هر روز!
هر روز!

افراد شاد چه عادت هایی دارند؟ : افراد شاد چه

افراد شاد چه عادت هایی دارند؟ : افراد شاد چه

افراد شاد چه عادت هایی دارند؟
: افراد شاد چه عادت هایی دارند؟
: افراد شاد عادت هایی دارند که شما هم می توانید آنها را وارد زندگی تان کنید. افراد شاد و خوشحال، تمایلات و گرایشات خاصی دارند که آنها را در جستجوی معنا و مفهوم زندگی یاری کرده و در طول این مسیر به آنها انگیزه می دهد.
 
به گزارش : اطرافشان را با افراد شاد پر می کنند شادی و لذت مُسری است. محققان دریافته اند که آنهایی که اطراف خود را با افراد شاد و سرزنده پر می کنند، احتمال بیشتری برای شاد شدن در آینده دارند. این به تنهایی می تواند دلیل خوبی باشد که با افراد سرحال و شاد رفت وآمد کنید.
 
فقط وقتی لبخند می زنند که از ته دل باشد طبق تحقیقات، حتی اگر واقعاً احساس شادی نکنید، ایجاد یک فکر شاد — و بعد لبخند زدن بخاطر آن — می تواند سطح شادی شما را بالا برده و بازده کاری تان را افزایش دهد. خیلی مهم است که لبخندتان از ته دل باشد: این تحقیق نشان داده است که لبخند مصنوعی وقتی افکار منفی در ذهنتان است می تواند روحیه تان را حتی بدتر هم بکند.
 
قابلیت انعطاف دارند براساس تحقیقات پیتر کرامر، قابلیت انعطاف است که متضاد افسردگی است نه شادی. او می گوید افراد شاد می دانند چطور باید بعد از شکست به وضعیت قبلی خود برگردند. قابلیت انعطاف راهکاری است که انسان ها می توانند در مواجهه با سختی ها زندگی از آن استفاده کنند.
 
برای شاد بودن تلاش می کنند بله، دقیقاً به همین سادگی: براساس دو تحقیقی که به تازگی انجام گرفته است، فقط تلاش کردن برای شاد بودن می تواند سلامت احساسی شما را تقویت کند. تحقیقات نشان داده است که آنهایی که فعالانه تلاش می کنند احساس شادی بیشتری کنند، بالاترین سطح روحیه مثبت را داشته اند.
 
قدر اتفاقات خوب زندگی را می دانند جشن گرفتن دستاورهای بزرگ و دشوار زندگی خیلی مهم است اما افراد شاد به پیروزی های کوچک خود نیز اهمیت می دهند. وقتی برای دیدن اتفاقات خوب و مثبتی که در زندگی مان می افتد وقت بگذاریم، یعنی پاداش های کوچک بسیار زیادی در طول روز به خودمان می دهیم. این می تواند تاثیری عالی بر روحیه مان داشته باشد. دقت کردن به اتفاقات خوب زندگی، حتی اگر به کوچکی عالی شدن طعم چای تان باشد، باعث می شود در پایان روز حس مفید بودن بیشتری کنید.
 
قدر لذت های کوچک زندگی را می دانند خوردن یک بستنی قیفی شکلاتی، دیدن یک سگ مهربان و بازیگوش، افراد شاد برای استفاده از همه لذت های کوچک و ساده زندگی وقت می گذارند. پیدا کردن معنا در چیزهای کوچک و تمرین قدرشناسی از آنها به احساس شادی و رضایت عمومی از زندگی تان منجر خواهد شد.
 
زمانی از وقتشان را صرف اعمال بشردوستانه می کنند بااینکه یک روز فقط ۲۴ ساعت دارد، اما افراد مثبت بخشی از زمان خود را صرف خوبی کردن به دیگران می کنند که در مقابل فوایدی نیز به خودشان می رسد. یک تحقیق که سالهای طولانی به طول انجامیده بود، فواید بشردوستی و نوع دوستی را بررسی کرده است. نتیجه این تحقیق نشان داده است که کارهای داوطلبانه هم برای سلامت جسمی و هم روحی بسیار مفید است. افراد در کلیه سنین که برای کارهای مختلف داوطلب می شدند شادتر بوده و از سلامت جسمی بهتر و افسردگی کمتری برخوردار بودند.
 
به خودشان اجازه می دهند که گذشت زمان را فراموش کنند وقتی شدیداً درگیر کاری می شوید که هم دشوار و چالش انگیز است و هم معنادار و روحیه بخش، گذشت زمان را فراموش می کنید. افراد شاد به دنبال چنین حسی هستند که خودآگاهی شان را کمتر کرده و احساس موفقیتشان را بیشتر می کند. برای اینکه چنین حالتی اتفاق بیفتد، آن فعالیت باید به چشمتان داوطلبانه بیاید نه اجباری و همچنین باید اهدافی مشخص برای رسیدن به موفقیت در سر داشته باشید.
 
بحث های جدی را به غیبت کردن های جزئی ترجیح می دهند برای اینکه احساس خوبی نسبت به زندگی پیدا کنید، باید گفتگوهای جزئی و پیش پاافتاده را کنار گذاشته و وارد گفتگوهای عمیق تر شوید.
یکی از پنج پشیمانی افراد رو به مرگ این است که «کاش جرات ابراز احساساتم را داشتم». بیشتر آدم ها افسوس می خورند که کاش کمتر درمورد موضوعات پیش پاافتاده ای مثل آب و هوا حرف می زنند و بیشتر درمورد آنچه در دلشان است صحبت به میان می آوردند.
 
برای دیگران پول خرج می کنند شاید هم پول خوشبختی می آورد! در یک تحقیق مشخص شد که پول خرج کردن برای دیگران نسبت به پول خرج کردن برای خود، تاثیری مستقیم تر بر شادی افراد دارد.
 
شنوندگانی خوب هستند وقتی گوش می دهید، توانایی خود برای دریافت دانش بیشتر را تقویت می کنید که دقیقاً متضاد زمانی است که با کلمات و افکار منحرف کننده خود، دنیا را مسدود می کنید. گوش دادن همچنین راهی برای نشان دادن احترام به دیگران و اعتماد به نفس است. علم و اعتماد به نفس دلیل این است که به خودتان اطمینان داشته و دیدی مثبت به خود دارید و درنتیجه انرژی مثبت از خود ساطع می کنید. خوب گوش دادن مهارتی است که روابط شما را تقویت کرده و تجربیاتی رضایت بخش تر برایتان فراهم می آورد.
 
ارتباطات میان فردی ایجاد می کنند فرستادن یک پیام کوتاه به دوستان بسیار راحت است اما وقتی صحبت از سلامتی تان به میان می آید، گرفتن پرواز هواپیما و رفتن به شهری دیگر برای دیدن یک دوست کار سختی است. تحقیقات نشان داده است که تماس های انسانی و داشتن روابط شخصی با دوستان به کاهش احساس اضطراب کمک می کند.
 
به نیمه پر لیوان نگاه می کنند خوشبینی فواید بسیار زیادی برای سلامتی دارد که از جمله آن می تواند به کاهش استرس، تحمل بهتر درد و طول عمر اشاره کرد. وقتی تصمیم می گیرید که نیمه پر لیوان را ببینید، سلامتی و شادی را هم انتخاب کرده اید.
سلیگمان بهترین خصوصیات افراد خوشبین را اینطور

برای ارسال اولین نظر کلیک کنید