هر روز!
هر روز!

ایجاد کارگاه اشتغال زایی بسیج سازندگی و کمیته امداد در چناران

ایجاد کارگاه اشتغال زایی بسیج سازندگی و کمیته امداد در چناران

ایجاد کارگاه اشتغال زایی بسیج سازندگی و کمیته امداد در چناران
: ایجاد کارگاه اشتغال زایی بسیج سازندگی و کمیته امداد در چناران
به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ سرهنگ بهروز مصطفی پور در گفت‌وگو با ندای چناران از راه‌اندازی یک کارگاه اشتغال‌زایی (خیاطی و قالی‌بافی) با اشتغال مستقیم ۵۰ نفر در چناران خبر داد.
 
به گزارش : مسئول بسیج سازندگی سپاه ناحیه چناران در این خصوص اظهار داشت: این کارگاه در اقدام مشترک بسیج سازندگی ناحیه چناران و کمیته امداد امام خمینی (ره) ایجاد شده است و در آینده با احداث و تجهیز ۲۵ دربند مغازه در بخش‌های خیاطی، قالی‌بافی، آشپزی، تهیه و بسته‌بندی محصولات و داروهای گیاهی و انواع دم‌نوش‌ها، تولید انواع عرقی جات، جوراب‌بافی و ... برای ۲۵۰ نفر به‌طور مستقیم اشتغال ایجاد خواهد شد.
 
وی ادامه داد: این کارگاه قرار است به یک کارگاه پایلوت اشتغال‌زایی در استان تبدیل شود. سپاه استان ۶۵۰ میلیون تومان برای این کارگاه‌ها در نظر گرفته است که ما در شهرستان توانسته‌ایم ۴۵ میلیون تومان آن را جذب کنیم.
 
وی بابیان اینکه هدف از این کار آموزش خانواده‌های بی‌سرپرست و یا بد سرپرست و ایجاد اشتغال است، گفت: در بحث فروش تولیدات مشکل خاصی نداریم و بازار مناسبی برای فروش کلیه محصولات تولیدی وجود دارد.
 
مسئول بسیج سازندگی سپاه ناحیه چناران ادامه داد: سپاه ناحیه چناران با صرف ۴۵ میلیون تومان، ۲۵ دستگاه چرخ‌خیاطی مدرن و دستگاه‌های برش و سایر ملزومات موردنیاز را خریداری کرده است بنا بر این است که کمیته امداد امام خمینی (ره) استان زمین کارگاه فعلی را قیمت یک میلیارد تومان از شهردار چناران بخرد.
 
مصطفی پور افزود: این کارگاه اشتغال‌زایی با مدیریت مشترک سپاه و کمیته امداد شهرستان چناران اداره می‌شود و ۱۵ نفر در بخش قالی‌بافی و ۳۵ نفر به کار خیاطی مشغول‌اند و ۶ دار قالی بنا شده که به دلیل ریزبافت بودن قالی‌ها، بافت آن‌ها ۳ سال زمان نیاز دارد و پس از تکمیل هرکدام تا ۲۰۰ میلیون تومان به فروش خواهد رسید.
 
مسئول بسیج سازندگی سپاه ناحیه چناران عنوان داشت: در این کارگاه‌ها شرایط استخدام افرادی که آموزش می‌بینند محیا است و همچنین کمیته امداد نیز تا ۱۰ میلیون تومان به افراد تحت پوشش وام قرض‌الحسنه جهت ایجاد اشتغال برای کارآموزانی که قصد کار کردن مستقل دارند ارائه می‌دهد.
 
مصطفی پور بیان داشت: علاوه بر قالی‌بافی بسیج سازندگی چناران ۶۵۰ نفر را در حوزه‌های صنایع‌دستی و گلیم‌بافی آموزش داده است و کارهای همگام با کشاورز برگزار می‌شود که به‌عنوان‌مثال می‌توان به برگزاری کارگاه یک‌روزه آموزش از کاشت تا بازاریابی و فروش کلزا اشاره کرد که اخیراً برگزار شد و ۴۰ نفر از شهرستان را برای گذراندن دوره تکمیلی به تهران اعزام کردیم.
 
انتهای پیام/

برای ارسال اولین نظر کلیک کنید