مسیر سبز
مسیر سبز

ایران سومین خط دفاعی برتر دنیا روزنامه تماشا: خط

ایران سومین خط دفاعی برتر دنیا 
 روزنامه تماشا: خط

ایران سومین خط دفاعی برتر دنیا
روزنامه تماشا: خط دفاعی ایران از لحاظ آماری یکی از بهترین تیم های دنیا در بازی های مقدماتی جام جهانی است. یکی از نقاط قوت تیم ملی ایران در بازی های مقدماتی جام جهانی عملکرد خط دفاعی ایران بود. ایران در هشت بازی تنها دو گل دریافت کرد تا با وجود گل های کمی که زده بود به لطف این آمار خوب جزو اولین تیم های راه یافته به جام جهانی باشد.

میانگین دریافت 0.25 گل در هر بازی نه تنها ایران را در میان تیم های آسیایی رکورددار کرده بلکه نگاهی کوتاه به نتایج سایر قاره ها نشان می دهد که این آمار در میان سایر تیم ها هم رقیبی ندارد.

این آما در شرایطی به دست آمده که پیش از این وضعیت خط دفاع ایران کمی نگران کننده به نظر می رسید. همچنین تغییراتی که در سه بازی اخیر در میان بازیکنان دفاعی و دروازه بان به وجود آمد این ترس را در میان هواداران ایجاد کرد که ناهماهنگی ها و بالا رفتن گل های خورده مانع رسیدن ما به جام جهاهنی شود. با این حال ایران توانست با بسته نگه داشتن دروازه اش در اکثر بازی ها این نگرانی ها را برطرف کند. البته تعداد گل های خورده کم، یکی از خصوصیات همیشگی تیم های کارلوس کی روش است.

در جدول زیر نام تیم هایی که کمترین گل خورده را در گروهشان داشته ومیانگین آن را مشاهده می کنید که شاگردان کی روش در رده سوم قرار دارند. البته نکته مهم در مورد دو تیم آفریقایی که بالاتر از ایران قرار دارند این است که تعداد زیادی از بازی های سخت این دو تیم باقی مانده و مطمئنا آمار آنها در روزهای آینده بسیار بدتر خواهد شد. این مساله در مورد تیم های اروپایی و اقیانوسیه هم وجود دارد و بازی های آنها در این مرحله هنوز به اتمام نرسیده است. یک نکته دیگر هم این است که گل های خورده ایران در مرحله اول مقدماتی که 5 گل بوده محهاسبه نشده است. با توجه به اینکه تیم های اروپایی و آفریقایی بازی های پیش مقدماتی نداشته اند تعداد گل های خورده هر تیم فقط در مرحله دوم مقدماتی در جدول حساب شده است.

برای ارسال اولین نظر کلیک کنید