هر روز!
هر روز!

اصلی ترین مولفه اشتغال توانمندی افراد است : اصلی ترین

اصلی ترین مولفه اشتغال توانمندی افراد است : اصلی ترین

اصلی ترین مولفه اشتغال توانمندی افراد است
: اصلی ترین مولفه اشتغال توانمندی افراد است
به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از صبح اردستان؛ ابوطالب جلالی اظهار کرد: جلساتی که در شهرستان ها برگزار می شود می تواند این مزیت را داشته باشد تا با برنامه ریزی نرخ بیکاری را کاهش دهیم.
به گزارش : مدیر کل آموزش فنی و حرفه ای استان اصفهان گفت: تعداد مراکز فنی حرفه ای در استان 54 مرکز بوده که بیش از  یک هزار حرفه مهارتی را در دستور کار قرار داده که در حوزه صنعت، خدمات فنی و موضوعات مربوط به گردشگری و خدمات  «آی تی» و «آی سی تی» فعالیت دارد.
وی افزود: عمده رشته هایی که در اختیار جوانان قرار می گیرد می تواند فرصت شغل را برای افراد رقم بزند و یا توجه به متناسب بودن کسب و کار و عملی بودن آنها ایجاد شغل کند.
جلالی با بیان اینکه بخشی از بهره برداران آموزش فنی  و حرفه ای بانوان هستند، تصریح کرد: می توانند در فعالیت های مشاغل خانگی موثر بوده  و بخش دیگری از آموزشها در حوزه صنعت است که  فرصت اشتغالشان در حوزه صنعتی را نیز فراهم می کند .
مدیر کل آموزش فنی و حرفه ای استان اصفهان تصریح کرد: خدمات فنی و اصناف یکی از موقعیت ها یی است که می تواند افراد خود اشتغال شده  و تشکلهای صنفی کوچک را برای خودشان به واسطه این مهارت ها ایجاد کنند.
وی با اشاره به برگزاری آموزش های مختلف افزود: در سال تقریبا 60 هزار نفر از آقایان و بانوان  از فرصت های مهارتی در استان برخوردار شده  که بخشی از آن هم در شهر اردستان انجام می شود.
مدیر کل آموزش فنی و حرفه ای استان اصفهان  اصلی ترین مولفه موضوع اشتغال را توانمندی افراد دانست که باید در خود دارا باشند و زمانی که انسان ها مهارت های لازم و شناخت کافی به وظیفه شغل را نداشته باشند نخواهند توانست ایجاد شغل کنند.
وی رسالت سازمان فنی حرفه ای را  بستر سازی یا فراهم سازی فرصت های شغلی برای  جوانان عنوان کرد و افزود: تا کنون هم در این زمینه موفق بوده ایم  و 65 درصد از افرادی که در مراکز ثابت فنی حرفه ای برای اشتغال آمده اند و محدودیت هایی در خصوص اشتغال نداشته اند و مشغول بکار شدند.
جلالی وجود نرخ تک رقمی بیکاری در اردستان را امیدوارکتتده دانست و تاکید کرد: ولی با توجه به محدودیت هایی که در اردستان وجود دارد همچون آب،  فرصت های  فوق العاده دیگری در موضوع گردشگری وجود دارد که می توان با فعال کردن این حوزه یکی از مزیت های اردستان برای ایجاد شغل باشد.
انتهای پیام/

برای ارسال اولین نظر کلیک کنید