هر روز!
هر روز!

انتخاب عطر و شناخت ویژگی های شخصیتی نامزدتان! : این

انتخاب عطر و شناخت ویژگی های شخصیتی نامزدتان! 
 : این

انتخاب عطر و شناخت ویژگی های شخصیتی نامزدتان!
: این روزها با گرم شدن هوا بازار خرید و انتخاب عطر های مختلف گرم تر می شود. حتما برای شما هم پیش آمده که با حس کردن بوی خاصی، خاطره ای از گذشته در ذهن تان تداعی شود.
به گزارش : اگر شما هم دوست دارید از روی انتخاب عطر و با توجه به عطرهایی که بیشتر مورد پسندتان است بعضی از ویژگی های شخصیتی تان را بشناسید با ما همراه شوید. ببینید شما در کدام دسته قرار می گیرید و کدام عطر و بو را بیشتر می پسندید.
انتخاب عطر و شناخت ویژگی های شخصیتی نامزدتان! - : انتخاب عطر و شناخت ویژگی های شخصیتی نامزدتان!
: انتخاب عطر و شناخت ویژگی های شخصیتی نامزدتان!
این روزها با گرم شدن هوا بازار خرید و انتخاب عطر های مختلف گرم تر می شود. حتما برای شما هم پیش آمده که با حس کردن بوی خاصی، خاطره ای از گذشته در ذهن تان تداعی شود. حس بویایی یکی از حواسی است که احساسات را به شدت تحت تأثیر قرار می دهد چون بوهای مختلف احساسات متفاوتی را در افراد ایجاد می کنند از این رو اشخاص ناخودآگاه متناسب با اینکه می خواهند چه پیغامی را به اطرافیان منتقل کرده و به آنها اعلام کنند که چه علایق و شخصیتی دارند عطرهای مختلفی را انتخاب و استفاده می کنند.
دکتر تقوی، روانشناس سلامت افراد را براساس نوع عطرهای مورد پسندشان و رفتارها و عادت هایی که در انتخاب، خرید و مصرف عطر دارند به هشت گروه تقسیم کرده و بارزترین ویژگی های آنها را بیان می کند. اگر شما هم دوست دارید با توجه به عطرهایی که بیشتر مورد پسندتان است بعضی از ویژگی های شخصیتی تان را بشناسید با ما همراه شوید. ببینید شما در کدام دسته قرار می گیرید و کدام عطر و بو را بیشتر می پسندید.
آنچه در آنها بسیار مشهود است، این است که کمتر به برقراری ارتباط با دیگران و داشتن روابط دوستانه علاقه مند هستند. از تعامل های انسانی ناراحت می شوند و فعالیت های انفرادی برای آنها در اولویت قرار دارد. این دسته افراد درونگرا هستند و عواطفی کند و محدود دارند و دیگران، آنها را آدم هایی نامتعارف، منزوی و تک رو می دانند.  این افراد، دسته بوهای سرد و تلخ را بیشتر می پسندند. با توجه به ویژگی های شخصیتی ای که دارند کمتر دوست دارند به چشم بیایند از این رو معمولا عطرهایی را انتخاب می کنند که کمتر توجه دیگران را به آنها جلب کند. بین عطرهای تند و ملایم هم غالبا این دسته طرفدار عطرهای ملایم هستند چون عطرهای ملایم جاذبه و حساسیت خاصی را در افراد برنمی انگیزد.
این دسته افراد معمولا به هر آنچه در اطراف شان می گذرد، سوءظن و شک دارند.  به همین دلیل معمولا متخاصم، تحریک پذیر و خشمگین هستند. این افراد بیشتر از اینکه به عطری که خودشان استفاده می کنند توجه نشان دهند به عطری که دیگران استفاده می کنند توجه نشان می دهند. ذهن این افراد به دنبال کوچک ترین سرنخ هایی برای قضاوت و نتیجه گیری است؛ بنابراین بیشتر از دیگران به بوهایی که از آنها به مشام شان می رسد معنا و مفهوم خاصی می دهند. اگر با آدم های بدبین و شکاک زیاد سر و کار دارید ترجیحا از عطرهای شیرین و ملایم که بوی آنها نمادی از رمانتیک و عاشقانه بودن است، استفاده نکنید چون شک ، سوءظن و بدبینی آنها را تشدید می کند.
این دسته از افراد برخلاف دیگران از مسائل مختلف و عادی برداشتی عجیب و غیرعادی تری دارند. از آنجا که رمزآلودگی یکی از ویژگی های غالب این دسته افراد است معمولا عطرهایی با بوی تلخ و خنک را بیشتر می پسندند چون همیشه در سرما، تاریکی و تلخی، نوعی از رمزآلودگی وجود دارد. این افراد همچنین دوست دارند در پس پرده هر چیزی راز دیگری را جست وجو کرده و پیدا کنند؛ به همین دلیل به نظر می رسد به برند و حتی لوگوی برند عطری که انتخاب می کنند بیشتر از سایر تیپ های شخصیتی توجه نشان دهند. هرچه لوگو عجیب و غریب تر و رمزآلودتر باشد، گرایش بیشتری به انتخاب و خرید عطرهای آن برند خاص پیدا می کنند.
این افراد خود را بزرگ و مهم می پندارند و چون خود را ویژه، فوق العاده و شایسته می دانند، انتظار دارند که دیگران تمام نظرات آنها را بپذیرند و به آنها احترام بگذارند. آنها معمولا تحمل انتقاد را ندارند و از انتقاد دیگران خشمگین می شوند. خودشان را بسیار خاص و مهم می پندارند و دوست دارند اطرافیان همواره آنها را مورد تحسین و تمجید قرار دهند و آنها را بی عیب، بی نقص، خاص و فوق العاده خطاب کنند؛ بنابراین عطرهای خیلی گران و برندهای خیلی معروف و لوکس را انتخاب می کنند تا بتوانند تعریف و تمجید دیگران را برانگیزند.
درواقع هنگام انتخاب عطر نوع برند و میزان شهرت آن از بویی که آن عطر می دهد برای شان اهمیت بیشتری دارد. به هیچ وجه از عطرهای غیراصل و تقلبی استفاده نمی کنند. عده ای از افراد خودشیفته هم هستند که اصلا از عطر استفاده نمی کنند چون معتقدند وجودشان به اندازه ای که باید مهم هست که نیازی به خوشبو و معطر کردن خود نداشته باشند. این افراد در استفاده از عطر اهل افراط و تفریط هستند؛ یعنی یا اصلا عطر نمی خرند یا اگر بخرند بهترین و گران ترین عطر را می خرند.
این دسته افراد توانایی خوبی برای سازگاری با قوانین و موازین اجتماعی ندارند و به نوعی از آنها سر باز می زنند. دروغگویی و فریبکاری یکی از ویژگی های این افراد است. تحریک پذیر و پرخاشگر هستند همچنین بی احتیاط و بی مسئولیت. فریبکاری و اغواگری یکی از ویژگی های بارز این دسته افراد است و دوست دارند برای سوءاستفاده از دیگران اعتماد آنها را به نوعی جلب کنند تا بتوانند برای رسیدن به هدف شان آنها را فریب دهند. به نظر می رسد بسته به موقعیت،  بیشتر از عطرهای ملایم و خنک استفاده می کنند تا حالتی از حس اعتماد را در طرف مقابل شان ایجاد کنند.  تنوع عطر در این دسته بیشتر به چشم می خورد.
این افراد، تحریک پذیر و هیجانی اند و رفتاری پررنگ و لعاب، نمایشی و برونگرایانه دارند. اما با

برای ارسال اولین نظر کلیک کنید