هر روز!
هر روز!

اشتباهات رایج حین ورزش اشتباهات رایج حین ورزش :

اشتباهات رایج حین ورزش 
 
 اشتباهات رایج حین ورزش :

اشتباهات رایج حین ورزش

اشتباهات رایج حین ورزش : اشتباهات رایج حین ورزش
: اشتباهات رایج حین ورزش
ورزشکاران در هنگام انجام تمرینات ورزشی دچار چه اشتباهاتی می شوند و بهتر است از چه  اصولی در حین ورزش پیروی کنند توصیه های مربیان را در ادامه مطلب باهم می خوانیم
به گزارش :  اگرچه رسیدن به تناسب اندام به مراتب برای مردان راحت تر از زنان است، اما گاهی انجام برخی کارها در باشگاه نتیجه عکس به همراه خواهد داشت. مسلما هیچ مردی دوست ندارد زمان بیشتری را در باشگاه بگذراند و به نتیجه مطلوب نرسد و از آن بدتر، مصدوم هم شود. هدف اول یک برنامه خوب این است که حین تمرین آسیب دیدگی رخ ندهد. اما متاسفانه گاهی اوقات نداشتن اطلاعات کافی باعث می شود خیلی از افراد به نتیجه ای که می خواهند، نرسند.
نداشتن اطلاعات کافی گاهی باعث بروز اشتباهات رایجی می شود؛ اشتباهات ناخواسته ای که شما را از رسیدن به هدف تان دور می کند. با شناسایی و اجتناب از این اشتباهات می توانید بار دیگر در مسیر درست قرار بگیرید و به هدف تان نزدیک شوید. در این مطلب اشتباهاتی که شما هم مثل بسیاری از افراد دیگر ممکن است حین ورزش مرتکب شوید را آورده ایم. اگر می خواهید ورزش کردن به سلامت تان کمک کند نه آسیب دیدگی تان، این مطلب را از دست ندهید.
جوگیر نشوید!
یکی از شایع ترین چالش هایی که در مسیر کاهش وزن با آن روبه رو می شوید وارد آوردن فشار زیاد به بدن است. مردان به خاطر غرور مردانه ای که دارند وزنه زیادی می زنند یا حرکات را سریع انجام می دهند و بعد ممکن است آسیب ببینند. پیشنهاد می شود در تمرینات، برای رسیدن به نتایج ماندگار، ثبات داشته باشید. آرام و آهسته اما مداوم ورزش کردن، بسیار نتیجه بخش تر از وارد آوردن فشار یکباره و زیاد است.
حرف های دوستان تان را جدی نگیرید
مردان اغلب عادت دارند به توصیه های غلط گوش دهند (توصیه هایی از سوی دوستان و همکاران ) که در این صورت مسلما به نتایج مطلوبی نمی رسند. متخصصان ورزشی به افراد ورزشکاری که دوست دارند به نتایج خوب و ایده آل برسند، توصیه می کنند با یک مربی مجرب و کاربلد تمرین کنند.
روی قدرتی ها تمرکز نکنید
بسیاری از مردانی که دوست دارند لاغر شوند، تمرینات کاردیوی چربی سوز انجام می دهند، اما اگر این حرکت با هدف کاهش وزن انجام شود، اشتباه بزرگی خواهد بود. ورزیده کردن عضلات، شما را به ماشین سوزاننده چربی تبدیل می کند. متخصصان معتقدند مردان عادت دارند حرکات کاردیو را به کرات و سریع انجام دهند. سعی کنید این تمرینات را فقط زمانی که نیاز است، انجام دهید.
خطرات ورزش طولانی مدت
