هر روز!
هر روز!

این بیماری خوشتیپ ها را درگیر می کند : این

این بیماری خوشتیپ ها را درگیر می کند 
 : این

این بیماری خوشتیپ ها را درگیر می کند
: این بیماری خوشتیپ ها را درگیر می کند
فهیمه اشکانی روانپزشک در گفتگو با باشگاه خبرنگاران گفت: بولیمیا یک اختلال ذهنی (بی اشتهایی عصبی) است.بولیمیا در واقع زاییده ی تصور نادرستی است که مبتلایان به این بیماری از وضعیت جسمی خویش دارند و همواره فکر می کنند باید لاغر شوند.
وی افزود: ترس از افزایش وزن و به هم ریختن تناسب اندام این افراد را مجبور به انجام دادن ورزش های سنگین و مصرف داروهایی که سوخت و ساز بدن را بالا می برند، افزایش می دهند. معمولاً درصد بالایی از دختران و زنان جامعه به دنبال وزنی ایده آل هستند و متأسفانه بیشتر آنها با این بیماری دست و پنجه نرم می کنند.
وی اذعان داشت: علایمی نظیر: عفونت ریوی، یبوست، نفخ، تورم پاها، بیماری های گوارشی از علائم ظهور این بیماری است و همچنین خرابی دندان ها، کاهش آب بدن از عوارض بولیمیا است.
وی در پاسخ به اینکه آیا این بیماری درمانی دارد یا خیر اظهار داشت:این بیماری به دلیل اختلال در نوع غذا خوردن است، معمولاً پزشکان به بیماران کمک می کنند تا افکار منفی و مخرب را کنار گذاشته و نگرشی صحیح به این بیماری داشته باشند و داروهای ضد افسردگی و ضد اضطراب برای بیماران تجویز می گردد تا حال روحی آنها کاملاً بهبود یابد.

برای ارسال اولین نظر کلیک کنید