هر روز!
هر روز!

اعتماد به نفس ندارم چیکار کنم ؟ روانشناسی : اعتماد

اعتماد به نفس ندارم چیکار کنم ؟ روانشناسی : اعتماد

اعتماد به نفس ندارم چیکار کنم ؟
روانشناسی : اعتماد به نفس , حالت روحی که اگر در حد نرمال نباشد نباشد موجب اختلال در زندگی و کارهای اجتماعی مان خواهد شد, عدم اعتماد به نفس دلایل مختلفی دارد که در ادامه برای تقویت اعتماد به نفس به چند نکته اشاره خواهیم کرد.
اعتماد به نفس ندارم چیکار کنم ؟ : اعتماد به نفس ندارم چیکار کنم ؟
: اعتماد به نفس ندارم چیکار کنم ؟

 
به گزارش : به کمک ۴ روش زیر می توانید اعتماد به نفس را در خود تقویت و در زندگی و روابط اجتماعی خود موق تر ظاهر شوید.
۱_ ایمان داشته باشید :
وقتی هنوز در ذهن خود به مسایل ناراحت کننده و مشکلات و مواردی که موجب آزار شما است فکر می کنید, آنها را به سمت خود جذب می کنید.
باید در ذهن خود به خوبی ها فکر کنید, آینده بهتر و درست برای خود مجسم کنید, خود را در وضعیتی تصور کنید که دیگر از مشکل کنونی خبری نیست.
ترسیدن از مشکلات بدترین چیز است, با این کار خود را نابود می کنید, اگر تصور کنید بدبخت, بی پول, غمگین, زشت , افسرده یا .. هستید, این طور هم خواهد شد.
به مسایل خوب فکر کنید, باید ایمان قوی داشته باشید, باید ایمان داشته باشید که دنیایی که خداوند بزرگ برای ما ایجاد کرده است مملو از انرژی های مثبت است.
باید این انرژی ها را جذب کنید نه انرژی های منفی را. به روزهای خوب، شغل عالی، همسر وفادار، فرزندان سالم و … فکر کنید.
با قدرت ایمان, تصویر آینده خود را بر اساس علاقه مندی هایتان در ذهن بسازید تا به آنچه می خواهید برسید, بخش اعظم تلاش انسان ها در مغز آنها است.
۲_ در حال زندگی کنید :
همیشه مغز انسان به همه جا می رود به غیر از زمانی که در آن حاضر است, به گذشته و آینده فکر می کنید اما قدر لحظه های کنونی خود را نمی دانیم.
نگاه به گذشته و نگرانی از آینده نیز بیشتر مواقع ترس و تفکرات منفی در بر دارد و همین مساله باعث می شود تا از اکنون خود نیز بی نصیب بمانیم و همیشه فقط درد و ناراحتی را حس کنیم, در نتیجه اعتماد به نفس خود را نیز از دست خواهیم داد. زیرا تصور می کنیم درخور و شایسته خوبی ها نیستیم.
۳_ تلاش کنید :
درس های یک و دو تا حدی آسان هستند, اما این تمرین کمی دشوار است, شما باید باور داشته باشید همه اتفاق ها نتیجه مثبت دارند, به همین دلیل برای آن تلاش کنید.
۴ _ نتیجه نهایی را فراموش کنید :
در حال زندگی کنید و از لحظه های کنونی لذت ببرید, چرا برای آینده ای که نیامده است این همه نگران هستید, چه اهمیتی دارد که در انتها به کجا خواهید رسید.
قرار است همیشه خوب و مثبت فکر کنید و انرژی های مثبت را به خود جذب کنید, با ایمان داشتن و سپردن همه چیز به خدا و قدرت نامحدود او می توانید اعتماد به نفس بیشتر داشته باشید و آینده بهتری برای خود رقم بزنید.
 
توجه داشته باشید که این به این منظور نیست که برای تحقق اهداف خود تلاش نکنید و برنامه ریزی نداشته باشید, منظور این اس که نگرانی حاصل از نتیجه نهایی را کنار بگذارید.
پ ن : سعی می کنیم در مطالب بعدی بیشتر در رابطه با موضوع اعتماد به نفس اشاره کنیم اما به طور کل باید توجه داشت به همان اندازه که عدم اعتماد به نفس مشکلاتی بوجود خواهد آورد اعتماد به نفس زیاد که به نوعی دیگر خودشیفتگی نیز تعبیر می شود در روابط اجتماعی شخص مخرب خواهد بود.
آرشیو ⇐ سلامت روان
مجله

برای ارسال اولین نظر کلیک کنید