هر روز!
هر روز!

افشای اسامی فراماسون ها: از چرچیل تا جک قاتل افشای

افشای اسامی فراماسون ها: از چرچیل تا جک قاتل افشای

افشای اسامی فراماسون ها: از چرچیل تا جک قاتل
افشای اسامی فراماسون ها: از چرچیل تا جک قاتل
: افشای اسامی فراماسون ها: از چرچیل تا جک قاتل
تاریخ ایرانی: یک آرشیو محرمانه حاوی اسامی دو میلیون فراماسون برای نخستین بار از طریق سایت «انسستری» (Ancestry) در دسترس عموم قرار گرفته و دخالت گستردهٔ فراماسون‌ها را در کمیتهٔ تحقیقات بریتانیا در زمینه‌ فاجعهٔ تایتانیک افشا کرده است.
به گزارش مشخص شده است قاضی‌ مربوطه که بر کمیسیون تحقیق و بازرسی کشتی غرق شدهٔ بریتانیایی نظارت داشته و همچنین کسانی که از دست سانسور فرار کردند همگی فراماسون بوده‌اند.
در حالی که تحقیقات مجلس سنای آمریکا، خط کشتیرانی ستاره سفید (White Star Line) و هیات بازرگانی انگلیس را به دلیل سهل‌انگاری در اجرای قوانین مقصر شناخت زیرا تعداد کمی قایق نجات را در کشتی جای داده بودند، ولی تحقیقات بریتانیا که به ریاست لُرد مرسی انجام گرفت هرگونه اشتباهی از جانب وزارت بازرگانی را منتفی دانست.
اسناد نشان می‌دهند که لُرد مرسی - جان چارلز بیگم - فراماسونی بود که در سال ۱۸۸۱ در لژ شمال لندن فعالیتش را آغاز کرد. نکتهٔ مهم اینجاست که سیدنی باکستن رئیس هیات بازرگانی نیز فراماسونی بود که در سال ۱۹۸۸ در شرق لندن به این کانون پیوست؛ باکستن در آن زمان نمایندهٔ پارلمان بود.
پروفسور جان هاروارد بایلز متخصص معماری کشتی و ادوارد چیستون مهندس ارشد ارزیابی دو تن از پنج متخصصی هستند که مسئول بررسی علت این حادثه بودند و نامشان در میان فراماسون‌ها به چشم می‌خورد. رئیس کارخانجات هارلند و وولف بلفاست که کشتی تایتانیک را ساختند و مدیر یکی از شرکت‌های مادر «کشتیرانی ستاره سفید» نیز فراماسون بوده‌اند. ویلیام پری در سال ۱۸۴۷ در کِبِک به دنیا آمد و در سال ۱۹۰۴ در لژ سن جورج به سازمان پیوست.
نیک کامپتن نویسندهٔ کتاب «محاکمهٔ تایتانیک» به وبسایت «هیستوری» (history) گفت: «تحقیقات در مورد تایتانیک در بریتانیا به «سفیدکاری» مشهور شد زیرا تمامی عوامل درگیر در آن تبرئه شدند. تنها با سه نفر از مسافران بازمانده کشتی مصاحبه شد که هر سه نفر نیز از مسافران بخش درجه یک کشتی بودند. حتی کاپیتان اسمیت هم تبرئه شد، تحت این عنوان که بسیاری از کشتی‌ها در آن زمان با سرعت از روی یخ عبور می‌کردند و هیچ حادثه‌ای پیش نمی‌آمد. تنها کسی که مورد سرزنش دو کمیتهٔ بازرسی قرار گرفت کاپیتان کشتی اس.اس کالیفرنیا بود که در حدود هشت مایلی تایتانیک قرار داشت و خدمهٔ آن شاهد شلیک گلوله‌های اضطراری تایتانیک بودند ولی هیچ اقدامی نکردند.»