تنها تمرکز روی زمان، جهت انجام تمرین در باشگاه نمی تواند رسیدن به نتایج مطلوب را تضمین کند. زمانی را که در باشگاه می گذرانید باید بیشتر با کیفیت باشد. چیزی که نتایج ایده آل را برای تان تضمین می کند، عبارت است از: تمرین هوشمندانه، تمرین سخت و تمرین گام به گام. بسیاری از ورزشکاران معتقدند هر چه زمان طولانی تری را به ورزش کردن اختصاص دهند، بدن شان بزرگ تر و قوی تر خواهد شد. با اینکه صرف زمان بیشتر می تواند بهتر باشد، اما برای مقاوم سازی بدن کاربردی ندارد. در واقع تمرین طولانی می تواند به نتایج نامطلوب و حتی آسیب منتهی شود. در اینجا به مشکلاتی اشاره می کنیم که ضمن ورزش می تواند برای افرادی که زمان زیادی ورزش می کنند، رخ دهد.
خطر اول: بی حالی و ضعف
تمرینات به گونه ای طراحی شده اند تا به عضلات تان فشار وارد کنند. این تنها راهی است که می تواند منجر به افزایش مقاومت، سایز و قدرت بدن تان شود. با این حال، فشار زیاد با خود خستگی به همراه دارد. شما به لحاظ جسمی خسته شده و بعد از انجام تمرینات سخت و طاقت فرسا، احساس بی حالی و ضعف خواهید داشت. این مسئله نه تنها تاثیر منفی روی خود آن تمرین می گذارد، بلکه باعث می شود تکنیک ضعیفی که در آن تمرین مورد استفاده قرار داده اید به حرکت بعدی هم انتقال یابد.
خطر دوم:  تجزیه پروتئین
بعد از ۴۵ دقیقه ورزش در باشگاه، میزان کورتیزول در بدن به تدریج زیاد می شود. کورتیزول، هورمون فشار است که به تنظیم متابولیسم کمک می کند تا به بدن  اطمینان  بدهد که انرژی کافی برای تمرین دارد. نگرانی اینجاست که با بالا رفتن میزان کورتیزول حین تمرین، این هورمون به بدن شما سیگنالی می فرستد تا از پروتئین عضلات به عنوان منبع انرژی استفاده کند.
زمان دقیق شروع این فرایند به شدت تمرین شما مربوط شده، اما سطح آن رفته رفته زیاد می شود. با این حال بالا رفتن میزان کورتیزول حین تمرین می تواند مشکل ساز باشد چرا که سطح التهاب هم به همان نسبت در بدن بالا می رود که به مراتب حساسیت انسولین را در بدن کم می کند.
خطر سوم: خستگی عضلات
تمرینات مقاومتی باعث آسیب به عضلات می شوند. برای رسیدن به مقاومت و سایز مطلوب، بدن شما خرده جراحت ها را ترمیم کرده و فیبرهای عضلانی می سازد که بزرگ تر بوده و می توانند فشار بیشتری تحمل کنند یا قوی تر شوند. فرایند بازسازی آنها زمانی رخ می دهد که بعد از تمرینات بتوانید خود را بازیابی کنید، نه در زمان تمرین.
این کار ممکن است آسیب زیادی به همراه داشته باشد و عضلات تان نتوانند خودشان را ترمیم کنند. در واقع این کار باعث می شود حجم عضلات و میزان مقاومت آنها به خاطر تمرینات طولانی مدت کاهش یابد چرا که بدن تان نمی تواند بازیابی انجام دهد.
خطر چهارم: نمی توانید طولانی ورزش کنید
اینکه بتوان برای ساعت ها ورزش کرد چیز محالی نیست، اما به خاطر داشته باشید که تنها تحت شرایط خاص می توان این کار را انجام داد. ورزشکاران معمولا تمرینات طولانی انجام نمی دهند. اگر هم قرار باشد چنین کاری کنند، به طور طبیعی آن را در چندین جلسه قسمت می کنند.
افرادی که سه ساعت ورزش می کنند باید برخی مسائل را مد نظر قرار دهند. نخست آنکه این نوع تمرینات صرفا مخصوص یک هنر

برای ارسال اولین نظر کلیک کنید