هر روز!
هر روز!

افزایش شیوع قارچ های پوستی در تابستان افزایش شیوع قارچ

افزایش شیوع قارچ های پوستی در تابستان افزایش شیوع قارچ

افزایش شیوع قارچ های پوستی در تابستان
افزایش شیوع قارچ های پوستی در تابستان
 
قارچ های پوستی انواع مختلفی دارند که باعث خارش و قرمزی پوست می‌شوند و عمدتا از طریق تماس با انسان و لباس آلوده و استخر و حمام های غیر بهداشتی منتقل می‌شوند.
پرویز طوسی، متخصص پوست و مو در گفتگو با باشگاه خبرنگاران گفت: قارچ های پوستی عارضه ای است که می‌تواند نقاط مختلف بدن مانند سر، پا و ناخن را درگیر کند و در فصل تابستان شیوع بیشتری دارد.
 
وی گفت: قارچ سر با پوسته شدن و شکسته شدن موها در سطح پوست مشخص و باعث کچلی می‌شود که در صورت عدم درمان ممکن است ریشه مو به طور دائم از بین برود.
 
این متخصص افزود: قارچ سر بیشتر در کودکان و مناطق روستایی دیده می‌شود و منشا ابتلا به بیماری ممکن است خاک، حیوان یا انسان مبتلا به این عارضه باشد.
 
طوسی تصریح کرد: قارچ پا، مورد دیگری از این بیماری است که علائم آن پوسته شدن، قرمزی و خارش پوست است و از طریق تماس با انسان یا لباس آلوده منتقل می‌شود.
 
وی خاطر نشان کرد: قارچ انگشت پا بصورت سفید و خمیری شدن پوست و گاهی ترک و پوسته شدن درانگشتان چهارم و پنجم کوچک پا مشخص می‌شود و علت آن عرق کردن پا به مدت طولانی در کفش است و در ایران شایع می‌باشد.
 
این متخصص پوست و مو ادامه داد: قارچ ناخن دارای علائمی مانند ضخیم شدن یا خرد شدگی و تغییر رنگ ناخن می‌باشد و از استخر و حمام های آلوده و نیز کاشت های غیربهداشتی ناخن منتقل می‌شود.
 
طوسی افزود: این قارچ ها باعث خارش مناطق درگیر می‌شود و با داروهای ضد قارچی که به صورت خوراکی و موضعی هستند قابل درمان است.

برای ارسال اولین نظر کلیک کنید