آقای کمپتن می‌گوید که تحقیقات در مورد غرق شدن این کشتی به مسائل پوپولیستی و عامه‌پسند کشیده شد مانند اینکه آیا سر کوزمو داف گوردن به خدمهٔ کشتی نجات رشوه داده تا برای نجات جان مسافرین مغروق بازنگردند و آیا بروس ایسمی بزدلانه عمل کرده است یا خیر؟
این کشتی مسافرتی در بامداد ۱۵ آوریل سال ۱۹۱۲ در حین سفر از ساوت‌همپتون به مقصد نیویورک با کوه یخ برخورد کرد و غرق شد. فردریک فلیت کوه یخ را دید و اعلام خطر کرد ولی تا ویلیام مرداک دستور تغییر جهت کشتی را بدهد و مسیر موتورها را تعویض کند دیگر کار از کار گذشته بود. قایق‌های نجات فقط برای نیمی از مسافرین تعبیه شده بود و خدمهٔ کشتی نیز برای خروج اضطراری تعلیم ندیده بودند. در نهایت ۱۵۰۰ نفر جان خود را از دست دادند و ۷۰۰ نفر از این حادثه جان سالم به در بردند.
هیات بازرگانی بریتانیا که ریاست کمیسیون تحقیق را به عهده داشت در اصل دستور آمادگی این کشتی را امضا کرده بود و مایل نبود که خود و یا شرکت «ستاره سفید» به دلیل سهل‌انگاری مقصر شناخته شوند. این کمیته نتیجه گرفت که کاپیتان اسمیت «هر آنچه که از دستان یک مرد ماهر در چنین شرایطی بر می‌آید را انجام داده است» و«ستاره سفید» و کمپانی مادر آن (IMM) مقصر نبوده‌اند.
اما اسناد تازه منتشر شدهٔ فراماسونری حقایق تازه‌ای را آشکار می‌کنند. دایان کلمانتس مدیر موزه و کتابخانهٔ فراماسونری می‌گوید: «این اسناد نشان می‌دهند که فراماسون‌ها تا چه حد در جامعهٔ بریتانیا نقش داشته‌اند. با نزدیک شدن به ۳۰۰ سالگی فراماسونری در سال ۲۰۱۷، قصد آن را داریم تا جزئیاتی از اعضای سابق این سازمان را منتشر کنیم.» جک قاتل اسناد جدید نشان می‌دهند که جک قاتل خواننده‌ای گمنام بود که ماسون‌های همکارش هویت او را مخفی نگاه داشتند. بروس رابینسون، نویسنده و کارگردان فیلم مشهور «من و ویتنل» در کتاب جدیدش ادعا می‌کند که قاتل مشهور «وایت چپل» مردی بوده است به نام «مایکل مِیبریک». او در کتاب «همهٔ آن‌ها عاشق جک بودند»، می‌نویسد که بر تمامی قتل‌های جک قاتل مهر مراسم ماسونی خورده است؛ نشان یک جفت پرگار بر صورت کاترین ادووز تراشیده شده بود، قطعات بریده شده از بدن آنی چپمن و کاترین ادووز و «از همه واضح‌تر و مشخص‌تر» دیوارنوشتهٔ خیابان گولستن.
اسناد جدید نشان می‌دهند که میبریک، خواننده و برادرش جیمز هر دو فراماسون بوده‌اند. همچنین مشخص شده که کمیتهٔ تحقیق اسکاتلندیارد مشتمل بر رئیس پلیس متروپولیتن، سِر چارلز وارن و همکارش که شخصاً انتخاب شده بود تا «چشم و گوش» او در این پرونده باشند نیز اعضای این سازمان بوده‌اند. دو پزشک قانونی و سه پزشک پلیس که بر این پرونده نظارت داشتند نیز فراماسون بوده‌اند. میبریک که از اعضای شورای عالی فراماسونری بود بر

برای ارسال اولین نظر کلیک کنید