هر روز!
هر روز!

بازسازی فیلم Memento : بازسازی فیلم Memento نسخه ی

بازسازی فیلم Memento : بازسازی فیلم Memento 
 نسخه ی

بازسازی فیلم Memento
: بازسازی فیلم Memento
نسخه ی اصلی فیلم «ممنتو» (Memento) را «کریستوفر نولان» (Christopher Nolan) در سال 2000 ساخته بود و حالا خبر از تولید نسخه ی تازه ای از این فیلم به گوش می رسد.
به گزارش نولان این فیلم را بر اساس داستان کوتاهی به نام «ممنتو موری» (Memento Mori) به قلم جاناتان نولان (برادر کرسیتوفر نولان) ساخته بود. داستان، ماجرای مردی به نام لئونارد (با بازی Guy Pearce) بود که در جست وجوی قاتل همسرش برآمده و در عین حال به نوعی بیماری فراموشی هم دچار است. به همین دلیل پیوسته دنبال اشیایی می گردد که یادآور حادثه یا سرنخ حل ماجرا باشند.
فیلم نولان با فلش بک های فراوان اش، یک ساختار منظم منطقی و قابل فهم داشت که رعایت کردن آن کار هر کسی نیست.
نولان که در زمینه ی ساخت فیلم های حادثه ای و توییست های جاری در شخصیت های پیچیده و درون گرا مهارت دارد، یک اثر به یاد ماندنی به ما تحویل داده بود و نقدهای مثبت زیادی بر آن نوشته شد. فیلم با فلش بک های فراوان اش، یک ساختار منظم منطقی و قابل فهم داشت که رعایت کردن آن کار هر کسی نیست.
ولی حالا که مدتی است هالیوود اقدام به بازسازی فیلم های قدیمی و حتی جدید کرده، نوبت ممنتو رسیده. شرکت «امبی پیکچرز» ( AMBI Picture) تهیه کننده ی این فیلم خواهد بود. داستان و ماجرا کمن همان است که نولان برای ما تصویر کرده بود.
البته بازسازی های خوبی هم داشته ایم و The Thing، به کارگردانی «جان کارپنتر» (John Carpenter) یکی از آن موارد خوب طی 35 سال اخیر بوده است. با این اوصاف، بدون هیچ پیش داوری یا جانبداری، این پرسش مطرح می شود که واقعا هدف از بازسازی فیلم خوبی مانند ممنتو چیست؟
شرکت امبی پیکچرز به تازگی یک مجموعه ی بزرگ فیلم را خریداری کرده و شاید بازسازی Donnie Darko، Snittch و End of Watch هم در نوبت بعدی باشد.

منبع: Theverge

برای ارسال اولین نظر کلیک کنید