مسیر سبز
مسیر سبز

اعزام دارندگان کارت معافیت جعلی به سربازی خبرگزاری مهر:

اعزام دارندگان کارت معافیت جعلی به سربازی
خبرگزاری مهر:  جانشین رئیس سازمان وظیفه عمومی گفت: افرادی که کارت پایان خدمت و معافیت جعلی دارند به خدمت سربازی اعزام می شوند.

سردار ابراهیم کريمي در این باره اظهار داشت: بيش از 95 درصد از کارت هاي پايان خدمت کمتر از يک ماه تعويض مي شوند اما از آنجا که اطلاعات برخي از کارت ها، متمرکز نيست، نيازمند استعلام از سازمان نيروهاي مسلح هستيم، بنابراين تعويض اين کارت ها بيش از يک ماه به طول مي انجامد.

وي افزود: پس از مراجعه افراد به دفاتر مراکز پليس +10 و ارائه درخواست براي تعويض کارت، مدارک کمتر از يک هفته به سازمان وظيفه عمومي مي رسد سپس پيامکي مبني بر دريافت و بررسي مدارک متقاضي به او ارسال و پس از اخذ تائيديه اطلاعات و پست کارت هوشمند، طي ارسال پيامکي شماره پستي به صاحبان کارت اعلام مي شود.

به گفته جانشين سازمان وظيفه عمومي  افراد پس از ارسال مدارک خود مي توانند ضمن تماس با تلفن 096480 پيگير آخرين وضعيت درخواست کارت هوشمند باشند و کارشناسان ما نيز به طور زنده پاسخگوي سئوالات آنان هستند.همچنين در سامانه پيامک سازمان وظيفه عمومي متقاضيان مي توانند با ارسال علامت سوال (؟) به شماره 110206010 از آخرين وضعيت تعويض کارت خود مطلع شوند.

وي در پاسخ به سوالی مبني براينکه آيا هنگام تعويض با کارت هاي معافيت يا پايان خدمت جعلي مواجه شده ايد؟ گفت: در روند تعويض کارت هاي قديمي، از آنجا که برخي از کارت ها، فاقد اصالت بودند، ماموران ما متوجه جعلي بودن آن شده و ضمن معرفي فرد خاطي به دستگاه قضايي، اين افراد مجبورند که دوران سربازي را طي کنند.

کريمي افزود: متاسفانه افرادي هستند که تحت عنوان دلال ادعا مي کنند که قادرند کارت هاي معافيت و پايان خدمت به شرط استعلام تهيه کنند، اين افراد از سادگي برخي استفاده کرده و با دريافت مبالغ هنگفت، کارت جعلي به مشتريان خود ارائه مي دهند.

وي با تاکيد براينکه سازمان وظيفه عمومي ناجا با ارائه راهکارهايي شرايط را سخت تر تا جعل کارت هاي معافيت امکان پذير نباشد، افزود: مردم فريب اين افراد را نخورند چرا که کساني که در شوراها و کميسيون هاي وظيفه عمومی افرادی مجرب هستند. تا پايان سال مهلت تعويض کارت هاي پايان خدمت به اتمام مي رسد لذا مردم در زمان بندي اعلام شده براي تعويض کارت هاي خود اقدام کنند تا همکاران ما بتوانند سريع تر  و در مدت زمان مقرر اقدام به تعويض کارت ها کنند.

برای ارسال اولین نظر کلیک کنید