هر روز!
هر روز!

انتظار برای افتتاح بیمارستان ۹۴ تختخوابی قرچک : انتظار برای

انتظار برای افتتاح بیمارستان ۹۴ تختخوابی قرچک : انتظار برای

انتظار برای افتتاح بیمارستان ۹۴ تختخوابی قرچک
: انتظار برای افتتاح بیمارستان ۹۴ تختخوابی قرچک
به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا به‌نقل از قرچک آنلاین ؛ شهرستان قرچک با داشتن ۳۰۰ هزار نفر جمعیت با پیگیری های انجام شده برای ادامه ساخت پروژه بیمارستان و با دادن وعده های زمان افتتاح هنوز به کار خود پایان نداده است، پروژه بیمارستان برای مردم شهرستان قرچک یک مسئله مهم است تا برای درمان به جاهای دور دست نروند.
به گزارش : افتتاح این بیمارستان توسط مسئولان یک بار در اردیبهشت اعلام شد و بعد از گذشتن زمان اعلام شده تاریخ آن به مرداد ماه وعده داده شد ولی در این زمان هم افتتاح نشد که مردم را دچار سردگمی قرار کرد و مردم قرچک هنوز منتظر افتتاح بیمارستان 94 تختخوابی قرچک هستند.
 
* وعده اردیبهشت ماه
محمدجعفر علیزاده ، معاون وزیر راه و شهرسازی در بازدید از پروژه بیمارستان ۹۴ تختخوابی قرچک در 22 دی ماه 95 با اشاره به اینکه بخش مکانیکال بیمارستان تا ۹۰ درصد پیشرفت داشته و عملیات برق رسانی نیز تا ۵۰ درصد پیش رفته است، از جدیت و اهتمام پیمانکار مربوطه قدردانی کرد.
وی بیان کرد: عملیات لوله کشی، کاشی کاری و نمای بیرونی بیمارستان به طور کامل به اتمام رسیده است.
علیزاده با تأکید بر اینکه نباید از سرعت احداث پروژه کاسته شود، از افتتاح بیمارستان در اردیبهشت ماه خبر داد.
 
* وعده مرداد ماه
مسعود مرسل‌پور ، فرماندار قرچک در جمع خبرنگاران در 11 خرداد ماه اظهار داشت: امیدواریم پس از تحویل ساختمان توسط پیمانکار و وزارت راه و شهرسازی که مجدانه پیگیر ساخت این پروژه بودند، نصب تجهیزات به زودی انجام و تا پایان مردادماه با حضور یکی از مقامات عالی رتبه دولت مورد افتتاح و بهره برداری قرار گیرد.
وی با اشاره به آخرین وضعیت پروژه بیمارستان قرچک گفت: بیمارستان ۹۶ تختخوابی شهرستان قرچک، 98 درصد پیشرفت ساختمانی دارد و برای جذب نیروهای آن از جوانان قرچک استفاده خواهیم کرد.
 
* مروری بر سرگذشت بیمارستان تا کنون
مرضیه وحید دستجردی ، وزیر وقت بهداشت و درمان به همراه ابوالقاسمی رئیس وقت دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی در تاریخ پنجم شهریورماه سال 90 طی سفری به شهرستان قرچک کلنگ احداث بیمارستان 64 تختخوابی را در قرچک بر زمین زدند.
در این مراسم اعلام شد که برای احداث پروژه بیمارستان 64 تختخوابی قرچک اعتباری معادل 20 میلیارد ریال از سوی وزارت بهداشت در نظر گرفته شده که مبلغ 15 میلیارد ریال آن تخصیص یافت.
دو روز پس از این مراسم رضا ریاحی فرماندار وقت قرچک در جشن گرامیداشت هفته دولت به مردم شهرستان نوید داد که خبرهای خوشی در بخش بهداشت و درمان در راه است و گفت: مشکل بیمارستان 200 تختخوابی حیّان هم رفع شده و قول بهره‌برداری از آن را در زمان کمتر از سه سال داده اند و همچنین احداث بیمارستان دولتی 64 تختخوابی حضرت زهرا سلام‌الله علیها در دستور کار قرار گرفته و در حال طی مراحل ساخت است.
پس از مشکلات بودجه‌ای که برای کشور پیش آمد، پروژه بیمارستان قرچک با موانع متعددی روبرو شد و در حالی که مراحل ساخت این بیمارستان توسط دولت آغاز شده بود به یکباره رها شد و پیگیری مسئولان در این زمینه نتیجه نداد.
 

این مسأله باعث تکاپوی مسئولان شهرستان قرچک شد و نماینده مردم شهرستان‌های ورامین، قرچک و پیشوا در مجلس شورای اسلامی نیز در تذکری به وزیر راه و شهرسازی خواستار تسریع در اجرای طرح احداث بیمارستان قرچک شد.
طی سال های اخیر مطالبه ساخت بیمارستان و مرکز درمانی مجهز در شهرستان قرچک مورد توجه قرار گرفت و مکاتبات و پیگیری های متعددی در این زمینه انجام شد بالاخره نتیجه داد تا اینکه این موضوع از سوی دولت نیز مورد موافقت قرار گرفت.
اگرچه پروژه بیمارستان شهرستان قرچک طی سال های اخیر با فراز و فرودها و موانعی روبرو شده اما بسیاری از موانع گذشته برطرف شده و پیمانکار با جدیت به دنبال تکمیل این پروژه مهم درمانی است.
مردم شهرستان قرچک امیدوارند در آینده نزدیک شاهد افتتاح و بهره برداری بیمارستان ۹۴ تختخوابی قرچک باشند که می تواند نقش مهمی را در ارتقای سرانه بهداشتی و درمانی شهرستان ایفا کند.
سفرهای متعدد مسئولان وزارت بهداشت و درمان و وزارت راه و شهرسازی به شهرستان قرچک و بازدید از این پروژه نشان دهنده اهمیت ساخت و تکمیل بیمارستان شهرستان قرچک است.
بر اساس قرارداد منعقدشده، بنیاد برکت قرار است تا پایان سال ساختمان بیمارستان ۶۴ تختخوابی قرچک را تحویل تا مرحله بعدی تجهیز آن توسط مسئولان دنبال شود.
بیمارستان ۶۴ تختخوابی قرچک، جز ۱۰ بیمارستانی است که توسط بنیاد برکت ساخته می‌شود. بر اساس قرارداد منعقدشده با بنیاد برکت، قرار است که این بیمارستان تا پایان سال ساخته و برای تجهیز تحویل داده شود.
 
* موانع موجود در راه بیمارستان حل شده است
سید حسین نقوی، نماینده مردم قرچک، ورامین و پیشواردر گفت‌وگو با خبرنگار گروه اجتماعی پایگاه خبری تحلیلی قرچک آنلاین با اشاره به مشکلات و موانع ایجادشده بر سر راه ساخت بیمارستان 94 تختخوابی قرچک اظهار داشت: مشکلاتی بر سر زمین ایجاد شد که پس از پیگیری‌های انجام‌شده، مشکلات مربوط به زمین و اوقاف آن حل‌شد.

وی گفت: بنیاد برکت با جدیت این پروژه را در دست گرفت و بر اساس قرارداد منعقدشده، ساختمان این بیمارستان را در دست احداث قرار داد و بیمارستان دولتی قرچک رو به اتمام بوده و در حال سپری کردن ماههای و روزهای پایانی است.
نقوی افزود: شهرستان قرچک با مشکلات عدیده بهداشتی و درمانی روبرو است و راه‌اندازی بیمارستان 9

برای ارسال اولین نظر کلیک کنید