هر روز!
هر روز!

امریکا،انگلیس و اسرائیل؛حامیان اصلی دولت میانمار/ لزوم پیگیری پرونده جنایت علیه

امریکا،انگلیس و اسرائیل؛حامیان اصلی دولت میانمار/ لزوم پیگیری پرونده جنایت علیه

امریکا،انگلیس و اسرائیل؛حامیان اصلی دولت میانمار/ لزوم پیگیری پرونده جنایت علیه مسلمانان میانمار در دادگاه های بین المللی
: امریکا،انگلیس و اسرائیل؛حامیان اصلی دولت میانمار/ لزوم پیگیری پرونده جنایت علیه مسلمانان میانمار در دادگاه های بین المللی
به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از  تهران نیوز ، کشور میانمار دومین کشور بزرگ جنوب شرق آسیاست. مسلمانان روهینگیای میانمار، اقلیتی هستند که از سوی دولت طرد شده و به رسمیت شناخته نشده‌اند. دولت میانمار این گروه از مسلمانان را مهاجران غیرقانونی خوانده که حق سکونت در میانمار را ندارند و باید به کشورهای همسایه مهاجرت کنند.
به گزارش : کوچ اجباری، آتش‌زدن خانه‌ها، کشتار مردان و تعرض به زنان در منطقه روهینگیا از تبعات این سیاست دولت میانمار است. مدعیان حقوق بشر از جمله خانم «آنگ سان سوچی» که برنده جایزه صلح نوبل نیز شده و به دعوت دولت آمریکا به این کشور سفر کرده و مورد تحسین و حمایت دولتمردان آمریکایی قرار گرفته است، در جایگاه شخصیت اول دولت میانمار در قبال این جنایات بزرگ سکوت معنادار پیشه کرده‌اند.
کشتار مسلمانان روهینگیا مصداق بارز نسل‌کشی و جنایت نسل‌زدایی است که باید عاملان آن مورد تعقیب و مجازات قرار گیرند. کشتار مسلمانان میانمار مصداقی برای آزمایش نهادها و سازمان‌های بین‌المللی است که تا چقدر در ادعاهای خود در حمایت از حقوق بشر صادق هستند.
دستگاه‌ رسانه‌ای غرب اگرچه تلاش دارد این جنایات را در حد درگیری‌های مذهبی فرو بکاهد و طبعاً طرفین را در این ماجرا متهم سازد اما دخالت مستقیم ارتش این کشور در این جنایات و سابقه پاکسازی نژادی دولت دست نشانده میانمار نشان از موضوعات فراتر از درگیری‌های مذهبی دارد که در صورت غفلت سران جهان اسلام این پدیده می‌تواند در دیگر کشورهایی که مسلمانان از قدرت ضعیف‌تری برخوردارند تکرار شود، همانگونه که نمونه آن را می‌توان در حمله به مسلمانان در کشورهای اروپایی دید.
حمایت خانم ” آنگ سان سوچی ” از این فاجعه می‌تواند ناشی از شخصیت‌سازی‌های کاذبی باشد که غربی‌ها در بستر بهره‌گیری از برخی نهادها و فرصت‌های بین‌المللی برای جهان سوم طراحی کرده‌اند، ‌اعطای جایزه صلح نوبل و استقبالی که اوباما رئیس‌جمهور سابق امریکا از او به عمل آورد، ‌نشان از اهداف بلندمدت غرب برای این منطقه از جهان دارد چرا که پاکسازی نژادی در این کشور و مهره‌چینی برای ایجاد یک حکومت دست‌نشانده غرب در این منطقه حساس جهانی که مشرف بر تنگه مالاگا است عملاً می‌تواند نیازهای آینده غرب در این منطقه را تضمین کند و به همین دلیل است که او فارغ از هر نگرانی از محکومیت نهادهای مدعی حقوق بشری غرب، عملاً از این جنایت حمایت می‌کند.
امام خامنه ای، رهبرمعظم انقلاب اسلامی روز سه‌شنبه ۲۱ شهریور در ابتدای جلسه درس خارج فقه، حمایت خانم آنگ سان سوچی را مرگ جایزه نوبل قلمداد کردند و یادآور شدند: این قضیه یک قضیه سیاسی است، زیرا مجری آن دولت میانمار است و در رأس آن دولت نیز زنی بی‌رحم قرار دارد که برنده جایزه نوبل بوده و با این اتفاقات در واقع مرگ جایزه صلح نوبل رقم خورد.
ایشان با اشاره به حوادث فاجعه‌آمیز میانمار، از سکوت و بی‌عملی مجامع جهانی و مدعیان حقوق بشر در قبال این فجایع به‌شدت انتقاد کردند و با تأکید بر اینکه راه حل این قضیه اقدام عملی کشورهای مسلمان و فشار سیاسی و اقتصادی به دولت بی‌رحم میانمار است، خاطرنشان کردند: جمهوری اسلامی باید علیه ظلم در هر نقطه از جهان، صریح و شجاعانه، اعلام موضع کند. امام خامنه ای افزودند: این فجایع در مقابل چشم کشورها و دولتهای اسلامی و مجامع جهانی و دولتهای ریر و دروغگوی مدعی حقوق بشر از سوی دولت بی‌رحم میانمار، در حال رخ دادن است.
روز چهارشنبه ۲۲ شهریور،اعضای کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس امروز چهارشنبه در جلسه فوق‌العاده خود مقرر کردند که هیاتی از این کمیسیون به منطقه و میانمار اعزام و کمک‌های بشردوستانه مجلس و نمایندگان برای مسلمانان میانمار ارسال شود.
در این جلسه، علاء‌الدین بروجردی رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس هدف این جلسه را بررسی ابعاد فاجعه انسانی در میانمار و راه‌های عملی مقابله با آن خواند و ضمن اشاره به شرایط اسفبار فاجعه میانمار و ابراز تاسف از بی تفاوتی مجامع بین المللی گفت که جای تاسف است که این فاجعه در کشوری رخ داده که رهبر آن جایزه صلح نوبل را می‌گیرد.
همچنین در این جلسه سیدحسین نقوی حسینی سخنگوی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس با تاکید بر لزوم بررسی سابقه تاریخی این فاجعه و تغییر نام برمه به میانمار و مسائل داخلی این کشور گفت: مهاجرت اجباری ۳۰۰ هزار مسلمان از میانمار به بنگلادش مصیبت بزرگی است چون بنگلادش هم امکانی برای اسکان آنها ندارد به همین دلیل مسلمانان از دو طرف در فشار هستند به طوری که ارتش میانمار به روی آنها آتش گشوده و از سوی دیگر ارتش بنگلادش در مقابل آنهاست و این وضعیت شرایط را حادتر کرده است.
موضوع کشته شدن مسلمانان مظلوم میانمار با واکنش های متعددی از سوی گروه های مختلف سیاسی در ایران مواجه شد؛ برخی واکنش کند ایران در قبال محکوم کردن جنایت ها علیه مسلمانان میانماری را به دلیل حمایت کشورهای دوست ایران یعنی روسیه و چین از دولت میانمار عنوان کردند و برخی دیگر، میانمار را تحت حمایت آمریکا و اسرائیل توصیف کردند و به همین خاطر معتقدند که دولت به دلیل عدم لطمه خوردن به برجام، در این خصوص موضوع گیری کندی داشته است؛ همه این ها در حالی است که شعار اصلی انقلاب اسلامی حمایت ا

برای ارسال اولین نظر کلیک کنید