هر روز!
هر روز!

اصول بهداشتی برای نگهداری حوله اصول بهداشتی برای نگهداری حوله

اصول بهداشتی برای نگهداری حوله اصول بهداشتی برای نگهداری حوله

اصول بهداشتی برای نگهداری حوله
اصول بهداشتی برای نگهداری حوله
اصول بهداشتی برای نگهداری حوله : اصول بهداشتی برای نگهداری حوله
: اصول بهداشتی برای نگهداری حوله
به گزارش : حوله را زیر نور خورشید خشک کنید
اختصاصی:
هر فرد باید به بهداشت فردی خود توجه کند و حوله جداگانه ای داشته باشد. اگر از حوله مشترک استفاده کنید احتمال انتقال آلودگی وجود خواهد داشت. دکتر نیلفروش زاده، متخصص پوست و مو می گوید : حوله از جمله موارد مهم بهداشت فردی است و هر فرد باید برای استحمام از حوله جداگانه ای استفاده کند. حوله با برطرف کردن رطوبت پوست به نظافت کمک می کند و باید به بهداشت آن توجه ویژه ای شود.
اگر حوله به درستی شسته نشود یا به شکل مناسبی خشک و نگهداری نشود می تواند میکرب و آلودگی ها را به سرعت رشد و تکثیر دهد . زیرا رطوبت برای رشد میکروب و قارچ ها مناسب است . اگر  حوله بهداشتی نباشد در قسمت هایی از بدن چون کشاله ران، زیر بغل و بین انگشتان پا که رطوبت بیشتری دارند ، امکان رشد میکرو ارگانیسم ها بیشتر خواهد بود. پس باید حوله در محل مناسبی خشک شود تا از انتقال میکروب ها جلوگیری کند. باید به طور مرتب حوله را بشویید و در صورتی که بیمار هستید به شستشو و تعویض ان توجه کنید.
هر فرد در منزل باید حوله جداگانه ای داشته باشد و اگر به طور  اتفاقی از حوله شخص دیگری استفاده کنید مستعد انتقال آلودگی خواهید بود. وقتی باکتری ها در جاهای مرطوب چون کشاله ران یا بین انگشتان پا تجمع می یابند باعث می شود که چربی پوست تجزیه شود و در این محل ها بوی بدی بوجود آید. در مورد حوله هم اگر میکرب و چربی پوست در حوله باقی بماند و مرتب شستته نشود و به شیوه درستی خشک نشود می تواند سبب رشد و تکثیر باکتری ها و ایجاد بوی بد شود. نباید حوله را بعد از استفاده در حمام و جاهای نمناک قرار دهید بلکه باید در جایی باشد که هوا جریان دارد و یا در معرض نورخورشید قرار دهید.
در واقع باید بعد از شستشو برای خشک کردن نهایی زیر نور خورشید قرار دهید تا در معرض جریان هوا باشد. بهترین دمای آب برای از بین بردن میکروب ها 75-77 درجه سانتی گراد می باشد و در صورتی که بیمار هستید برای شست و شوی حوله از مواد ضدعفونی کننده استفاده کنید. اگر فردی به عفونت قارچی یا میکروبی پوست یا زگیل مبتلا است باید حوله اش به طور جداگانه شسته شود با از انتقال میکرب به سایر حوله ها یا لباس ها جلوگیری شود.
در این مورد خواندن مقاله "اسرار از بین بردن بوی ناخوشایند حوله‌" را به شما پیشنهاد می کنیم.

برای ارسال اولین نظر کلیک کنید