هر روز!
هر روز!

اعلام شرایط معافیت کفالت از شرایط اصلی رسیدگی به

اعلام شرایط معافیت کفالت 
 از شرایط اصلی رسیدگی به

اعلام شرایط معافیت کفالت
از شرایط اصلی رسیدگی به درخواست معافیت کفالت، رسیدن به سن مشمولیت، نداشتن غیبت و تنها پسر بالای 18 سال و سالم خانواده بودن می باشد.


به گزارش جام جم آنلاین به نقل از اداره اجتماعی سازمان وظیفه عمومی، سازمان وظیفه ناجا طی اطلاعیه ای اعلام کرد: از شرایط اصلی رسیدگی به درخواست معافیت های کفالت از جمله کفالت پدر بالای 65سال تمام، یگانه فرزند ذکور سالم بالای 18 سال خانواده بودن، رسیدن به سن مشمولیت (18 سال تمام) و نداشتن غیبت می باشد.
لازم به ذکر است، مهاجرت، ازدواج و یا در حبس بودن برادر یا برادران مشمول نیز مانع بهره مندی از این معافیت برای مشمول متقاضی خواهد بود.
در این اطلاعیه آمده است، برادر بیمار در صورتیکه بیماری وی در شورای پزشکی وظیفه عمومی تایید شود مانعی برای معافیت کفالت نخواهد بود.
این اطلاعیه می افزاید: پدر بیمار کمتر از 65 سال نیز باید به تشخیص شورای پزشکی وظیفه عمومی نیازمند به مراقبت تشخیص داده شود.
از شرایط اصلی رسیدگی به درخواست معافیت های کفالت از جمله کفالت پدر بالای 65سال تمام، یگانه فرزند ذکور سالم بالای 18 سال خانواده بودن، رسیدن به سن مشمولیت (18 سال تمام) و نداشتن غیبت می باشد
این اطلاعیه در خصوص معافیت موقت کفالت پدر نیازمند مراقب می افزاید، پدر بالای 65 سال سن و یا نیازمند مراقبت (کمتر از 65 سال) که دارای دو فرزند ذکور بالای 18 سال سالم می باشد، به شرط آنکه یکی از فرزندان ذکور وی در خارج از شهرستان محل سکونت پدر به تحصیل اشتغال داشته باشد پسر دیگر او می تواند تا پایان سنوات تحصیلی برادر خود از معافیت موقت کفالت پدر نیازمند مراقب استفاده نماید.برای ارسال اولین نظر کلیک کنید