مسیر سبز
مسیر سبز

اولویت های حداد عادل برای ریاست جمهوری تابناک: غلام‌علي حداد

اولویت های حداد عادل برای ریاست جمهوری
تابناک: غلام‌علي حداد عادل كانديداي انتخابات رياست جمهوري در گفت وگو با شبكه العالم، به تشريح اولویت برنامه هاي خود در صورت پيروزي در این انتخابات پرداخت.

"حداد عادل" در گفت و گو با شبکه العالم، با اشاره به ائتلاف سه گانه "پيشرفت" در انتخابات رياست جمهوري اخير گفت: ما ترجيح داديم هر سه نفر از فرصت تبليغات انتخاباتي استفاده كنيم، و هنوز به مرحله معرفي يك نفر به عنوان منتخب ائتلاف نرسيده ايم و ممكن است به چنين نتيجه اي برسيم.

وی افزود: همچنين احتمال دارد كه با توجه به شرايط كانديداهاي ديگر و آرايش صحنه، هر سه نفر در صحنه باقي بمانيم. البته اين امر نيز براساس توافق ميان خودمان خواهد بود. اما در صورت باقي ماندن هر سه نامزد، ائتلاف و همپيماني ما حتي پس از رئيس جمهور شدن يكي از اعضاي ائتلاف همچنان ادامه خواهد داشت، و در اداره كشور به يكديگر كمك خواهيم كرد.

اين نامزد انتخابات رياست جمهوري در پاسخ به سؤالي درباره احتمال تقسيم آرا در صورت باقي ماندن هر سه نامزد ائتلاف پيشرفت در انتخابات، اظهار داشت: ما براساس آخرين نظرسنجي هايي كه قبل از انتخابات انجام مي گيرد، اين تصميم را خواهيم گرفت و در صورتي كه خطر شكست اصولگرايان را احساس كنيم، بر فرد واحد اجماع خواهيم كرد. در غير اين صورت، احتمالا هر سه نفر در صحنه باقي خواهيم ماند.

حداد عادل درباره مهمترين برنامه هاي اقتصادي اش در صورت پيروزي در انتخابات گفت: اقتصاد ما از سوي دشمن مورد حمله قرار گرفته است و همگان مي دانند كه رئيس جمهور امريكا، موضوع برنامه هسته اي صلح آميز كشورمان را به بهانه و دستاويزي براي تحريم كشورمان به همراه كشورهاي همپيمان خود تبديل كرده است. دولت آينده، بايد براي مقابله با تحريم برنامه هايي تنظيم كند كه از جمله آن تثبيت قيمت ارز و تنظيم بازار آن، كنترل قيمت ها، كاهش ميزان تورم، كاهش گراني، ايجاد رونق بيشتر در فضاي كسب و كار باشد.

عضو ائتلاف پيشرفت درباره برنامه خود براي به شكست كشاندن توطئه‌های آمريكا و غرب ضد ايران در عرصه بين الملل اظهار داشت: ادعاهاي امريكايي ها درباره انزواي ايران، جديد نيست و از پيروزي انقلاب اسلامي تاكنون امريكايي ها خواسته اند كه ما را منزوي كنند. اما هرگز در اين زمينه موفق نشده اند. دليل اين شكست امريكا آن است كه ما با منطق انساني و صادقانه با ملت هاي دنيا حرف مي زنيم ولي آنها با منطق زور. بي ترديد امريكايي ها در اين تلاششان با شكست مواجه خواهند شد.

حداد عادل با تأكيد بر اينكه ايران قصد ستيز با هيچ كشور غير متخاصمي را ندارد خاطرنشان كرد: البته رژيم صهيونيستي كه آن را به رسميت نمي شناسيم از اين اصل مستثني است. علاوه بر اين، ما نه ذلت مي پذيريم و نه به كسي ظلم مي كنيم و ما مي خواهيم در عرصه بين الملل الگويي از رابطه سياسي را كه مبتني بر سلطه جويي نباشد به جهانيان ارائه كنيم.

