بهترین زندگی
بهترین زندگی

افزایش هورمون های مردانه در زنان، نازایی می‌آورد؟ هورمون‌های مردانه

افزایش هورمون های مردانه در زنان، نازایی می‌آورد؟
هورمون‌های مردانه که مهم‌ترین آنها تستسترون و دی هیدرواپی اندرتسون سولفات هستند، اغلب در بافت های چربی و همچنین در تخمدان‌ها جمع می شوند. بالا رفتن این هورمون‌ها بیش از حد معمول باعث بروز مشکلاتی از قبیل افزایش موهای زائد بر روی صورت و بدن و همچنین الگوی ریزش موی مردانه در زنان می‌شود.

مهم‌ترین عوامل ایجاد اختلال در هورمون های زنان
دکتر سینا کوثری متخصص داخلی، غدد و متابولیسم در خصوص علل افزایش این هورمون‌ها در بدن عنوان کرد: افزایش وزن در زنان یکی از مهم‌ترین عوامل ایجاد این اختلال است و همچنین کم‌تحرکی، استرس، رژیم‌های غذایی پر کالری، بالا رفتن مقاومت انسولین در بدن باعث ذخیره‌ این هورمون‌ها در بافت های چربی بدن شده و در طولانی مدت باعث ایجاد اختلال در میزان هورمون‌های مردانه می‌شود و افزایش بیش از حد هورمون‌های مردانه در زنان خطر ناباروری را به همراه دارد.
 روش‌های تشخیص اختلال هورمونی 
دکتر کوثری درخصوص روش‌های تشخیص این اختلال هورمونی که به سندرم تخمدان پلی کیستیک نیز معروف است. عنوان کرد: درسالهای گذشته از طریق معاینه و سونوگرافی از تخمدان‌ها این بیماری تشخیص داده می‌شد، اما امروز می‌توان از طریق تست‌ های بیوشیمیایی و هورمونی در آزمایشگاه‌های تشخیص طبی این اختلال هورمونی را شناسایی کرد. طولانی بودن دوره درمان این بیماری با تجویز داروهایی در جهت کنترل عادت ماهانه و همچنین کنترل انسولین خون و داروهایی که مانع عملکرد بیش از حد معمول هورمون‌های مردانه نمی شوند می‌توان این اختلال را کنترل و درمان کرد.

برای ارسال اولین نظر کلیک کنید