مسیر سبز
مسیر سبز

افزایش دما در تمامی استانهای کشور از فردا خبرگزاری مهر:

افزایش دما در تمامی استانهای کشور از فردا
خبرگزاری مهر: مدیرکل پیش‌بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی نسبت به افزایش دما در نیمه شمالی کشور گفت: فردا دمای هوا درتمامی استانهای کشور بالای صفر می‌رود.

عبدالرضا امیدوار شهری افزود: نقشه‌های هواشناسی نشان می‌دهد که در نیمه شمالی کشور بویژه سواحل دریای خزر، از عصر پنجشنبه تا اواسط هفته آینده دمای هوا افزایش می‌یابد که این افزایش دما در روزهای یکشنبه و دوشنبه قابل توجه است و در ارتفاعات و دامنه‌های رشته کوه البرز سبب تشدید ذوب برف خواهد شد.

وی افزود: بر اساس نقشه‌های پیش‌یابی هواشناسی طی 48 ساعت آینده در جنوب غرب، دامنه‌های زاگرس مرکزی و جنوبی، جنوب، برخی مناطق مرکزی، ارتفاعات البرز و شمال شرق، شرق و ارتفاعات جنوب شرق کشور افزایش ابر، رگبار باران، گاهی رعد و برق و وزش باد پیش‌بینی می‌شود که در مناطق مستعد بارش تگرگ نیز دور از انتظار نیست و بارش‌ها در استان‌های واقع در دامنه‌های زاگرس مرکزی و جنوبی بویژه در استانهای لرستان و چهارمحال و بختیاری شدت بیشتری خواهد داشت.

مدیرکل پیش‌بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی کشور با بیان این که از بعد از ظهر روز جمعه از ناپایداری‌ها در دامنه‌های زاگرس و جنوب کشور کاسته می‌شود و شمال شرق، شرق و برخی مناطق مرکز بارش پراکنده خواهد داشت، گفت: از روز جمعه این هفته تا اواسط هفته آینده با تقویت جریانات سطحی جنوبی در غالب مناطق کشور بویژه در نیمه شمالی دمای هوا افزایش می‌یابد.

وی افزود: بر این اساس در روز پنجشنبه آسمان تهران قسمتی ابری در بعضی ساعات با افزایش ابر و بارش پراکنده و وزش باد پیش‌بینی شده است همچنین در روز جمعه آسمان پایتخت کمی ابری در بعضی ساعات با افزایش ابر در ارتفاعات ، بارش پراکنده و وزش باد همراه خواهد بود.

مدیرکل پیش‌بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی کشور با اشاره به این که در روز پنجشنبه دمای تمامی استان‌های کشور بالای صفر می‌رود اظهار داشت: در این مدت به ترتیب استان اردبیل با حداقل دمای 2 درجه سانتیگراد بالای صفر خنکترین و خوزستان با حداکثر دمای 33 درجه سانتیگراد بالای صفر گرمترین استان‌های کشور هستند.

برای ارسال اولین نظر کلیک کنید