هر روز!
هر روز!

افزایش 65 درصدی بلیت هواپیما نرخ بلیت هواپیما در پروازهای

افزایش 65 درصدی بلیت هواپیما 
 نرخ بلیت هواپیما در پروازهای

افزایش 65 درصدی بلیت هواپیما
نرخ بلیت هواپیما در پروازهای داخلی به طور میانگین 65 درصد افزایش یافت و از امروز(سه‌شنبه) اعمال می‌شود. حداکثر وحداقل این بها 60 تا 70 درصد اعلام شده است.

سید عبدالرضا موسوی، رییس انجمن شرکت‌های هواپیمایی کشور، در گفت‌و‌گو با خبرنگار راه خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) با اعلام این خبر افزود: طبق ابلاغ سازمان هواپیمایی کشوری، از 16 آبان ماه نرخ بلیت هواپیما در پروازهای داخلی به طور میانگین 65 درصد افزایش یافته و با نرخ جدید اعمال می‌شود.

وی افزود: این رقم با توجه به مسیرهای مختلف و مسافت‌های متفاوت کمتر و یا بیشتر می‌شود.
رییس انجمن شرکت‌های هواپیمایی کشور تاکید کرد: سازمان حمایت مصرف‌کنندگان و تولیدکنندگان این میزان افزایش را تایید کرده است.
همچنین محمد خداکرمی معاون هوانوردی سازمان هواپیمایی کشور درباره میزان این افزایش اظهار کرد: حداقل افزایش 60 و حداکثر آن 70 درصد خواهد بود.
به این ترتیب از امروز (سه‌شنبه) افزایش میانگین 65 درصدی در نرخ بلیت پروازهای داخلی اعمال خواهد شد. به عنوان نمونه، در حال حاضر بلیت کیش - تهران که تا 15 آبان ماه 100 هزار تومان بود، از این به بعد به قیمت 170 هزار تومان از سوی شرکت‌ها به فروش خواهد رسید.
به گزارش ایسنا در حالی موسوی این خبر را عصر روز دوشنبه به ایسنا داد که پیش از این مسئولان سازمان هواپیمایی کشوری خبر از افزایش نرخ بلیت را داده بودند اما آخرین رایزنی‌ها حکایت ازافزایش تا سقف 50 درصدی داشت.
البته در همین زمینه شرکت‌های هواپیمایی با اصرار خواستار افزایش بیش از 75 درصدی بوده و عنوان می‌کردند که پس از قطع ارائه ارز با نرخ دولتی به ایرلاین‌ها آنها به شدت دچار ضرر شده و دستکم قیمت بلیت باید دو برابر شود.
طی هفته گذشته که بحث افزایش نرخ بلیت مطرح شده بود آژانس‌های فروش بلیت عنوان می‌کردند که شرکت‌های هواپیمایی از فروش بلیت برای پروازهای با تاریخ‌های آینده خودداری کرده و منتظر بالارفتن نرخ بلیت هستند.
گفته می‌شود شرکت‌هایی که از قبل بلیت با نرخ سابق فروخته‌اند با توجه به نرخ‌های جدید پیش از پرواز مابه‌تفاوت آن را از مسافران دریافت خواهند کرد.
شرکت‌های هواپیمایی با اصرار خواستار افزایش بیش از 75 درصدی بوده و عنوان می‌کردند که پس از قطع ارائه ارز با نرخ دولتی به ایرلاین‌ها آنها به شدت دچار ضرر شده و دستکم قیمت بلیت باید دو برابر شود
درحالی که معاون سازمان هواپیمایی به ایسنا اعلام کرد: نرخ بلیت‌های فروخته‌شده افزایش نمی‌یابد .
محمد خداکرمی درباره‌ میزان افزایش نرخ بلیت گفت: نرخ بلیت پرواز‌های داخلی حداقل 60 و حداکثر 70 درصد افزایش یافته است.
خداکرمی در پاسخ به این پرسش که آیا بلیت‌هایی که از قبل فروخته شده است، شامل افزایش قیمت می‌شود و دارندگان آن باید مابه‌التفاوت پرداخت کنند؟ اعلام کرد: هیچ‌گونه تغییری در نرخ بلیت‌های پیش‌فروش شده از امروز به بعد اعمال نمی‌شود و مابه‌التفاوتی نباید از سوی مسافران پرداخت شود.
معاون سازمان هواپیمایی کشور هم‌چنین اظهار کرد: نرخ بلیت هواپیما در پروازهای داخلی در تمام شرکت‌های هواپیمایی به یک میزان افزایش یافته و قیمت‌ها هم‌چنان تکلیفی است.برای ارسال اولین نظر کلیک کنید