هر روز!
هر روز!

ایکر کاسیاس فرناندز ایکر کاپیتان اول تیم ملی اسپانیا هست

ایکر کاسیاس فرناندز ایکر کاپیتان اول تیم ملی اسپانیا هست

ایکر کاسیاس فرناندز
ایکر کاپیتان اول تیم ملی اسپانیا هست و کاپیتان اول تیم رئال مادرید بود و هم چنین انتخاب نخست مربیان برای دروازه بانی در تیم است. وی با بازوبند کاپیتانی، تیم ملی کشورش را به سوی قهرمانی در جام ملت های اروپا رهنمود کرد تا تیم ملی اسپانیا، بعد از ۴۴ سال بتواند قهرمان این رقابت ها شود. همچنین ایکر در درون دروازه و به عنوان کاپیتان تیم ملی، عضو تیم ملی اسپانیایی بود که برای اولین بار، قهرمان جام جهانی شد. او همچنین با۱۴۳ بازی برای اسپانیا رکورددار بیشترین بازی ملی برای کشورش می باشد. او پنج بار در پنج سال پیاپی بهترین دروازه بان جهان از نگاه فدراسیون بین المللی تاریخ و آمار فوتبال شده است. از همان ابتدا، کاسیاس به عنوان یکی از بهترین دروازه بان های جهان شناخته شد و توانست جوایز زیادی کسب کند. وی تاکنون دوبار نامزد بهترین بازیکن سال اروپا شده است. در پایان سال ۲۰۰۹ نیز، برای سومین بار در تیم منتخب سال اروپا قرار گرفت. از ژوئیه سال ۲۰۱۰ ایکر به جمع بازیکنانی پیوسته است که توانسته تمام افتخارات ملی و باشگاهی را کسب کند. در جام جهانی ۲۰۱۰ نیز، کاسیاس به عنوان بهترین دروازه بان جام انتخاب شد. در ۲۱ ژانویه ۲۰۱۴، وی توانست دستکش طلای برترین دروازبان قرن ۲۱ را تصاحب کند.
ایکر کاسیاس فرناندز : ایکر کاسیاس فرناندز
: ایکر کاسیاس فرناندز
به گزارش : تولد: ۲۰ اردیبهشت ۱۳۶۰ محل تولد: مادرید، اسپانیا قد: ۱٫۸۲ متر پست: دروازه بان همسر: سارا کاربونرو فرزندان: یک پسر
با قهرمان شدن رئال مادرید در جام جهانی باشگاه های جهان در دسامبر ۲۰۱۴، ایکر کاسیاس به یک رکورد منحصر به فرد دست یافت. کاسیاس در هفتصدمین بازی خود با پیراهن رئال مادرید، به یک افتخار دیگر نائل شد و با بالای سر بردن جام جهانی باشگاه ها به اولین فوتبالیستی در تاریخ بدل می شد که به تمام افتخارات موجود در سطح باشگاهی و ملی دست یافته است. کاسیاس با رئال، فاتح لیگ قهرمانان، لالیگا، کوپا دل ری، سوپرجام اروپا و اسپانیا و جام بین قاره ای شده و با تیم ملی اسپانیا نیز جام جهانی و جام ملت های اروپا را فتح کرده است. والدین ایکر، هر دو اهل Ávila هستند. البته ایکر و خانواده اش مجبور بودند تا چند سال در باسک زندگی کنند اما ایکر همیشه مادرید را زادگاه خود می داند. او یک برادر کوچکتر بنام Unai دارد که شش سال از ایکر کوچکتر و طرفدار بارسلونا است! ایکر کاسیاس از سال ۲۰۱۰ تا۲۰۱۲با سارا کاربونرو، خبرنگار ورزشی کشورش رابطه داشته و در سال ۲۰۱۲ با یکدیگر ازدواج کرده اند و هم اکنون دارای یک پسر هستند که «مارتین کاسیاس کاربونرو» نام دارد.

برای ارسال اولین نظر کلیک کنید