هر روز!
هر روز!

بازار تجریش کجاست؟‍ : بازار تجریش کجاست؟ امروز سری به

بازار تجریش کجاست؟‍ 
 : بازار تجریش کجاست؟ امروز سری به

بازار تجریش کجاست؟‍
: بازار تجریش کجاست؟ امروز سری به یکی از پر رفت و آمدترین گذرهای تهران زده‌ایم تا با حال و هوای آن بیشتر آشنا شویم و راه دسترسی به آن را بررسی کنیم. بازار تجریش بدون شک یکی از خاطره‌انگیزترین نقاط پایتخت است. با همراه باشید.معرفی
بازار تجریش یکی از قدیمی‌ترین بازارهای تهران در منطقه شمیرانات است. این بازار از یک سمت به تکیه تجریش و امامزاده صالح (ع) و از سمت دیگر به میدان قدس می‌رسد. در این بازار می‌توانید همه چیز را با کیفیتی مناسب پیدا کنید. در بازار تجریش از انواع صنایع دستی مثل ترمه و ظروف مسی یزد و سفال لالجین گرفته تا انواع خشکبار، شیرینی، زعفران، ادویه، ترشی و میوه یافت می‌شود. همه روزه تعداد زیادی از مردم و گردشگران داخلی و خارجی از این بازار دیدن می‌کنند و ایرانی‌هایی که به خارج از کشور مهاجرت کرده‌اند همواره از آن به عنوان یکی از خاطره‌انگیزترین نقاط شمال تهران یاد می‌کنند.
بازار تجریش کجاست؟‍ : بازار تجریش کجاست؟‍ ترمه‌های رنگارنگ در یک ترمه فروشی در بازار تجریشآدرس
: بازار تجریش کجاست؟‍
ورودی‌ اصلی بازار تجریش در ضلع جنوب غربی میدان تجریش، جنب ایستگاه بی آر تی میدان تجریش قرار دارد.
موقعیت بازار تجریش بر روی نقشهدسترسی
برای رسیدن به بازار تجریش می‌توانید از مترو تهران استفاده کنید. کافی‌ست در آخرین ایستگاه خط یک مترو، یعنی ایستگاه تجریش از قطار پیاده شده و پس از خروج از خروجی جنوبی ایستگاه با پنج دقیقه پیاده‌روی در خیابان شهرداری به سمت غرب به ورودی بازار تجریش برسید. همچنین می‌توانید از تاکسی‌هایی که از تمام نقاط شهر مانند پایانه شهید نظری در میدان آزادی، به میدان تجریش تردد می‌کنند استفاده کنید. اگر قصد سفر با اتوبوس به بازار تجریش را دارید می‌توانید از خط BRT راه‌آهن - تجریش استفاده کنید و یا در این لیست ایستگاه تجریش از خط یک مترو را انتخاب کرده و از اتوبوس‌هایی که به میدان تجریش تردد می‌کنند با خبر شده و از آن‌ها استفاده کنید.

بازار تجریش بعد از بازسازی‌های صورت گرفته بسیار زیباتر شده است. کاشی‌کاری‌هایی که در سردر مغازه‌ها کار شده است رنگ و بوی معماری زیبا و سنتی پارسی را به این بازار زیبا بخشیده است. فروش مواد غذایی و صنایع دستی سنتی هم حسی خاطره‌انگیز برای گردشگران دارد و این بازار را به نمونه کوچکی از بازار بزرگ تهران تبدیل کرده است. در میانه این بازار خروجی‌هایی به مراکز خرید دیگر این منطقه مثل پاساژ قائم وجود دارد. اگر شما هم تجربه‌ای از حضور در این بازار دارید، آن را با و خوانندگان ما در میان بگذارید.

برای ارسال اولین نظر کلیک کنید