هر روز!
هر روز!

باشگاه فوتبال اتلتیکو مادرید Los colchoneros به معنی (تشک سازان)

باشگاه فوتبال اتلتیکو مادرید Los colchoneros به معنی (تشک سازان)

باشگاه فوتبال اتلتیکو مادرید
Los colchoneros به معنی (تشک سازان)
Rojiblancos (قرمز و سفیدها)
Atleti (اتلتی)
(Miguel Ángel Gil Marín (52% انریکه سرزو (20%)
اتلتیکو مادرید (به اسپانیایی: Club Atlético de Madrid) یکی از تیم‌های شهر مادرید و در لیگ برتر اسپانیا بازی می‌کند. ورزشگاه خانگی اتلتیکو ورزشگاه ویسنته کالدرون می‌باشد که ۵۴٬۸۵۱ نفر ظرفیت دارد. اتلتیکو یکی از باشگاه‌های موفق در تاریخ لیگ اسپانیا که ده بار لالیگا و ده بار کوپا دل ری و هر دو کاپ را باهم در ۱۹۹۶ به دست آورده است. اتلتیکو همچنین برنده جام برندگان جام اروپا در سال ۱۹۶۲ و قهرمانی لیگ اروپا در سال 2010 و 2012 و دومی در سال ۷۴-۱۹۷۳ و برنده جام اینترکانتینتال ۱۹۷۴ می‌باشد. این تیم در فصل ۱۴-۲۰۱۳ با تساوی یک بر یک مقابل بارسلونا پس از هجده سال در لالیگا به قهرمانی رسید. همچنین اتلتیکو مادرید توانست با برد داربی مادرید در فوریه ۲۰۱۴، نخستین تیمی است که در تاریخ لالیگا توانسته سه‌بار پیاپی رئال را در سانتیاگو برنابئو، ورزشگاه خانگی‌اش، شکست دهد.
این باشگاه در ۹ اکتبر ۱۹۳۹ تاسیس شد. باشگاه اصلی قبلاً در ۲۶ آوریل ۱۹۰۳ به عنوان Athletic Club de Madrid توسط سه دانش جوی باسکی که در مادرید زندگی می‌کردند تاسیس شد.موسسان این باشگاه جدید را به عنوان شاخه فرعی اتلتیک بیلبائو می‌شناختند. در سال ۱۹۰۴ به جمع رقیبان رئال مادرید پیوستند. آنها از ابتدا با لباس‌های آبی و سفید مانند اتلتیک بیلبائو بازی می‌کردند و تا سال ۱۹۱۱ با این رنگ‌ها بازی می‌کردند. دلیلی که باشگاه این رنگ‌ها را تغییر داد هنوز نا مشخص است. به هر حال بر اساس یک نظریه آنها از لباس هایی با نوارهای باریک قرمز و سفید استفاده کردند چون ترکیبی بود که برای تشک‌های خواب استفاده می‌شد. به هر حال دو باشگاه اتلتیک بیلبائو و اتلتیکو مادرید با لباس هایی با نوارهای آبی و سفید شروع کردند.
نام بازیکنان تیم ملی فوتبال اسپانیا
درواز ه بانان: ایکر کاسیاس(رئال مادرید)، په په رینا (ناپولی)، ویکتور والدس(بارسلونا)
مدافعان: یوردی آلبا(بارسلونا)، رائول آلبیول(ناپولی)، سزار آسپیلیکوئتا(چلسی)، خوان فرون (اتلتیکومادرید)، خاوی مارتینس (بایرن مونیخ)، سرخیو راموس(رئال مادرید)
هافبک ها: ژابی آلونسو (رئال مادرید)، سرخیو بوسکتس، سسک فابرگاس، آندرس اینیستا و ژاوی هرناندس (از بارسلونا)، سانتیاگو کاسورلا (آرسنال)، کوکه(اتلتیکومادرید)، تیاگو آلکانتارا(بایرن مونیخ)
مهاجمان: دیه گو کاستا (اتلتیکومادرید)، پدرو رودریگس (بارسلونا)، خسوس ناواس ، آلوارو نگردو و داوید سیلوا (از منچسترسیتی)

برای ارسال اولین نظر کلیک کنید