بهبد
بهبد

اهداف جلسه دوم کاشت مو معمولا جلسه دوم یا جلسات

 لینک

اهداف جلسه دوم کاشت مو
معمولا جلسه دوم یا جلسات بعدی کاشت مو با اهداف مختلفی انجام می‌شود. یکی از اهداف آن اصلاح خط موست. مهم نیست در جلسه اول چه مقدار در بازسازی خط مو دقت شده باشد نتیجه واقعی تا زمانی که موهای کاشته شده رشد نکند قابل پیش‌بینی نیست. در جلسه دوم می‌توان تراکم موها را در خط مو افزایش داد یا مکان خط مو را در پیشانی پایین‌تر آورده و یا کم و بیش آن‌را قرینه کرد یا زوایای گیجگاهی را تغییر داد. اگر خط مو خیلی صاف باشد می‌توان آنرا نامنظم‌تر کرد. در بیماری که طاسی سر وسیع و ثابت و بانک موی کافی دارد می‌توان در جلسه دوم عقب نشینی نواحی گیجگاهی را ترمیم نمود.
بعد از اولین جلسه کاشت مو و بازسازی خط مو و حصول پوشش موی مناسب در جلو و بالای سر، ممکن است بیمار از طاسی فرق سر اظهار نارضایتی کند و تمایل داشته باشد در آن ناحیه نیز مو بکارد، البته به شرطی که بانک مو کافی بوده و مشخصات موها مطلوب باشد.
اگر بعد از اولین جلسه کاشت مو، شدت ریزش موهای اصلی کماکان زیاد شود یا زمان زیادی از اولین جلسه بگذرد ممکن است ناحیه طاسی وسیع‌تر و یا به سمت عقب پیشروی کند. همچنین ممکن است موهای کرکی سر در اثر شوک ناشی از عمل اول بطور دائم ریخته باشد که نقص زیبایی محسوب می‌شود. در این حالات جلسه دوم صرفا برای جبران ریزش موهای بیمار انجام می‌گیرد.
غالبا هدف از انجام جلسه دوم کاشت مو افزایش پرپشتی و تراکم موها در ناحیه کاشته شده است. گرچه ممکن است در اولین جلسه موها کاملا نزدیک به یکدیگر کاشته شده باشد ولی پس از ترمیم منافذ کاشت، جا برای گرافت‌های جدید باز می‌شود. البته شرط پرپشت شدن آن است که روند ریزش موهای سر متوقف شده باشد.

برای ارسال اولین نظر کلیک کنید