مسیر سبز
مسیر سبز

ایران بازی با بزرگان را باید در خواب ببیند روزنامه

ایران بازی با بزرگان را باید در خواب ببیند 
 روزنامه

ایران بازی با بزرگان را باید در خواب ببیند
روزنامه تماشا: کلمبیا، غنا، نیجریه، مالی و صربستان سرشناس ترین تیم هایی هستند که در روزهای فیفای سال 2013، هنوز حریف ندارند

هر چند مسوولان فدراسیون فوتبال اعلام آمادگی کرده اند که با تیم های بزرگ بازی کنند اما به نظر می رسد که تیم بزرگی برای بازی با تیم ملی ایران وجود ندارد. البته قبل از این مشکل بزرگ ایران برای بازی های دوستانه شرایط مالی و روابط بین المللی بوده است. به همین دلیل هم هست که وقتی رییس فدراسیون فوتبال و اعضای هیات رییسه، حمایت دولت آینده و امکان برداشته شدن تحریم ها را می بینند به این نتیجه می رسند که بازی دوستانه با تیم های بزرگ خارج از دسترس نیست.

اما مشکل امروز فدراسیون فوتبال نه تحریم ها و نه مسائل مالی است که تیم های بزرگ اروپایی و آمریکای جنوبی برنامه شان را تا پایان سال 2013 کامل کرده اند. البته نه تنها تیم های بزرگ که تیم های متوسط هم شرایط مشابهی دارند و برنامه اکثر فدراسیون ها برای مسابقات دوستانه پر شده است.

تنها تاریخی که هنوز برنامه اش توسط فیفا اعلام نشده ورسمی نیست مربوط به سال 2014 است. تاریخ 5 مارس 2014 تنها روز فیفای باقی مانده تا جام جهانی است. چهاردهم اسفند 1392 تنها روزی است که فدراسیون فوتبال می تواند به برگزاری بازی بزرگ در آن امیدوار باشد.

از امروز تا برگزاری مسابقات جام جهانی حدود یک سال باقی مانده و 6 روز هم توسط فدراسیون جهانی برای بازی های دوستانه در نظر گرفته شده است اما با توجه به برنامه ریزی های انجام شده عملا فدراسیون فوتبال در 5 روز ابتدایی شانسی برای پیدا کردن تیم بزرگ ندارد. تیم های بزرگ در این روزها یا درگیر مقدماتی جام جهانی هستند و یا مسابقات دوستانه شان را از قبل هماهنگ کرده اند.

البته به نظر می رسد فدراسیون فوتبال برای پیدا کردن تیم در آن برهه هم با مشکلاتی مواجه باشد چه اینکه در میان کشورهای آسیایی فقط استرالیا موفق شده یک بازی با برزیل تا جام جهانی داشته باشد و سایر تیم ها بازی بزرگی در پیش ندارند.

در بین آسیایی ها البته ژاپن برنامه ریزی ویژه تری نسبت به سایر تیم ها داشته. این تیم که در جام کنفدراسیون ها بازی های خوبی برگزار کرده تا جام جهانی با اروگوئه، غنا، گواتمالا و صربستان بازی می کند. حتی کره جنوبی هم که بازی های ویژه ای ندارد یک بازی با پرو را تا امروز هماهنگ کرده است.

برای ارسال اولین نظر کلیک کنید