هر روز!
هر روز!

با قوی ترین ضد اشتهای گیاهی آشنا شوید : قوی

با قوی ترین ضد اشتهای گیاهی آشنا شوید
: قوی ترین ضد اشتهای گیاهی محمد زاده استاد یار دانشکده علوم تغذیه و رژیم شناسی دانشگاه تهران گفت: اسپیرولینا (جلبک دریای تیره) حاوی حدود 70 درصد پروتئین است و به همین دلیل احساس گرسنگی را از بین برده ومانند یک ضداشتها عمل می کند. وی افزود:ترکیبات دیگر این جلبک مانند تریپتوفان در بدن به" ویتامین آ" […]
با قوی ترین ضد اشتهای گیاهی آشنا شوید : با قوی ترین ضد اشتهای گیاهی آشنا شوید
: با قوی ترین ضد اشتهای گیاهی آشنا شوید
به گزارش : قوی ترین ضد اشتهای گیاهی
محمد زاده استاد یار دانشکده علوم تغذیه و رژیم شناسی دانشگاه تهران گفت: اسپیرولینا (جلبک دریای تیره) حاوی حدود 70 درصد پروتئین است و به همین دلیل احساس گرسنگی را از بین برده ومانند یک ضداشتها عمل می کند.
وی افزود:ترکیبات دیگر این جلبک مانند تریپتوفان در بدن به" ویتامین آ" تبدیل شده که  برای پوست بسیار مفید  می باشد. پروتئین ها باعث افزایش سرعت ارسال احساس سیری به مغز می شوند و در نهایت باعث کنترل وزن می شوند.
محمد زاده اظهار کرد:اسپرولینا سرشار از اسیدهای چرب ضروری و پُلی سریدها می باشد و می تواند میزان قند خون را کنترل کند. بعد از مصرف روزانه 2 گرم اسپیرولینا به مدت 2 ماه می توان قند خون را کاهش داد.
وی اذعان داشت: اسپرولینا حاوی آنتی اکسیدان هایی است که سیستم ایمنی بدن را تقویت و از سلول ها محافظت می کند،از این رو در هنگام سرما خوردگی می توانید از آن استفاده کنید.   محمد زاده ادامه داد: اسپرولینا منبعی مناسب برای جذب کلسیم و منیزیم است و آهن موجود درآن برای افراد کم خون مفید است.
این استاد یار دانشگاه تهران افزود: اسپرولینا سرشار از بتروتن (پیش ساز ویتامین آ) است و به همین علت موجب تسریع برنزه شدن پوست و افزایش ماندگاری آن می شود اما نمی تواند مانع آفتاب سوختگی و اثرات منفی اشعه ماورای بنفش شود.
محمد زاده تاکید کرد:اسپیرولینا به صورت پودر، قرص و کپسول در داروخانه ها موجود می باشد، البته پودر آن بهتر است زیرا به سرعت جذب بدن می شود.
وی ادامه داد: بهترین شیوه مصرف قرص ها 3 تا 5 گرم (ترجیحاً صبح) به مدت 1 تا 3 ماه است. اگر می خواهید مصرف طولانی مدت داشته باشید بهتر است تحت نظر پزشک باشید.
گفتنی است؛ اسپرولینا علائمی نظیر نفخ ،سردرد و مشکلات پوستی را به همراه دارد که با مراجعه به پزشک مربوطه قابل درمان است.
باشگاه خبرنگاران
اخبار مرتبط:
روش ها و ترفندهای مفید برای کاهش و کنترل اشتها
با هفده ماده ی غذایی ضد اشتها آشنا شوید!
برای کاهش اشتها میوه خوب است یا آبمیوه؟
رازیانه و کاهش اشتها با مولتی ویتامین طبیعی
کاهش وزن باورنکردنی با قهوه سبز

برای ارسال اولین نظر کلیک کنید