هر روز!
هر روز!

انتخاب عینک، انتخاب شخصیت انتخاب عینک، انتخاب شخصیت  

انتخاب عینک، انتخاب شخصیت انتخاب عینک، انتخاب شخصیت 
  

انتخاب عینک، انتخاب شخصیت
انتخاب عینک، انتخاب شخصیت   به نقل از مدآنلاین : همان‌طور که می‌دانید انتخاب عینک بسیار مهم است و باید در نوع جنس و شیشه آن دقت لازم را به خرج دهیم و عینکی با کیفیت و استاندارد لازم را انتخاب کنیم تا بتوانیم از چشم خود در مقابل انواع اشعه‌ها و نورهای مضر محافظت کنیم. اما در کنار جنبه سلامتی، سبک و استایل عینک نیز بسیار مهم است. همان‌طور که پوشیدن یک دست کت و شلوار کار بسیار خسته کننده‌ای است قطعا همیشه هم نمی‌توان از یک عینک استفاده کرد. اهمیت عینک برای آقایان بیشتر از هر زینت آلات دیگری است و می‌تواند در انتقال این حس که آنها دارای چه شخصیتی و به اصطلاح خودمان چه تیپ آدمی هستند موثر باشد. به گفته گرت لیت یکی از طراحان بزرگ عینک که راه پدرش در ساخت انواع فریم عینک  را ادامه می‌دهد، برای یک قرار ملاقات کاری اولین چیزی که به ذهن شما می‌رسد تهیه یک دست کت و شلوار یا یک جفت کفش مناسب است اما فراموش نکنید که مردم اول با صورت و چهره شما برخورد می‌کنند پس انتخاب یک عینک درست کاملا حیاتی است! شاید با خود بگویید هر سال عینک خود را با توجه به مد و سبک آن سال انتخاب می‌کنیم اما فراموش نکنیم که هر سبک و هر فریمی مناسب هر چهره‌ای نیست و عینک‌ها در طرح ها و قالب‌های متفاوت داستان‌های متفاوتی هم برای گفتن به طرف مقابل شما دارند.
 
عینک‌هایی با دسته‌های کلفت و حاشیه‌دار که شخصیت‌های جدی بیشتر از آنها استفاده می‌کردند تقریبا برای یک دهه گذشته است و اکنون چندان محبوبیتی ندارد و به بیانی دیگر از رونق افتاده‌اند. به نوشته هنرآنلاین به نقل از وال استریت ژورنال، عینک‌هایی با فریم مربع شکل و به رنگ سیاه شخصیتی جدی و عبوس به شما می‌دهد در حالی‌که فریم‌هایی که دارای طرح ابر و باد با رنگ‌های روشن‌تر مانند قهوه‌ای و سبز روشن هستند چهره شما را بیشتر دوستانه و گاهی اوقات هم اهل ادبیات جلوه می‌دهند. فریم‌های رنگی نشان‌دهنده شخصیتی سرزنده، شوخ و خوش برخورد است. انتخاب عینک‌هایی با فریم‌های بزرگ‌تر از اندازه معمول نشان دهنده اعتماد به نفس و بی پروایی است. فریم پیشنهادی گرت لیت فریم‌های کریستالی به رنگ‌های قهوه‌ای یا صورتی کمرنگ است. به گفته او شاید بسیاری تصور کنند که انتخاب این سبک فریم دارای ریسک زیادی است اما برخلاف تصور عموم این نوع فریم به چهره شما ظاهری بسیار خوب می‌بخشد. به گفته او اگر عینکی دارید که به نظر خودتان و دوستان‌تان اصلا مناسب چهره شما نیست استفاده نکردن از آن گزینه بسیار بهتری است! برای مثال سال‌ها پیش من یکی از عکس‌های خودم را با یک عینک قدیمی به همسرم نشان دادم و او با قیافه ای خنده‌دار گفت اگر در آن زمان من تو را با این عینک دیده بودم شاید تصمیم دیگری می‌گرفتم!
 
 
نیل بلومنتهال مدیرعامل اجرایی کمپانی واربی پارکر فریم‌های رنگی را برای آقایان پیشنهاد می‌کند. به گفته او اگر اهل پوشیدن لباس مشکی هستید عینک با فریم سرمه‌ای را انتخاب کنید. یک نکته زیرکانه در خصوص فریم‌های رنگی این است که در عین حال که زیاد به چشم نمی‌آیند اما در نور جلوه‌ایی زیبا و جذاب به چهره شما می بخشند. فراموش نکنید که هرگز قانونی وجود ندارد که شما صرفا باید فقط از یک جفت عینک در تمام مراسم استفاده کنید برای مثال در طی روز و وقتی که لباس رسمی بر تن ندارید می‌توانید از فریم‌های رنگی استفاده کنید و در شب برای یک مراسم رسمی به همراه یک دست کت و شلوار عینک‌هایی با فریم‌های ساده‌تر و رسمی‌تر بزنید. فریم‌های فلزی هم برای کسانی که سبک کلاسیک را بیشتر می‌پسندند مناسب است.

برای ارسال اولین نظر کلیک کنید