هر روز!
هر روز!

اقتصادمقاومتی فرصتی طلایی برای توسعه تولید و اشتغال/ اشتغالزایی جوان بسیجی

اقتصادمقاومتی فرصتی طلایی برای توسعه تولید و اشتغال/ اشتغالزایی جوان بسیجی

اقتصادمقاومتی فرصتی طلایی برای توسعه تولید و اشتغال/ اشتغالزایی جوان بسیجی با پرورش دام سنگین در ریگ ملک
: اقتصادمقاومتی فرصتی طلایی برای توسعه تولید و اشتغال/ اشتغالزایی جوان بسیجی با پرورش دام سنگین در ریگ ملک
به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛به نقل از پایگاه خبری لادیز؛ اقتصاد مقاومتی مسئله مهم و استراتژیک روز اقتصاد ایران است اهمیت آن به حدی است که مقام معظم رهبری در سخنرانی‌های مختلف خود تاکیدات زیادی در تحقق اقتصاد مقاومتی داشته است. فاقد شک مردمی کردن اقتصاد یعنی استفاده از ظرفیت‌های خود مردم برای ایجاد اشتغال، یکی از اولویت های بسیج در بحث اقتصاد مقاومتی است . روستاها نقطه آغازین اقتصاد مقاومتی هستند، چرا که کالاهای اساسی مردم اهم از حبوبات، لبنیات از این قشر زحمت کش جامعه تامین می شود و اگر ما بتوانیم اقتصاد مقاومتی را در روستاها تحقق بخشیم،  تولیدات داخلی ما هم رونق پیدا کرده و بی نیاز از واردات خواهیم شد.
به گزارش : سازمان بسیج سازندگی در راستای ترویج و توسعه طرح های اقتصاد مقاومتی با هدف کاهش و از بین بردن وابستگی اقتصاد و مردمی کردن آن، اقدام به پشتیبانی از متقاضیان ایجاد و توسعه طرح های اقتصاد مقاومتی کرده  است و در این راستا از طرح‌های مرتبط با اقتصاد مقاومتی حمایت کرده و با همکاری بانک عامل، به مجریان این طرح‌ها تسهیلات ارائه می کند.
فقیرمحمد گمشادزهی بسیجی کارآفرین و از اهالی دهستان ریگ ملک از فعالین عرصه اقتصادمقاومتی است و کار خود را با پرورش دام های سنگین آغاز کرده و با استفاده از تسهیلات اقتصادمقاومتی سپاه شهرستان میرجاوه به پرورش گاو مشغول شده  و برای خود و چند نفر از اهالی اشتغال زایی کرده است.
وی در این باره می گوید: کارم را با وام 20 میلیون تومانی بسیج سازندگی شروع کردم و تسهیلات اقتصادمقاومتی کمک بزرگی در راستای اشتغالزایی برای من بود ایجاد این گونه کار‌ها در روستا‌ها می‌تواند برای روستاییان به خصوص جوانان ایجاد اشتغال کند و همچنین توسعه این کار‌ها در روستا‌ها می‌تواند گام موثری در بهبود وضعیت اقتصادی جامعه بوده و به کاهش آمار بیکاری کمک کند.
این بسیجی کارآفرین افزود: راه های زیادی برای اشتغالزایی وجود دارد کافی است جوانان به اطراف خود دقیق تر نگاه کنند و ظرفیت های موجود در محل زندگی خود را ارزیابی کنند سپس می توانند با انتخاب راه و هدف خود و با کمک نهادهایی مانند سپاه برای خود و دیگران اشتغالزایی کنند. انتهای پیام/

برای ارسال اولین نظر کلیک کنید