iTech news
iTech news

ال جی با همکاری نکست رادیو، اپلیکیشن رادیو اف‌ام را

ال جی با همکاری نکست رادیو، اپلیکیشن رادیو اف‌ام را

ال جی با همکاری نکست رادیو، اپلیکیشن رادیو اف‌ام را در گوشی های خود ارائه خواهد داد
ال‌‌جی اخیرا موافقت‌نامه‌ای به امضا رسانده است تا در نتیجه‌ی آن، دارندگان گوشی‌های هوشمند ساخت این کمپانی بتوانند به اپلیکیشن اندروید نکست رادیو دسترسی داشته باشند. با همکاری جدید ال‌جی و نکست رادیو، گوشی‌های هوشمند بعدی ساخت ال‌جی به چیپ رادیو اف‌ام مجهز خواهند بود و کاربران می‌توانند از آن به‌راحتی استفاده کنند. علاوه بر این برخی از مدل‌های گوشی‌های آينده‌ی ال‌جی به‌صورت پیش‌فرض به همراه اپلیکیشن نکست رادیو به بازار عرضه خواهند شد. در خبر این همکاری، هیچ اشاره‌ای به این موضوع نشده است که کدام‌یک از مدل‌های گوشی‌های هوشمند ال‌جی اولین محصول این شرکت خواهد بود که به همراه اپ جدید نکست رادیو عرضه می‌شود. انتظار می‌رود گوشی هوشمند مورد انتظار ال‌جی وی ۳۰ در اواخر ماه جاری رسما معرفی شود و دلایلی وجود دارد که نشان می‌دهد این محصول احتمالا یکی از اولین گوشی‌های هوشمند ساخت ال‌جی خواهد بود که به‌طور پیش‌فرض اپلیکیشن نکست رادیو روی آن نصب خواهد شد. همچنین باید این موضوع را مد نظر قرار دهیم که ال‌جی در ساخت گوشی‌های هوشمند سری وی، همیشه توجه زیادی به امکانات و قابلیت‌های صوتی داشته است.
فرضیه‌ی این اقدام ال‌جی، این است که دارندگان گوشی‌های هوشمند ساخت این کمپانی بتوانند به‌طور رایگان از ایستگاه‌های رادیوی محلی استفاده کنند. علاوه بر امکان استفاده از رادیوهای محلی، یک سری محتوای صوتی ارائه‌شده توسط نکست رادیو نیز در دسترس کاربران خواهد بود. بر اساس متن خبر منتشرشده توسط ال‌جی، استفاده‌ی مستقیم از یک چیپ اف‌ام باعث خواهد شد دارندگان گوشی‌های ال‌جی بتوانند با مصرف باتری کمتر از خدمات رادیو اف‌ام بهره ببرند. استفاده از چیپ اف‌ام در مقایسه با اپلیکیشن‌های استریم رادیو آنلاین باعث می‌شود مصرف باتری سه برابر و مصرف داده تا ۲۰ برابر کمتر شود.مقاله‌های مرتبط:ال‌جی رسما تأیید کرد؛ عرضه گوشی وی 30 با دوربین دوگانه با لنزهای شیشه‌ای و گشودگی F1.6ال جی وی 30 روز ۹ شهریور در برلین رونمایی خواهد شد
افزون براین خبر که تمام گوشی‌های هوشمند بعدی شرکت ال‌جی به همراه چیپ رادیو اف‌ام عرضه خواهند شد، به نظر می‌رسد در برخی موارد از جمله بعضی از نواحی جهان، محدودیت‌هایی در فعال‌سازی این چیپ وجود دارد. در خبر مربوطه این موضوع به‌صورت کاملا واضح بیان شده است که اولین مناطقی که امکان استفاده از قابلیت‌ رادیو اف‌ام خواهند داشت، کشورهای ایالات متحده‌ی آمریکا، کانادا و آمریکای لاتین خواهند بود. البته فعلا به‌طور دقیق نمی‌دانیم که آیا تمام کشورهای آمریکای لاتین از این ویژگی بهره خواهند برد یا اینکه فقط کاربران برخی از این کشورها می‌توانند از امکانات یادشده استفاده کنند. ال‌جیاعلام کرده است که پشتیبانی از قابلیت یادشده به‌مرور زمان در سایر نواحی جهان نیز ارائه خواهد شد. افزون بر آنچه گفته شد، به نظر می‌رسد که اپراتورهای ارائه‌دهنده‌ی خدمات موبایل نیز در فرآیند فعال‌سازی رادیو در گوشی‌های هوشمند بعدی ال‌جی نقش خواهند داشت؛ زیرا پیش‌بینی شده است برای استفاده از قابلیت‌ رادیو اف‌ام محدودیت‌هایی در فعال‌سازی توسط برخی اپراتورهای موبایل وجود دارد. البته اگر شما از گوشی‌های غیر ال‌جی استفاده می‌کنید، می‌توانید اپلیکیشن نکست رادیو را به‌صورت رایگان از طریق فروشگاه گوگل‌پلی دانلود و روی دستگاه خود نصب کنید.
دانلود اپلیکیشن نکست رادیو از گوگل پلی
نظر شما در این مورد چیست؟

برای ارسال اولین نظر کلیک کنید