هر روز!
هر روز!

اندروید 6.0.1 رسما منتشر شد : اندروید 6.0.1 رسما منتشر

اندروید 6.0.1 رسما منتشر شد : اندروید 6.0.1 رسما منتشر

اندروید 6.0.1 رسما منتشر شد
: اندروید 6.0.1 رسما منتشر شد
اندروید 6.0.1 مارشمالو با ایموجی های جدید و تغییراتی کوچک رسما ارایه شد.
به گزارش یکی از این تغییرات فقط در تبلت قابل مشاهده خواهد بود.
امروز گوگل اندروید 6.0.1 مارشمالو را رسما عرضه کرده است. همان طور که شماره ی 0.1 این نسخه نشان می دهد، در این نسخه تغییرات مهمی وجود ندارد. اما ایموجی های جدیدی در آن اضافه شده است. همراه با انتشار این نسخه، اپلیکیشن «گوگل کیبورد» هم به روزرسانی شده تا از ایموجی های جدید پشتیبانی کند.
علاوه بر ایموجی، اندروید 6.0.1 با دو تغییر کوچک همراه است. یکی از این تغییرات فقط در تبلت قابل مشاهده خواهد بود. در این مورد، جای کلیدهای نویگیشن عوض شده، به طوری که کلیدهای بازگشت و خانه به سمت چپ لبه ی پایینی صفحه نمایش رفته اند و کلید «ریسنت» هم به سمت راست رفته است. همان طور که می دانید، قبلا این سه کلید نرم افزاری در مرکز لبه ی پایینی قرار داشتند. این تغییر کمک می کند که هنگام نگاه داشتن دستگاه با هر دو دست، نویگیت کردن در این سیستم عامل آسان تر شود، مخصوصا در تبلت های بزرگ تر.
و در آخر، تغییر بعدی هم به حالت Do Not Disturb مربوط می شود که دوباره یک گزینه ی until next alarm به آن اضافه شده است. این گزینه اولین بار در اندروید 5.1 لالی پاپ معرفی شد، اما به دلایلی با عرضه ی اولین نسخه ی مارشمالو حذف شد.
در ضمن به روزرسانی امنیتی ماه دسامبر (آذر) هم بخشی از اندروید 6.0.1 است و با آن ارایه می شود. نسخه ی جدید از همین حالا برای دستگاه های نکسوسی که از آن پشتیبانی می کنند، قابل دانلود است. عرضه ی over-the-air آن هم به زودی آغاز خواهد شد.
منبع: Twitter

برای ارسال اولین نظر کلیک کنید