مسیر سبز
مسیر سبز

اطاعت از رهبری موجب اقتدار ایران شد خبرگزاری مهر:

اطاعت از رهبری موجب اقتدار ایران شد
خبرگزاری مهر:  علی لاریجانی رئیس مجلس شورای اسلامی در همایش تکریم مادران و همسران شهدا با اشاره به اینکه ابرقدرت ها از اول انقلاب به بهانه های مختلف مقابل ملت ایران سنگ اندازی کرده اند اظهار داشت: این سنگ اندازی ها به خاطر راهی است که ما انتخاب کرده ایم وگرنه بسیاری از کشورها امروز جرات ایستادگی مقابل استکبار را ندارند. قیمت استقلال شما این است که دشمنان گاهی در مقابل‌تان سنگ‌اندازی می کنند.

نماینده مردم قم در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: در مذاکرات هسته ای شنیده می شود که گاهی در خلال مذاکرات درشتی هایی می کنند، ما جنس اینها را می شناسیم. اینها ژست توخالی زیاد دارند ولی نباید فریب بخوریم.

وی تاکید کرد: دو طرف اکنون گفته اند که می خواهیم مذاکره کنیم. این در حالی است که ایران هیچگاه میز مذاکره را ترک نکرده بود اما آنها گاهی در کوران مذاکرات حرفهای درشت می زدند که اراده ها را سست کنند.

رئیس مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه دشمنان فرهنگ ملت ایران را درست نمی شناسند اظهار داشت: دشمنان فکر می کنند با این حرفهای درشت تغییری در اراده ملت ایران بوجود می آید در حالی که باید بپذیرند با ملت عظیم ایران و خانواده شهدا مواجه اند و خون استقامت را در رگ های جامعه می دمند.

وی پیشرفت و سرفرازی کشور را ناشی از تبعیت از فرامین مقام معظم رهبری خواند و گفت:  ایران در 34 سال گذشته فراز و فرودهای زیادی داشته است و گاهی در برخی مراحل با سستی هایی مواجه شده ایم اما آنچه باعث عزت کشور ما شده جایگاه ولایت فقیه و راهنمایی های ایشان بوده که در زمان امام (ره) و آیت الله خامنه ای اینگونه بوده است.

لاریجانی ادامه داد: در 34 سال گذشته حوادث متنوعی بر ما گذشت اما آنچه که باعث اقتدار ما در مسائل کلان و اساسی شد این بود که همه در اطاعت از رهبری یکدل بودند. آنهایی که بی وفایی کردند نیز سزایش را کشیدند.

رئیس مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: مسئله هسته ای از عوامل اقتدار کشور است. در طول دو دهه گذشته با حمایت رهبری فراز و فرودها را در مسیر دستیابی به فناوری صلح آمیز هسته ای طی کرده و به پیشرفت علمی دست یافته ایم. در واقع راهنمایی های رهبری موجب مصون ماندن کشور از حوادث بود و عامل اقتدار مسلمانان شد.

وی با اشاره به جنگ 33 روزه رژیم صهیونیستی علیه حزب الله لبنان اظهار داشت: در آن زمان حجم سنگین نظامی رژیم صهیونیستی به جنوب لبنان همزمان با مذاکرات نفسگیر ایران با غرب در مسئله هسته ای بود و شورای امنیت در شلوغی فضای بین المللی قطعنامه ای علیه ایران صادر کرد.

رئیس مجلس شورای اسلامی  ادامه داد: این قطعنامه نشان داد که غرب کانون مقاومت را در دنیای اسلام شناخته است زیرا در یک گوشه دنیا رژیم صهیونیستی علیه حزب الله لبنان عملیات می کرد و در گوشه دیگر به ایران در مسئله هسته ای فشار می آوردند.

وی یادآور شد: در آن زمان بسیاری از کشورهای اسلامی یا خود را به خواب زده بودند یا پشت صحنه به رژیم صهیونیستی کمک می کردند تنها کشوری که به مقاومت لبنان کمک می کرد سوریه بود که آن را هم به این روز انداختند. نهایتا حزب الله لبنان در آن جنگ ضربه ای به رژیم صهیونیستی زد و کمر آنها را شکست.

لاریجانی تاکید کرد: توفیق کشور ناشی از همدلی مردم با مقام معظم رهبری است مسیر آینده هم همین است نباید دچار غفلت شویم. برای عبور از سنگلاخ های پیش رو جامعه ما باید اهل فرهنگ، استقامت و طبعیت از رهبری باشد چرا که این کلید پیشرفت و سعادت کشور است.

لاریجانی با بیان اینکه خانواده شهدا ایستادگی را به ملت ایران آموختند تصریح کرد: هیچگاه قدر و منزلت خانواده شهدا فراموش نمی شود همان شهادت ویژگی ممتاز جامعه اسلامی است بسیاری از خصوصیات فرهنگی جوامع مختلف مشابه هستند اما آنچه جامعه ما را از جوامع دیگر جدا می کند پاسداشت فضیلت شهادت است.

وی اضافه کرد: بسیاری از جوامع، منابع مالی غنی دارند و نظم و انضباط خوبی در آنها برقرار است و پیشرفت کرده اند اما در مقابل استکبار سست هستند و تاب نمی آورند زیرا فرهنگ جهاد و شهادت را کنار گذاشته اند و قدرت ایستادگی ندارند.

وی انتخاب نام سال 93 با نام فرهنگ و اقتصاد را انتخاب دقیقی خواند و گفت: در سال 93 به خاطر غنای فرهنگی باید به موضوع جهاد و شهادت توجه خاص شود زیرا این امر موجب سربلندی جامعه خواهد شد.

رئیس مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: آنچه ایران امروز را به یک قدرت مهم و تاثیرگذار تبدیل کرده و باعث شده کشورمان روی پای خود بایستد جدای از تدابیری که اندیشیده شده مربوط به شهادت و مجاهدت هایی است که اگر وجود نداشت این سربلندی برای کشور بوجود نمی آمد.

لاریجانی افزود: قلدری بعضی کشورها در مقابل ایران به این معنا نیست که آنها عظمت کشور ما را درک نمی کنند بلکه آنها این عظمت را می شناسند اما به زبان نمی آورند ما با راهی که پیش رو داریم به سه رکن فرهنگ، استقامت و ولایت پذیری نیاز داریم این فرهنگ تقلیدی و وارداتی نیست بلکه باید از متن باورها بجوشد و با هویت جامعه سنخیت داشته باشد.

رئیس مجلس شورای اسلامی با اشاره به برخی نظریات مبنی بر اینکه اگر بر روی باورها استقامت نداشته باشیم دریچه های پیشرفت به روی ما باز می شود گفت: این یک نگاه سطحی است. عمق مسئله این است که تفکر مجاهدانه و شهادت طلبانه ما را به اینجا رسانده و اگر از آن فاصله بگیریم دچار نوعی ارتجاع و گمراهی شده ایم، استقامت بر فرهنگ اسلامی دریچه های اقتدار و سربلندی را پیش روی ما باز خواهد کرد که کانون آن فرهنگ شهادت طلبی است.

وی فرهنگ شهادت را عامل حیات جامعه خواند و اظهار داشت: جامعه ما باید جامعه ای با فرهنگ متعالی باشد که دستیابی به این امر از طریق استقامت امکانپذیر است. استقامت هم بدون هزینه نخواه

برای ارسال اولین نظر کلیک کنید