مسیر سبز
مسیر سبز

افزایش 200 درصدی قیمت مصالح ساختمانی! باشگاه خبرنگاران جوان :

افزایش 200 درصدی قیمت مصالح ساختمانی!
باشگاه خبرنگاران جوان : افزايش 100 تا 200 درصدي مصالح ساختماني از جمله پريز، شيرآلات و... موجب تعطيل شدن بسياري از پروژه هاي عمراني شده است.

جعفر قرائتي ستوده دبير انجمن صنفي توليدکنندگان و فناوران صنعتي ساختمان با بيان اينکه اکثر پروژه هاي عمراني در سطح کشور به حالت نيمه تعطيل درآمده اند گفت: افزايش قيمت ارز و نوسانات موجود در بازار موجب افزايش قيمت مصالح ساختماني شده است.

وي با اشاره به اينکه بسياري از مواد اوليه کارخانجات عمراني وارداتي هستند افزود: افزايش قيمت ارز موجب شده بسياري از مواد اوليه کارخانجات با مشکل مواجه شوند.

قرائتي در ادامه تصريح کرد: بسياري از کارخانجات از عرضه کالاهاي خود به دليل افزايش قيمت جلوگيري کرده و اجناس خودشان را تحويل نمي دهند.

دبير انجمن صنفي توليدکنندگان و فناوران صنعتي ساختمان در ادامه توضيح داد: بسياري از پروژه هاي عمراني در مرحله نازک کاري به حالت تعويق درآمدند.

وي در ادامه افزود: افزايش قيمت محصولاتي از جمله پريز، آسانسور و شيرآلات موجب شده بسياري از پروژه هاي عمراني در مرحله نازک کاري تعطيل شوند.

وي در ادامه تصريح کرد: افزايش 100 تا 200 درصدي محصولات از جمله پريز، شيرآلات، آسانسور، درب و پنجره بر تعطيلي پروژه ها موثر بوده است.

وي در پايان خاطرنشان کرد: افزايش 50 درصدي تا 100 درصدي فولاد و سيمان در چند ماه گذشته در افزايش قيمت تمام شده ساخت مسکن موثر بوده است.

برای ارسال اولین نظر کلیک کنید