وي درباره برنامه خود براي تعامل با همسايگان به ويژه كشورهاي عربي اظهار داشت: ما در روابطمان با كشورهاي عربي، گره كوري نداريم؛ و در اين رابطه هيچ گونه مشكل مرزي يا تداخل منافعي به چشم نمي خورد. از اين رو، احترام متقابل بهترين راهكار ما براي روابط با كشورهاي عربي است.

عضو مجمع تشخيص مصلحت نظام همچنين خاطرنشان كرد: دشمنان وحدت اسلامي همواره درصدد هستند تا درباره ايران در كشورهاي عربي رعب افكني كنند. ما با اطمينان به همه كشورهاي عربي اعلام مي كنيم كه ايران براي هيچ كدام از كشورهاي اسلامي و عربي خطر نيست. بلكه ايران پشتيبان همه ملت هاي مسلمان است و همه دستاوردي ايران به كليه كشورهاي اسلامي و از جمله كشورهاي عربي، تعلق دارد.

وي درباره برنامه اش براي حل برنامه هسته اي و تأكيد همزمان بر حق مسلم كشورمان بر داشتن برنامه صلح آميز هسته اي و ادامه آن گفت: ما تلاش مي كنيم در چارچوب مقررات "ان. پي. تي" و آژانس بين المللي انرژي اتمي، ثابت كنيم كه اتهام نظامي بودن فعاليت هاي هسته اي ما و خطرناك بودن آن عاري از صحت و اتهامي بي اساس است.

حداد عادل تأکید کرد: به همين دليل، اهداف صلح آميز برنامه هسته اي مان را از طريق بازرسان آژانس و مجامع بين المللي اعلام مي كنيم و به اثبات مي رسانيم و تلاش مي كنيم در مقابل زياده خواهي هاي دشمنان بايستيم.

وي ادامه داد: باور ما اين است كه بمب اتمي براي هيچ كشوري امنيت نمي آورد. نمونه آن چند كشور در منطقه ما هستند كه با وجود داشتن بمب اتمي، امنيت آنها بيش از ساير كشورها در خطر است. از اين رو، ما در پي دستيابي به سلاح اتمي نيستیم و رهبر انقلاب نيز به عنوان يك مرجع ديني، اعلام كرده اند كه ساخت سلاح اتمي را جايز نمي دانيم.

وي مهم ترين چالش هاي رئيس جمهور آينده را وابستگي كشور به درآمدهاي نفتي دانست و درباره اولويت هايش در صورت پيروزي در انتخابات گفت: اولويت كاري من، حوزه اقتصاد است. در مرحله اول، تلاش خواهم كرد در مقابل تحريم اقتصادي، با اتخاذ بهترين تدابير، مشكلات اقتصادي كشور را كاهش بدهم.

حداد عادل خاطرنشان كرد: دشمنان تلاش كرده اند تا از وابستگي كشور به درآمدهاي نفتي سوء استفاده كرده و با تحريم نفت كشور، به ما ضربه بزنند. از اين رو تلاش خواهم كرد تا علاوه بر كاستن وابستگي به درآمدهاي نفتي، راههاي جديدي را براي تأمين ارز خارجي بيابيم.

وي درباره روش انتخاب ورزا و اعضاي كابينه اش گفت: من به انتخاب همكاران از يك حزب اعتقاد ندارم. بلكه معيار اصلي، توانايي، انقلابي بودن، پايبندي به قانون اساسي و همفكر بودن با رئيس جمهور است. زيرا اگر نوع نگاه يك وزير با رئيس جمهور متضاد باشد، پيشرفتي در كار به دست نخواهد آمد. بنابراين هماهنگي ديدگاههاي رئيس جمهور با همكاران يك شرط اساسي است. علاوه بر اين سلامت اخلاقي، پاكي و تبعيت همكارانم از ديدگاههاي مقام معظم رهبري داراي اهميت ويژه

برای ارسال اولین نظر کلیک کنید