مسیر سبز
مسیر سبز

ایده­هایی جالب برای اتاق­ خواب­های دخترانه : اتاق

ایده­هایی جالب برای اتاق­ خواب­های دخترانه 
 

 : اتاق

ایده­هایی جالب برای اتاق­ خواب­های دخترانه

:  اتاق دخترانه لزوما نبايد به رنگ صورتی باشد. ایده ­ های این نوشته کوتاه، به شما کمک خواهد کرد تا اتاق کوچک دختران خود را به مکانی تبدیل کنید که بتوانند در آن، بهترین لحظات زندگی ­ خود را در کنار شما سپری کنند. از الگوهای زیبا استفاده کنید هنگام انتخاب روکش مناسب برای مبلمان اتاق، بهتر است ترکیبی از طرح­های مختلف انتخاب شود . با این کار می­توانید بدون هیچ دردسری، هر چند وقت یکبار جلوه­ ا­ی جدید را با تغییر الگوها به اتاق بدهید. پارچه­هایی با طرح های تکرار شده (خال خال، راه­راه و گلدار)، الگوهای ترکیبی مناسبی است و ظاهری جذاب را برای اتاق شما به ارمغان می آورد. از رنگ­های متضاد نهراسید رنگ آبی، رنگی مناسب برای اتاق خوابی دخترانه و آرامش­بخش و تسکین دهنده است. هر چند، ترکیب رنگ‌های کاملا متضاد مانند آبی و صورتی در اتاق بزرگسالان توصیه نمی­شود؛ اما همین ترکیب در اتاق کودکان می­تواند فضایی بسیار جذاب و دوست داشتنی را ایجاد کند.
تخت­خوابي با کیفیت و در صورت امکان، تاشو انتخاب كنيد چنین تخت­خواب­هایی، فضای اتاق را بیشتر نشان می دهند، بویژه وقتی که فضای کم و خانواده‌ای پر جمعیت داشته باشید! اگر به دو تخت­خواب نیاز دارید، بهتر است که جدا از هم باشند تا ابتکار عمل شما در نحوه چینش آنها افزایش یابد. سعی کنید که بودجه‌ای مناسب را برای خرید تخت­خواب خود اختصاص دهید تا بتوانید تختي با دوام تهیه کنید. مبلمان انتخاب شده، ساده و شیک باشد از خرید مبلمان زنانه و تجملاتی برای دختر بچه‌ها پرهیز کنید چون به مرور زمان از آن خسته خواهند شد. به جای آن با خریدن مبلمانی ساده و شیک می­توانید طرحی ساده و در عین حال، بیاد‌ماندنی را برای اتاق خواب دخترتان بوجود آورید.
نصب تابلوي اعلانات زیبا با يك تخته و پارچه‌اي زيبا مي‌توانيد تابلوی اعلانات بسازيد. سعی کنید تا با انتخاب پارچه ابریشمی مناسب و نورپردازی فانتزی LED ، به آن جذابیتی خاص ببخشید. با نصب كردن این تابلو در بالاي تخت‌خواب به كودك خود امكان مي‌دهيد تا تصاوير مورد علاقه خود را روي آن بچسباند.

ظاهری بزرگسال را به اتاق بدهید بیشتر اوقات، رنگ صورتی ظاهر اتاق را دخترانه و بسیار بچگانه جلوه می دهد. برای داشتن نتیجه­ای بهتر، رنگ صورتی کم‌رنگ دیوارها را با مبلمانی سفید رنگ و براق ترکیب کنید.
برای دختران خود، فضايي جداگانه در نظر بگیرید اگر اتاق مورد نظر متعلق به دو نفر است، مکان­هایی مجزا به هر يك از آنها اختصاص دهید طوری­که بتوانند آن فضا را از آن خود بدانند. هر قسمت را با کاغذهای دیواری­ شیک جدا کنید و به خاطر داشته باشید که رنگ صورتی و گل و پروانه، تنها طرح­هایی نیستند که می­توان با آنها اتاق دختران را دکور کرد.
فضاهای جادار و جمع وجور در نظر بگیرید قرار دادن تخت­خواب­های کشودار، گزینه‌ای مناسب برای فراهم آوردن فضای بیشتر در اتاق­خواب بچه­هاست. طرح­های امروزی، شامل میز تحریر، قفسه­های چوبی و گنجه­هایی کوچک و شیک نیز هستند. فرشی گرم و نرم را برای اتاق دختران در نظر بگیرید بچه­ها زمانی طولانی را هنگام بازی با اسباب‏بازی‏های خود بر روی زمین صرف می­کنند. اگر کف اتاق، سرد و سفت بود، با پهن کردن فرشي گرم و نرم و لطیف می­توانید شرایطی ایده­آل را برای فرزند خود مهیا کنید.

پارچه­ هایي با طرح­‌هاي منظم انتخاب كنيد از این پارچه­ها می­توانید به عنوان پرده یا روکش­ تخت­خواب استفاده كنيد. با انتخاب الگوهای متنوع و هم آهنگ می­توانید فضایی دوست داشتنی و جالب را برای اتاق به ارمغان آورید. در ضمن، پارچه­های اضافی را دور نریزید. با استفاده از آنها قادر خواهید بود تا حائل­هایی شیک برای تخت­خواب تهیه کنید. دیوارهای کم نور و کدر را روشن کنید گاهی استفاده از تابلوهای نقاشی نفیس و پوسترهای جالب، سادگی و یکنواختی را از دیوار می گیرد. در الگویی گسترده، رنگ­های هماهنگ را با همدیگر ترکیب کنید تا بتوانید هم­خوانی‌ ایده‏آلي را بین مبلمان، روکش تخت و رنگ دیوارها ایجاد کنید.

برای ارسال اولین نظر کلیک کنید