مسیر سبز
مسیر سبز

با لوستر، زندگی تان را جلا دهید روزنامه هفت صبح:

با لوستر، زندگی تان را جلا دهید 
 روزنامه هفت صبح:

با لوستر، زندگی تان را جلا دهید
روزنامه هفت صبح: نور و روشنایی در هر خانه ای اهمیت ویژه ای دارد. چه کسی می تواند خانه ای را بدون نور و در تاریکی مطلق تصور کند؟ در چنین خانه ای زندگی جریان نخواهد داشت. امروزه امکانات زیادی برای تامین نور کافی برای خانه وجود دارد.

از لامپ های 100 قدیمی گرفته تا لوسترهای زیبا و البته گرانبهای امروزی. آنچه در اینجا مطرح می شود این است که صرفا وجود این نورافشان ها در خانه به خودی خود کارساز نیست بکله باید در نحوه نصب و جانمایی آنها فوت و فنی را به کار ببرید تا نهایت استفاده را از وجود آنها بکنید.

 شاید در گذشته نه چندان دور با شنیدن نام لوستر به یاد سالن های پذیرایی می افتادید ولی امروزه لوسترها خانه های شما را نیز تسخیر کرده اند که البته تسخیری زیبا و دوست داشتنی است.ایمنی لوسترها

برق مورد نیاز برای نصب لوستر رعایت یکسری نکات لازم است. زیرا لوستر به علت اینکه مجموعه ای از چراغ های متعدد است که در کنار یکدیگر و معمولا همزمان با یکدیگر روشن و خاموش می شوند، باید حتما از یک کارشناس نصب کمک بگیرید تا شما را در مورد مقدار برق مورد نیاز و همچنین جای مناسب نصب لوستر راهنمایی کند.

در هنگام نصب لوستر حتما در ابتدا حباب های آن را باز کنید و بعد از اینکه نصب آن به اتمام رسید، حباب ها را ببندید. با این کار از شکستن حباب ها جلوگیری می کنید. معمولا هنگامی که لوستر را خریداری می کنید، یک راهنمای نصب لوستر هم همراه با آن به شما تحویل داده می شود. آن را به دقت بخوانید تا از تمام ویژگی های لوستر خانه خود مطلع شوید. وزن: وزن لوستر نیز از جمله نکاتی است که باید حتما مورد توجه شما قرار بگیرد. شما باید از مقدار تحمل سقف خانه خود و وزن لوستر نیز از جمله نکاتی است که باید حتما مورد توجه شما قرار بگیرد.

شما باید از مقدار تحمل سقف خانه خود و وزن لوستری که قرار است نصب کنید آگاه باشید تا نصب لوستری که سقف خانه تحمل آن را ندارد، باعث ترک خوردگی و احیانا فروریختن سقف و شکستن لوستر شما نشود. توجه داشته باشید که رعایت این نکته نه تنها از به هدر رفته هزینه شما جلوگیری می کند بلکه خطرات جانی را نیز از بین می برد. چون ممکن است لوستر روی سر شما و با کودکانتان بیفتد و آسیب های جدی به شما وارد کند.


جانمایی مناسب

  یکی از نکاتی که در هنگام نصب لوستر حتما باید مورد توجه شما باشد، این است که معمولا در هر سقفی لوسترها را به صورت فرد نصب می کنند. این کار شما باعث می شود که نور بیشتری از سقف به سمت فضای خانه بتابد و به لحاظ زیبایی بصری نیز اعداد فرد زیبایی بیشتری ایجاد می کنند. همچنین اگر لوسترها را به عدد فرد مثل سه یا پنج نصب کنید، حالت مدوری از نور ایجاد می شود که تونلی از نور را وارد خانه شما می کند.

از طرفی از نظر چیدمان فضای خانه نیز می توانید هماهنگی هایی بین لوستر و دیگر وسایل خانه به وجود بیاورید. اگر فضای خانه خود را به سبک مدرن چیده اید باید در هنگام نصب لوستر نیز از لوسترهای مدرن و متناسب با فضای خانه خود استفاده کنید.


همسانی سقف ها و لوسترها

به هنگام نصب لوستر باید توجه داشته باشید که برای هر سقفی نمی توان از هر لوستری استفاده کنید. بسته به بلندی یا کوتاهی سقف خانه، شما باید لوستری مناسب با آن خریداری کنید. اگر سقف خانه شما کوتاه است، باید از لوسترهایی که چسبیده به سقف است و با عنوان لسوترهای سقفی معروفند، استفاده کنید. امروزه انواع و اقسام لوسترهای آویز و سقفی و دیوارکوب ها وارد بازار شده اند و شما هم علاقه مندید که مدل های مختلف آن را بخرید و خانه های خود را با آن زیبا کنید. اما رعایت این نکته که کدام لوستر با سقف خانه شما همسان یدارد بسیار مهم است. برای سقف های بلند نیز باید از آویزهای بلند استفاده کنید تا با نزدیک کردن لوستر به سطح خانه، نور و زیبایی بیشتری به خانه شما ببخشد.


هدف از نصب لوستر

همه ما می دانیم که نور خانه را می توان با چند لامپ نیز تامین کرد اما از آنجایی که زیبایی و زیبایی پسندی در سرشت هر انسانی وجود دارد، همیشه به دنبال ایجاد تنوع در سبک زندگی خود هستیم. استفاده از لوستر نیز در عملی کردن همین اندیشه زیبایی پسندی، قرار دارد اما همیشه توجه داشته باشید که هر فضایی به مقدار مشخصی از نور نیاز دارد. در اتاق های کوچک یا اتاق بچه ها لازم نیست از لوسترهای بزرگ و چند شاخه استفاده کنید.برای این مکان از لوسترهایی با دو تا سه شاخه استفاده کنید. برای اینکه زیبایی لوستر بیشتر به چشم بیایید، حتما در جانمایی آن نهایت دقت را به خرج بدهید. مثلا اگر در خانه مبلیمان استیل دارید حتما لوستر را به گونه ای نصب کنید که با انعکاس نور توسط مبلمان، روشنایی دو چندانی به اطراف ساطع و خانه شما غرق در نور و روشنایی شود.


سنت و مدرنیته

همچنان که به هنگام انتخاب لوازم دکوراسیون هماهنگی آنها به لحاظ مدل و سبک را در نظر می گیرید در هنگام خرید لوستر نیز این موضوع را باید مورد توجه قرار دهید. به عنوان مثال در یک فضای کاملا مدرن، آویختن لوستری با آویزهای کریستالی کاری نامناسب است و به لحاظ دکوراسیونی محیطی ناهماهنگ را سبب می شود.
لوستری برای ناهار

اگر می خواهید روی میز ناهارخوری خود لوستری نصب کنید، بهتر است آن را کاملا پایین بیاورید تا تمام فضای میز را روشن کنید. به این ترتیب همه ظروف و غذاهای روی میز کاملا روشن می شود و این نکته علاوه بر اینکه زیبایی ایجاد می کند، اشتهای شما را نیز افزایش می دهد!


برای ارسال اولین نظر کلیک کنید