هر روز!
هر روز!

بازیگر نقش مکمل بحران استقلال کیست؟ : بازیگر نقش مکمل

بازیگر نقش مکمل بحران استقلال کیست؟ : بازیگر نقش مکمل

بازیگر نقش مکمل بحران استقلال کیست؟
: بازیگر نقش مکمل بحران استقلال کیست؟
کادر مدیریتی استقلال نقش پر رنگی در شرایط بحرانی و غیر قابل قبول مدیران استقلال دارند.
به گزارش : به گزارش "ورزش سه"، استقلال در شهر جم نیز روند نمی های خود را ادامه داد تا به لطف تفاضل گل بهتر نسبت به گسترش فولاد در رده ما قبل پایانی قرار گیرد. شاگردان علیرضا منصوریان روند نزولی خود را در استان بوشهر نیز ادامه دادند تا رضا افتخاری در چرخشی عجیب نسبت به گذشته خبر از برگزاری جلسه فوق العاده هیات مدیره برای رسیدگی به نتایج استقلال بدهد.
مدیران استقلال در شرایطی تصمیم به برگزاری این جلسه دارند که بررسی نقش آنها به ویژه رضا افتخاری در نتایج استقلال اهمیت زیادی دارد و تا به امروز عملکرد مدیرعامل آبی ها پشت نام علیرضا منصوریان و کنش های او با رسانه ها و هواداران پنهان شده است.
 
کارنامه افتخاری بعد از 13 ماه
مرداد ماه 95 با برکناری افشارزاده دوران حضور افتخاری در استقلال ابتدا به عنوان سرپرست آغاز شد. افتخاری هر چند خیلی اهل مصاحبه و حضور در رسانه ها نیست و اغلب تلاش می کند تا از طریق رسانه های رسمی باشگاه با هواداران گفت و گو کند اما در معدود صحبت های خود بعد از حضور در استقلال صحبت های حاشیه ای را مطرح کرد. جملات عجیبی مانند "استقلال خوش شانس بود که من مدیرعاملش شدم" و "به دنبال چهارمین قهرمانی آسیا در استقلال هستیم" از جمله مشهور ترین جملات مدیرعامل استقلال بود.
منع استقلال از فعالیت در بازار نقل و انتقالات زمستانی، عدم برآورده کردن امکانات مورد نظر کادرفنی مانند زمین تمرین، پرداخت قسط اول بازیکنان با گذشت 3 ماه از شروع لیگ هجدهم، عدم واکنش مناسب به شکست سنگین استقلال برابر العین در کنار چندین اشتباه ریز و درشت دیگر از جمله نقاط تاریک کارنامه 13 ماهه مدیرعامل استقلال است. افتخاری البته در نقل و انتقالات با جذب داریوش شجاعیان در رقابت با رقیب سنتی موفق عمل کرد و در پایان فصل گذشته نیز با پرداخت بیش از 80 درصد از مطالبات بازیکنان از نظر مالی عملکرد مناسبی داشت اما با این وجود کارنامه او همچنان نزد هواداران استقلال تاریک است.
 
افتخاری نقش مکمل منصوریان در بحران
مدیرعامل استقلال بعد از جلسه هیات مدیره این باشگاه که با اولتیماتوم به منصوریان همراه شد، بارها علیه این موضوع واکنش نشان داد و اعلام کرد منصوریان حتی در صورت شکست برابر پارس جنوبی نیز از استقلال کنار نمی رود؛ اما دقایقی بعد از شکست جمعه شب بود که موضع او نیز تغییر کرد و در فرار رو به جلو مدیرعامل آبی ها خبر از برگزاری جلسه فوق العاده داد. افتخاری در یک سال حضور خود بارها از علیرضا منصوریان حمایت کرد؛ اما خشم هواداران استقلال از جم تا تهران در ورزشگاه و فضای مجازی باعث شد تا او نیز بی آنکه نقش پر رنگ خود در شرایط استقلال را فراموش کند، پروژه برکناری منصوریان را کلید بزند.
اعلام خبر برگزاری جلسه فوق العاده هیات مدیره برای پایان رابطه صمیمی افتخاری و منصوریان کافی بود و احتمالا به زودی شاهد تغییرات در استقلال از سوی مدیرعامل خواهیم بود؛ اما سوال اصلی اینجا مطرح می شود که نقش مدیران استقلال در این شرایط چیست؟ نقش مدیرانی مانند ملکی، زمانی و قراب در هیات مدیره استقلال به جز انجام چند مصاحبه در طول هفته چیست؟ برای تغییرات مدیریتی استقلال کسب چه نتایج و ثبت چه عملکردی لازم است؟
بی شک تصمیمات اشتباه منصوریان در تغییرات ترکیب، استفاده از بازیکنان در پست های غیر تخصصی، بر هم زدن نظم تیم موفق لیگ شانزدهم و غیره در شرایط این روزهای استقلال موثر است؛ اما برکناری سرمربی بی توجه به نقش هیات مدیره نمی تواند تضمینی برای بازگشت استقلال به مسیر موفقیت باشد. به همین دلیل است که هواداران استقلال در فضای مجازی طی ساعاتی پس از باخت برابر پارس جنوبی کمپین های خود برای برکناری افتخاری را بر پا کردند و در کنار برکناری منصوریان خواهان رسیدگی به وضعیت مدیریتی این باشگاه نیز هستند.

برای ارسال اولین نظر کلیک کنید