هر روز!
هر روز!

بازارهای گل تهران کجا هستند؟ : بازارهای گل تهران کجا

بازارهای گل تهران کجا هستند؟ : بازارهای گل تهران کجا

بازارهای گل تهران کجا هستند؟
: بازارهای گل تهران کجا هستند؟
آخرین باری که دسته گل خریده اید چه زمانی بوده است؟ چقدر از زمان خود را به گیاهان اختصاص می دهید؟ ریشه ی ارتباط بین انسان و گل به سال های بسیار دورودرازی می رسد. شاید شما هم از آن دسته خانم ها باشید که به گل و گیاه علاقه ی زیادی دارند و به دنبال بازارهای اصلی گل در تهران باشید. حتی اگر قصد خرید هم نداشته باشید، قدم زدن در بین انواع گل و گیاه باعث شادابی شما می شود. در ادامه قصد داریم بازارهای اصلی گل و گیاه در شهر تهران را به شما معرفی کنیم که هر یک از این بازارها ویژگی های مختص خود را دارند. با بنیتا همراه باشید. 
به گزارش : بازار گل امام رضا

اولین بازاری که در این مقاله قصد داریم به شما معرفی کنیم بازار گل امام رضا است. این بازار به علت قرارگیری در جاده ی خاوران به بازار خاوران نیز معروف است. بازار گل امام رضا بزرگ ترین بازار گل در تهران است که مرکز فروش عمده ی گل و گیاه و وسایل جانبی از قبیل سفال است. البته به خاطر قرارگیری این بازار در منطقه ی خروجی شهر و عدم دسترسی راحت به وسایل نقلیه عمومی شاید دسترسی به این بازار بی نظیر برای همه آسان نباشد؛ اما اگر با وسیله ی نقلیه ی خود قصد دارید به این بازار بروید باید در نظر داشته باشید که این بازار از ساعت ۵ صبح باز می شود و اگر می خواهید در دریای گل غرق شوید و خرید کنید باید از همان اول صبح به این بازار مراجعه کنید چون که بعد از چند ساعت دیگر گلی برای فروش نمی ماند به طوری که این بازار در ساعت ۱۱ صبح تقریباً بسته می شود. این بازار در روزهای آخر هفته و مخصوصاً روزهای پایان سال به شدت شلوغ است. در این بازار به جز گل، لوازمی مثل گلدان، روبان، سبد و کود و ... به فروش می رسد. برای رفتن به این بازار می توانید به اتوبان آزادگان بروید و تا میدان بسیج بروید، بعد به سمت راست پیچیده و داخل اتوبان اما رضا شوید که کمی جلوتر سمت راست بازار بزرگ گل مشخص است.

 
بازار گل محلاتی

 
این بازار هم مثل بازار خاوران از ۵ صبح باز است و تنها تفاوت آن در این است که در این بازار نسبت به بازار خاوران خرده فروش زیادی وجود دارد. این بازار هم از بازارهای شلوغ پایتخت است که معمولاً خریدوفروش گل تا ساعت ۱۲ ظهر ادامه دارد. البته باز هم اشاره می کنیم که گل های بهتر همان اول صبح فروخته می شوند و اگر شما می خواهید بهترین انتخاب را داشته باشید باید همان ساعات اولیه خودتان را به بازار برسانید. این بازار قسمتی برای فروش گل های مصنوعی، وسایل تزئینی و وسایل باغبانی اختصاص داده است. بازار گل و گیاه محلاتی در بزرگراه محلاتی، خیابان نبرد جنوبی، خیابان رزم، پایین تر از دادگاه خانواده قرار دارد. اگر می خواهید با مترو به این بازار بروید، باید در ایستگاه متروی نبرد واقع در خط ۴ پیاده شوید. ایستگاه متروی نبرد در خیابان پیروزی و نزدیک چهارراه کوکاکولا قرار دارد که با یک مسیر تاکسی به بازار گل و گیاه محلاتی می رسید.

 
بازار گل غرب تهران


سومین بازار بزرگ گل گیاه در پایتخت، در غرب قرارگرفته است. این بازار معمولاً از بازار های اصلی تأمین می شوند و بدین جهت قیمت های گل و گیاه در این بازار نسبت به دو بازار یادشده کمی متفاوت تر خواهد بود. ولی ویژگی مهمی که این بازار دارد ساعت کاری آن است. درحالی که دو بازار عمده فروشی یادشده تا ظهر بسته می شوند، این بازار معمولاً از ۹ صبح تا ۸ شب باز است. اگر می خواهید با وسایل نقلیه عمومی به این بازار بروید باید ابتدا با خطی های پونک خودتان را تا آخر مسیر برسانید، سپس ازآنجا یعنی ابتدای بلوار شهید میرزا بابایی سوار خطی های ایران پارس شوید و کنار پمپ بنزین ایران پارس پیاده شوید. ازآنجا چنددقیقه ای پیاده روی می کنید و به بازار گل غرب تهران می رسید. البته اگر با وسیله ی شخصی به این بازار قصد مراجعت دارید، آدرس به این صورت است: انتهای اتوبان شمال، دومین خروجی دوربرگردان، جنب پمپ بنزین آبشناسان.
 
بازار شهید فکوری


بازار گل و گیاه شهید فکوری یکی از بازارهای ناشناخته ی گل در تهران است این بازار بعد از میدان آزادی و در ابتدای جاده مخصوص کرج قرار دارد. در این بازار انواع گل آپارتمانی و زینتی، کاکتوس، گیاهان باغچه ای و گل های شاخه ای و همچنین لوازم آن مثل گلدان و کود عرضه می شود.
 
بازار گل بهشت زهرا
بازار گل بهشت زهرا یکی دیگر از بازارهای گل تهران است که در اتوبان بهشت زهرا، بعد از صالح آباد قرارگرفته است. برای دسترسی به این بازار باید وسیله ی شخصی داشته باشید یا از آژانس استفاده کنید.

همچنین بهتر است بدانید که:
شهر محلات در استان مرکزی به هلند ایران مشهور است و یکی از مراکز پخش عمده ی گل و گیاه در کشور است.
سرانه مصرف ماهانه گل در تهران یک شاخه برای هر نفر است.
به ترتیب رز، لیلیوم و مریم پرطرفدارترین گل ها نزد شهروندان تهرانی هستند.
تهران، اصفهان، تبریز، مشهد و شیراز به ترتیب بیشترین مصرف گل در کشور را دارند.
 منبع بنیتا
مقالات مرتبط پیشنهادهای فرهنگی تفریحی روزانه در تهران [۲] زیباترین نقاشی های دیواری تهران ۱۰ مورد ازعجیب ترین گیاهان دنیا

برای ارسال اولین نظر کلیک کنید