مسیر سبز
مسیر سبز

بازگشت کارگردان جنجالی با «من و تو» کارگردان سرشناس

بازگشت کارگردان جنجالی با «من و تو» 
 کارگردان سرشناس

بازگشت کارگردان جنجالی با «من و تو»
کارگردان سرشناس ایتالیایی فیلم جدید خود را که درامی با رسیدن به بلوغ است، بر مبنای رمانی کوتاه و پرفروش نوشته نیکولا آمانیتی نویسنده ایتالیایی می‌سازد.

برناردو برتولوچی ماه مه پیش در جشنواره کن اعلام کرد «من و تو» فیلمی استریواسکوپیک خواهد بود، اما او اخیرا در یک مدرسه فیلمسازی در رم گفت از آنجا که سه‌بعدی کاری «پرهزینه و به طور زننده‌ای بازاری» محسوب می‌شود، قید این کار را زده است.

یاکوپو اولمو و تئا فالکو بازیگران جوان و نه چندان شناخته‌شده ایتالیایی در «من و تو» بازی می‌کنند. داستان درباره یک پسر نوجوان درون‌گرا و خواهر ناتنی بزرگتر اوست که به هرویین اعتیاد دارد. پسر در زیرزمین خود را از دیگران پنهان کرده و همان جا می‌کوشد به خواهرش کمک کند.

برتولوچی در بیانیه‌ای، گفت: «تا چند روز دیگر به زیرزمین می‌رویم و تا کریسمس همان جا خواهیم ماند.»

فیلمنامه «من و تو»‌ را برتولوچی با همکاری آمانیتی، فرانچسکا مارچیانو و اومبرتو کونتارلو نوشته است.برداشت برتولوچی از رمان «من و تو» پنجمین اقتباس از داستان‌های آمانیتی است. از فیلم‌های قبلی می‌توان به «من نمی‌ترسم» و «به فرمان خدا» هر دو به کارگردانی گابریله سالواتوره اشاره کرد.

تعدادی از همکاران قبلی برتولوچی شامل فابیو سانچتی فیلمبردار، یاکوپو کوادری تدوین‌گر، متکا کوساک طراح لباس و ژان راباسه طراح دکور در «من و تو» هم همکاری می‌کنند.

طبق برنامه «من و تو» در 10 هفته فیلمبرداری خواهد شد. این اولین فیلم برتولوچی 71 ساله پس از درام «خیالباف‌‌ها» در سال 2003 همین طور اولین فیلم ایتالیایی‌زبان او پس از 30 است.

این فیلمساز متولد پارما در 1988 برای «آخرین امپراتور» برنده اسکار بهترین کارگردانی و فیلمنامه اقتباسی شد. برتولوچی برای فیلم‌های فیلم‌های «دنباله‌رو» و «آخرین تانگو در پاریس» هم نامزد اسکار بوده است.

او سال 2007 جایزه شیر طلایی یک عمر دستاورد جشنواره ونیز را دریافت کرد و امسال نیز اولین نخل طلای افتخاری سالانه جشنواره کن به او اعطاء شد.

«استراتژی عنکبوت»، «آسمان سرپناه» و «بودای کوچک» از دیگر ساخته‌های برتولوچی است.

منبع: خبرآنلاین باز نشر: مجله اینترنتی Bartarinha.ir

برای ارسال اولین نظر کلیک کنید