هر روز!
هر روز!

افزایش احتمال سندرم متابولیک با چاقی : افزایش احتمال سندرم

افزایش احتمال سندرم متابولیک با چاقی : افزایش احتمال سندرم

افزایش احتمال سندرم متابولیک با چاقی
: افزایش احتمال سندرم متابولیک با چاقی
به گزارش مدیکال نیوز تودی، با وجود اینکه عدم رضایت از تناسب اندام می تواند به انگیزه ای برای کاهش وزن تبدیل شود اما با این حال این مطالعه نوین نشان می دهد که احساسات منفی ناشی از شرمساری به دلیل چاقی در واقع می تواند عواقب جدی برای سلامت داشته باشد.
به گزارش : ربکا پرل رهبر این مطالعه، که یک استاد روانشناسی در مرکز وزن و اختلالات تغذیه در دانشکده پزشکی دانشگاه پرلمن پنسیلوانیا است، اخیرا یافته های خود را در مجله Obesity به چاپ رسانده است.
این پژوهش شامل ۱۵۹ بزرگسال بین سنین ۲۱ و ۶۵ سال بود که شاخص توده بدنی (BMI)آنها از ۳۳ به بالا بوده و در طبقه بندی افراد چاق قرار می گرفتند.
تمام این افراد همچنین به پرسشنامه سلامت که برای تعیین معیارهای شرکت کنندگان برای افسردگی و سندرم متابولیک بود پاسخ دادند.
سندرم متابولیک مجموعه ای از عوامل خطر است که احتمال سکته مغزی، دیابت، بیماری های قلبی و سایر مشکلات بهداشتی را افزایش می دهد .این عوامل خطر شامل فشار خون بالا، دور کمر بزرگ، قند خون ناشتا بالا و کلسترول بالا است.
۵۱ نفر از این شرکت کنندگان(چیزی در حدود ۳۲.۱ درصد) دارای سندرم متابولیک بودند.
افرادی که از احساسات درونی منفی ناشی از چاقی رنج می بردند، در مقایسه با شرکت کنندگانی که سطوح پایینی از احساسات درونی منفی داشتند، سه برابر بیشتر در معرض خطر ابتلا به سندرم متابولیک بودند.
آنها همچنین شش برابر بیشتر در معرض ابتلا به سطوح بالاتری از گلیسیرید قرار داشتند که می تواند به تصلب شرایین و تجمع مواد چرب در دیواره شریان ها و در نهایت خطر ابتلا به حمله قلبی و سکته منجر شود.
گفتنی است که این نتایج پس از کنترل شاخص توده بدن و افسردگی در فرد به دست آمد.

برای ارسال اولین نظر کلیک کنید