هر روز!
هر روز!

انواع روشهای درمان طبیعی آفتاب سوختگی پوست : انواع روشهای

انواع روشهای درمان طبیعی آفتاب سوختگی پوست : انواع روشهای

انواع روشهای درمان طبیعی آفتاب سوختگی پوست
: انواع روشهای درمان طبیعی آفتاب سوختگی پوست
قرار گرفتن در معرض اشعه ی ماوراء بنفش می تواند پوست را سریع پیر کند‎
 
به گزارش : آفتاب سوخته شده اید؟ در این مقاله از مجله زیبایی قصد داریم بهترین درمان های طبیعی آفتاب سوختگی پوست را معرفی کنیم.
 
می دانید که قرار گرفتن در معرض اشعه ی ماوراء بنفش می تواند پوست را سریع پیر کند و موجب سرطان پوست گردد، اما علی رغم نهایت تلاش شما برای محافظت از پوست با کرم های ضد آفتاب دربرابر این اشع ها، دچار آفتاب سوختگی متورم، دردناک و خارش دار شده اید. این راه حل های خانگی که توسط کارشناسان در The Big Doctors Book of Home Remedies پیشنهاد شده را برای تسکین مشکلات ناشی از اشعه های روزمره امتحان کنید.
 
کارشناسان:
دکتر مایکل اسکرایبر
دکتر توماس گوسل، RPh
دکتر فردریک هابرمن،
دکتر نورمن لوین
دکتر رودنی باسلر.
 
۱. از کمپرس استفاده کنید.
پس از سوختگی، پوست ملتهب می شود. آن را با هر یک از کمپرس های موارد زیر خنک کنید.
 
آب سرد. مایکل اسکرایبر می گوید، به آب سرد یا آب شیر چند تکه یخ اضافه کنید. پارچه ای را در مایع فرو ببرید و روی سوختگی بکشید. هر چند دقیقه یک بار با پارچه ای دیگر تکرار کنید. چندیدن بار در روز هر بار به مدت ۱۰ تا ۱۵ دقیقه تکرار کنید.
 
استات آلومینیوم. توماس گوسل، می گوید اگر خارش شدید است، مخلوطی از آب و پودر استات آلومینیوم را امتحان کنید. پودر استات آلومینیوم از پوست در برابر خشکی بیش از حد و یا خارش محافظت می کند.
 
نارون کوهی. فردریک هابرمن می گوید، پارچه ای را با عصاره ی نارون کوهی مرطوب کنید. این داروی گس باورنکردنی به عنوان مسکن و ضد التهاب شناخته شده است. اغلب برای تسکین موقت اعمال می شود. برای التهابات خفیف تر، تکه ایی پنبه ی کتان را در مایع فرو برید و به آرامی روی آنها بکشید.
 
نکته هوشمندانه: در حین کمپرس همچنین می توانید در مقابل پنکه نشسته و بیشتر خنک شوید.
 
۲. از این مواد غذایی استفاده کنید.
مواد معمولی موجود در آشپزخانه بهترین مسکن آفتاب سوختگی هستند.
 
بلغور. بلغور خشک را در پارچه ی توری ریخته و روی آن را بریزید. پس از آنکه آب سرد را روی آن ریختید اجازه دهید تا خیس بخورد. بلغور را دور بیاندازید و با این مایع نقاط ملتهب را کمپرس کنید. هر ۲ تا ۴ ساعت انجام دهید.
 
شیر فاقد چربی. یک فنجان شیر کم چرب را با چهار فنجان آب مخلوط کنید، سپس چند تکه یخ به آن اضافه کنید. برای ۱۵ تا ۲۰ دقیقه کمپرس کنید، هر ۲ تا ۴ ساعت تکرار کنید.
 
نشاسته ذرت. به نشاسته ی ذرت آب کافی اضافه کنید تا به شکل خمیر درآید. سپس مستقیما روی محل آفتاب سوختگی قرار دهید.
 
