مسیر سبز
مسیر سبز

انتشار جزئیات مالی قرارداد لیونل مسی خبرگزاری مهر: "لیونل

انتشار جزئیات مالی قرارداد لیونل مسی
خبرگزاری مهر:  "لیونل مسی" و "کریستیانو رونالدو" در شش سال گذشته شش توپ طلا برده اند؛ چهار توپ طلا به مسی رسیده و دو توپ طلا به رونالدو. این دو بازیکن، بزرگ‌ترین اجتماع دنبال کنندگان بر روی شبکه فیسبوک را هم به خود اختصاص داده‌اند: 138 میلیون نفر. باشگاه های بارسلونا و رئال مادرید هم بزرگ‌ترین باشگاه‌های جهان از حیث مسائل مالی هستند.

بر پایه گزارش فوربس، این دو باشگاه در رقابتهای لالیگا رقیب یکدیگر به حساب می‌آیند و بر فوتبال اروپا استیلا دارند. بازی این دو تیم تحت عنوان "ال کلاسیکو" در ماه مارس 400 میلیون بیننده داشت.

مسی و رونالدو برای پول هم با یکدیگر رقابت می‌کنند. این دو از پردرآمدترین ورزشکاران جهان هستند. رونالدو طبق حدس و گمان در سال گذشته 73 میلیون دلار پول در بانک ذخیره داشته است. این در حالی است که مسی 65 میلیون دلار داشت. اکنون بارسلونا در نظر دارد با قرارداد جدیدی که با مسی منعقد می‌کند، فاصله درآمد این دو بازیکن را کم کند. طی قرارداد جدید لیونل مسی هم در عرض یک سال  مبلغ 50 میلیون دلار درآمد خواهد داشت.

مسی که ماه آینده 27 ساله می‌شود باید از رونالدو بابت اینکه باعث شده درستمزدش افزایش پیدا کند، تشکر کند. رونالدو در ماه سپتامبر قرارداد جدید با رئال منعقد کرد که طی آن سالیانه 50 میلیون دلار درآمد خواهد داشت. پس از پرداخت مالیات،  24 میلیون دلار برای مهاجم پرتغالی رئال باقی می‌ماند. دریافت حقوق مسی و رونالدو، دریافتی دیگر ورزشکاران را کم جلوه می‌دهد.

در حال حاضر "رایان هوارد"، ستاره بیسبال آمریکا و "کوبه برایانت"، بازیکن اسطوره‌ای بسکتبال، به ترتیب 25 و 30/5 میلیون دلار درآمد دارند البته پیش از مالیات.

مسی در 11 سال گذشته برای هفتمین بار است که با بارسلونا قرارداد منعقد می‌کند. وی از سال 2004 موفق شده 21 جام با بارسا ببرد که سه تای آن قهرمانی در رقابتهای لیگ قهرمانان بوده است. مسی همچنین به طور سالیانه 20 میلیون دلار از قرارداد با شرکت های آدیداس، پپسی، ژیلت و الکترونیک آرتس درآمد کسب می‌کند.

برای ارسال اولین نظر کلیک کنید