هر روز!
هر روز!

بارش شهابی امشب را از دست ندهید : بارش شهابی

بارش شهابی امشب را از دست ندهید : بارش شهابی

بارش شهابی امشب را از دست ندهید
: بارش شهابی امشب را از دست ندهید
آسمان امشب می بارد. البته امشب هوا بارانی نیست و این شهاب ها هستند که پهنه ی آسمان را طی می کنند. اگر دوست دارید یکی از بهترین بارش های شهابی سال را تجربه کنید، امشب خودتان را به یکی از کوهستان ها، کویرها یا روستاهای دور از شهر برسانید و تا صبح به آسمان زل بزنید.
به گزارش بارش شهابی جوزایی یکی از بهترین بارش های شهابی سال است. این بارش شهابی پر از آذرگوی (شهاب های خیلی پرنور) است و ممکن است بتوانید تا صبح در هر ساعت تا ۱۰۰ شهاب را مشاهده کنید. برای تماشای این بارش شهابی، کافیست لباس های خیلی گرمی بپوشید و زیر آسمان شب در کیسه خواب فرو روید و تا جایی که چشمانتان سنگین نشده و خوابتان نبرده، صبر داشته باشید و به آسمان نگاه کنید. قطعا به این ترتیب تعداد زیادی شهاب می بینید. شهاب ها در کسری از ثانیه در آسمان پدیدار و ناپدید می شوند. بعضی از شهاب های خیلی بزرگ و پرنور هم مدت بیشتری در آسمان می مانند.
بارش شهابی جوزایی هر سال حوالی ۲۲ آذر به اوج می رسد و به آذرگوی های پرنوری که دارد مشهور است. این بارش شهابی برخلاف دیگر بارش ها، منشاء سیارکی دارد. بدین معنی که سیارکی به نام «۳۲۰۰ فیتون» زمانی از مسیری عبور کرده که مدار زمین را قطع می کند. بدین ترتیب زمین هر سال از گرد و غبار برجای مانده از این دنباله دار عبور می کند. به محض برخورد این ذرات به لایه های بالایی اتمسفر، این ذرات یونیزه می شوند و از خود نور ساطع می کنند.
برای اطلاعات بیشتر درباره ی این بارش شهابی و اینکه بدانید چگونه می توان آن را رصد کرد، مقاله ی «چگونه هیجان انگیزترین بارش شهابی سال را تماشا کنیم؟» را بخوانید.

برای ارسال اولین نظر کلیک کنید