور غلط است زیرا مصرف بیش از اندازه پروتئین به بدن ورزشکار به خاطر دریافت زیاد کالری به بدن ، سیستم بدن انسان ، پروتئین اضافی را به چربی تبدیل می کند و تجمع چربی همان چیزی است که ورزشکاران از آن بیزارند .
بنا بر مطالعات انجام گرفته برای نگهداری عضلات بدن باید به ازای هر یک کیلوگرم از وزن بدن 1 گرم پروتئین و برای زیاد شدن حجم عضلات به ازای هر یک کیلوگرم از وزن بدن 2 تا 3 گرم پروتئین مصرف شود .
 
 

برای ارسال اولین نظر کلیک کنید