کاهو. برگ های کاهو را در آب بجوشانید. آبکش کنید، آب آن را نگه داشته و اجازه دهید مایع چند ساعت در یخچال سرد شود. پنبه های کتانی را در مایع غوطه ور کنید و به آرامی روی پوست تحریک شده فشار دهید و بمالید.
 
ماست. ماست را روی همه نقاطی که دچار سوختگی شده، استفاده کنید. سپس با آب سرد دوش بگیرید و به آرامی پوست را خشک کنید.
 
چای کیسه ای. اگر پلک شما سوخته است، چای کیسه ای که در آب سرد خیس خورده است برای کم کردن تورم و تسکین درد کمک شایانی می کند. چای اسید خاصی دارد که به نظر می رسد درد آفتاب سوختگی را کم می کند.
 
۳. از صابون زدن اجتناب کنید.
آن را بدتر نکنید! صابون پوست سوخته شده را خشک و ملتهب می کند. به همین ترتیب، از وان کف دوری کنید. دکتر گوسل می گوید که اگر مجبورید از صابون استفاده کنید، از انواع ملایم آن استفاده کنید و سپس آن را به خوبی بشویید. دوش آب سرد را می توان جایگزین کمپرس ها نمود. سپس به آرامی بدنتان را با حوله ی تمیز خشک کنید. پوستتان را نسابید، زیرا بیشتر ملتهب می شود. همچنین برای کم کردن درد، التهاب و خارش می توانید یکی از موارد زیر را اضافه کنید.
 
سرکه. کارل کورن، می گوید که یک فنجان سرکه سفید یا سرکه سیب را درون وان آب سرد حمام بریزید. دارویی فوق العاده برای سفت کننده گی پوست، که درد آفتاب سوختگی را تسکین می دهد.
 
کرم آوینو Aveeno. دکتر اسکرایبر می گوید، اگر در قسمت عمده ی از بدن دچار آفتاب سوختگی شده اید، از بسته های آماده استفاده کنید یا نصف فنجان Aveeno Soothing Bath Treatment که از بلغور بدست می آید را به وان آب سرد اضافه کنید. برای ۱۵ تا ۲۰ دقیقه در آن غوطه ور شوید. Aveeno روش شناخته شده برای درمان خارش است.
 
جوش شیرین. دکتر هابرمن پیشنهاد می کند که جوش شیرین را به طور سخاوتمندانه در آب ولرم بپاشید. به جای آنکه بدن را با حوله خشک کنید، اجازه دهید محلول روی پوستتان خشک شود. جوش شیرین کاملا غیر سمی است و درد را تسکین می دهد.
 
۴. این قوانین را به خاطر بسپارید.
اگر خاطرات آفتاب سوختگی برایتان دردناک است، با نکات نورمن لوین، خاطراتتان را تجدید کنید.
 
کرم ضد آفتاب را حدود ۳۰ دقیقه پیش از آنکه خانه را ترک کنید روی پوستتان بزنید، حتی اگر هوا ابری باشد. ( اشعه های مضر می توند از پوشش ابری نفوذ کند.) فراموش نکنید که از لب ، دستان و گوش هایتان و پشت گردنتان محافظت می کند. بعد از شنا کردن و یا تعریق شدید دوباره ضد آفتاب بزنید.
 
کرم ضد آفتاب با قدرت محافظتی بین ۱۵ تا ۳۰ را انتخاب کنید. کرم های ضد آفتاب با قدرت ۱۵ تا ۹۴٪ از اشعه های مضر خورشید و آن هایی که قدرت محافظتی ۳۰ دارند تا ۹۷٪ از پوست محافظت می کنند. همچنین به مواد تشکیل دهنده ی کرم ضد آفتاب مانند اکسید زینک، تیتانیوم دی

برای ارسال اولین نظر کلیک کنید