هر روز!
هر روز!

افسانه های از تراشیدن موهای زائد تا چین و چروک

افسانه های از تراشیدن موهای زائد تا چین و چروک

افسانه های از تراشیدن موهای زائد تا چین و چروک
: افسانه های از تراشیدن موهای زائد تا چین و چروک
  دکتر آریله کووار، دانشیار بخش پوست دانشگاه نیویورک می گوید: «این قطعا افسانه است. اما به دلایلی بعد از تراشیدن مو با تیغ مو کلفت تر به نظر برسد. وقتی شما با تیغ مو را می تراشید همان موقع لبه های کند مو دوباره رشد کرده و به نظر کلفت تر می رسد اما تفاوتی در قطر یا تراکم مو ایجاد نمی شود.»اگر مو با کمک موم سرد برداشته شود دیگر ضخیم تر به نظر نمی رسد چون کل فولیکول مو برداشته می شود. بنابراین رشد مجدد مو در چرخه های مختلفی انجام می گیرد. در نتیجه به اندازه حالت قبلی متراکم به نظر نمی رسد. همچنین مو در انتها باریک تر شده و بازهم تراکم کلی موها کمتر به نظر می رسد.   اکسفولیاته کردن باعث کند شدن رشد مو می شود؟ (نادرست)
به گزارش   اگر کاری روی سطح پوست انجام شود تأثیری روی آنچه در زیر پوست رشد می کند، ندارد. دکتر رونالد برانکاچیو مدیر موسسه پوست نیویورک می گوید: «اکسفولیاته کردن سطح پوست تغییری در متابولیسم فولیکول هایی که در زیر پوست قرار دارند نمی دهد.» تنها روشی که در حال حاضر برای کند کردن رشد مو وجود دارد استفاده از داروی وانیکا است که به صورت موضعی مورد استفاده قرار می گیرد و باعث کاهش رشد موهای صورت در خانم ها می شود. این کار با بلوکه کردن آنزیم رشد فولیکول مو انجام می گیرد. بیماری هایی وجود دارند که باعث از دست رفتن موقتی موها می شوند از جمله بیماری های تیروئیدی. معمولا ۲۰ درصد موها در حالت استراحت قرار دارند و رشد نمی کنند. بیماری، آسیب دیدگی یا زایمان باعث می شوند تا درصد بیشتری از موها وارد شرایط استراحت شده و این طور به نظر می رسد که در طول شب موها ریخته اند.   تمام چین و چروک ها از سن ۲۵ سالگی ایجاد شده و بعدا روی صورت نمایان می شوند (نادرست)
  این افسانه به این دلیل بر سر زبان ها افتاده که فعالیت فرد از ۲۵ سالگی به بعد به شدت افزایش پیدا کرده و فرد مدت زمان بیشتری را زیر آفتاب و در فضای باز سپری می کند و در نتیجه بیشتر دچار چین و چروک می شود.     چین و چروک نتیجه کاهش کلاژن است. کلاژن اصلی ترین پروتئین ساختاری پوست است. هرچه سن بالاتر می رود بدن کمتر کلاژن می سازد که در نتیجه پوست دیگر به سفتی پوست در هنگام جوانی نیست. اما در شرایطی که کمبود تولید کلاژن برای تمامی افراد اتفاق می افتد و در طول خطوط صورت که متحرک هستند چین و چروک ایجاد می شود ، مواجهه با نور آفتاب بیش از پیش باعث از بین رفتن کلاژن شده و باعث چین و چروک های بیشتری می شود. چین و چروک هایی که می توان کاملا از بروز آنها جلوگیری کرد.   مالیدن یا تنگ کردن چشم ها باعث ایجاد چین و چروک می شود (درست)
  چین و چروک ها در محل هایی ایجاد می شوند که سلول های پوست به وسیله شکلک های صورت میلیون ها بار فشرده می شوند. به دنبال از دست رفتن سفتی پوست در محل های فشرده چین و چروک تشکیل می شود.     بنابراین تنگ کردن چشم ها یا هر کار تکرارشدنی دیگری به صورت شکلک های صورتی مثل لبخندزدن یا اخم کردن اگر به تعداد کافی انجام شوند باعث ایجاد چین و چروک در صورت می شوند. دکتر برانکاچیو می گوید:« ما که با صورت سنگی این طرف و آن طرف نمی رویم».     ظاهر چین و چروک ها را می توان با بوتاکس بهبود بخشید که داخل پیشانی بین چشم ها تزریق می شود تا جلو حرکت عضلات را بگیرد.     به عبارت دیگر مالیدن چشم ها به شدت باعث بروز چین و چروک می شود. دکتر برانکاچیو می گوید: «مالیدن چشم ها باعث آزار چشم ها یا خشکی شده اما باعث ایجاد چین و چروک دائمی نمی شود.»     دلیل اینکه مردم به طور مرتب صورتشان را نمی مالند و حتی زمانی آنها این کار را انجام می دهند مالش صورت در همان محل و جهت قبلی صورت نمی گیرد که برای ایجاد چین و چروک ضروری است.     اگر شما آنقدر صورت را بمالید که جایش باقی بماند این یک مشکل است اما اغلب مردم این کار را نمی کنند.   از مرطوب کننده استفاده کنید و آن را به طرف بالا بمالید وگرنه پوست چروک می شود (نادرست)
  پوست حالت ارتجاعی داشته و وقتی کشیده می شود دوباره به وضعیت قبلی اش برمی گردد. اگر این کار هر بار دقیقا در یک مسیر صورت نگیرد حتی تکرار روزانه هم برای ایجاد چین و چروک کافی نخواهد بود. تنها راه ایجاد مصنوعی چین و چروک کشیدن پوست در یک دوره زمانی بسیار طولانی است مثلا هنگام خواب. دکتر کووار می گوید: خوابیدن دائمی روی یک سمت صورت می تواند باعث چین و چروک در همان سمت شود چراکه شما هر شب دارید پوست یک سمت صورت را چروک می کنید. برای پرهیز از این مشکل بهترین کار خوابیدن روی کمر است. اما نکته این است که این مساله خیلی قابل کنترل نیست.   اگر روزی هشت لیوان آب بنوشید پوست فوق العاده ای خواهید داشت (بستگی دارد)
  نوشیدن آب برای سلامت پوست مهم است اما نوشیدن هشت لیوان در روز برای سلامت پوست کمی زیاده روی است. دکتر درائولیس متخصص پوست می گوید: شما باید به پوست آب برسانید. اما اگر بیش از حد آب بخورید طبعا باید زیاد هم به دستشویی بروید. اما او هشدار می دهد که خشکی پوست می تواند مشکلات دیگری به همراه داشته باشد. او می گوید: «نوشیدن آب الزاما باعث آب رسانی به پوست نمی شود. اگر پوست شما خشک است به این معنا نیست که شما به حد کافی آب نخورده اید.» او معتقد است استفاده از مرطوب کننده و صابون های ملایم بهترین راه برای تأمین رطوبت پوست است. دهیدراتاسیون(کمبود آب) تأثیرات مخربی روی پوست دارد. دکتر کووار توضیح می دهد که کلاژن به عنوان عامل اصلی سفتی پوست داخل یک ژل قندی شناور است که آب را در پوست حفظ می کند. بنابراین بدون آب پوست سفتی و استحکام خود را از دست

برای ارسال اولین نظر کلیک کنید