هر روز!
هر روز!

با موتور جستجوگر بینگ آشنا شوید با موتور جستجوگر بینگ

با موتور جستجوگر بینگ آشنا شوید با موتور جستجوگر بینگ

با موتور جستجوگر بینگ آشنا شوید
با موتور جستجوگر بینگ آشنا شوید : با موتور جستجوگر بینگ آشنا شوید
: با موتور جستجوگر بینگ آشنا شوید
: از زمانی که شرکت مایکروسافت موتور جستجوی خود را با نام Bing معرفی کرد توجه بسیاری از وبمسترها و فعالان زمینه سئو و بهینه سازی را به خود جلب کرده است که در این بخش شما را با این جستجو گر آشنا می کند. موتور جستجوی Bing بعد از گوگل در رتبه دوم ایستاده و انتظار میرود در سال های پیش رو سهم بیشتری از کاربران اینترنتی را به خود جلب کند. همچنین بعد از مدت ها اولین بار است که یک رقیب نسبتا قدرتمند برای گوگل پیدا شده که میتوان تا حدی به آن امیدوار بود. با اینکه گوگل نقش و اهمیت بالایی در اینترنت و تبلیغات دارد شاید وجود یک رقیب جدی بتواند موجب سرویس دهی بهتر و تلاش بیشتر برای حفظ کاربران شود. در تقابل میان موتورهای جستجوی بینگ و گوگل کاربران اینترنتی برنده خواهند بود.
به گزارش : موتور جستجوی Bing در ماه آوریل ۲۰۱۲، ۱۵٫۴ درصد از بازار را در دست داشت که هم اکنون به ۱۶٫۹ درصد افزایش یافته است و همچنان روند صعودی خود را داراست.
موتور جستجوی بینگ چقدر متفاوت است؟ در نگاه اول عکس پس زمینه در صفحه اصلی جستجوی Bing توجه کاربران را به خود جلب می کند. این تصاویر که بسیار سبک بوده و با سلیقه انتخاب میشوند، نقش بالایی در جذب کاربران به این موتور جستجو داشته اند. بعد از وارد کردن کلمه کلیدی و جستجو شما با صفحه ای ساده روبرو می شوید که نتایج آن برخلاف سایر رقبای گوگل کاربردی، مرتبط و مفید هستند، همین امر موجب شده تا بینگ را بعنوان رقیبی جدی برای موتور جستجوی گوگل بشناسیم.
با اینکه نتایج موتور جستجوی Bing مناسب و مرتبط با جستجوی کاربران است ولی رتبه بندی در آن تفاوت بسیار زیادی با آنچه در گوگل مشاهده می کنیم دارد، همین امر موجب جلب نظر متخصصین سئو برای فعالیت بر روی این بازار جدید میشود. تقریبا میتوان گفت که تفاوتی نمیکند که شما جستجوی خود را در Bing انجام دهید یا گوگل، به هر حال به نتیجه مورد نظر خود خواهید رسید.
مهم ترین مسئله برای یک کارشناس سئو شناخت الگوریتم موتور جستجوی بینگ است زیرا تنها از این طریق می توان راه رسیدن به رتبه مناسب در نتایج را شناسایی کرد. تفاوت میان الگوریتم بینگ و گوگل کاملا مشخص است زیرا نتایج متفاوتی را به کاربران ارائه می دهند، در این مقاله قصد داریم عوامل موثر بر بهینه سازی برای موتور جستجوی Bing را به شما معرفی کنیم.
عوامل موثر بر رتبه بندی نتایج Bing متاسفانه اطلاعات زیادی از الگوریتم و فاکتورهای موتور جستجوی بینگ برای رتبه بندی نتایج در دست نیست و نظرات متفاوتی را میتوان از سوی متخصصین سئو در مقالات اینترنتی پیدا کرد. آنچه در اینجا مطالعه می کنید براساس تجربه و جمع بندی کارشناسان وبسیما بوده و نمیتوان منبع و دلیل قابل استنادی برای آن ارائه کرد.

بک لینک تاثیر کمتری دارد اگر ۱۰ نتیجه اول در موتور جستجوی گوگل و Bing را برای یک کلمه کلیدی خاص مقایسه کنیم، مشخصا سایت هایی که در بینگ رتبه مناسبی دارند تعداد بک لینک های زیادی ندارند و به نظر می رسد که این موتور جستجو توجه چندانی به لینک ورودی سایت ها نداشته باشد.
خرید بک لینک از سایت های اسپم بی تاثیر است با توجه به عدم توجه بینگ به تعداد لینک های ورودی، مشخصا خرید بک لینک یا تبادل آن تاثیری بر رتبه بندی شما نخواهد داشت. گوگل نیز به تازگی سعی بر کاهش اهمیت این فاکتور و مبارزه با خرید و فروش لینک دارد. در نتیجه پیج رنک سایت یا صفحه نیز بر نتایج آن بی تاثیر خواهد بود.
رعایت نکات مربوط به سئو مطالب موتور جستجوی بینگ توجه ویژه ای به محتویات صفحه داشته و در مقایسه با گوگل نکات مربوط به on-page سئو را بسیار مهم می داند. اصول سئو مطالب برای گوگل و بینگ تفاوت چندانی نمی کند و در واقع براساس جلب رضایت کاربران و کارایی سایت تدوین شده اند.
توجه ویژه به اعتبار سایت این خبر بدی برای وبلاگ ها و سایت های تازه تاسیس است، زیرا موتور جستجوی Bing توجه ویژه ای به اعتبار سایت و سن دامنه دارد. سایت هایی که اعتبار بالاتری دارند و در زمینه برندینگ خود فعالیت می کنند شانس بیشتری برای کسب رتبه های بالا در نتایج بینگ دارا هستند.
تاریخ انتشار مطلب اهمیت زیادی ندارد سرعت بینگ در ایندکس صفحات جدید به مراتب کمتر از گوگل است. همچنین برخلاف موتور جستجوی گوگل که به تاریخ انتشار و بروز بودن مطالب اهمیت ویژه ای می دهد، بینگ این فاکتور را چندان در نظر نگرفته و صفحاتی که زمان زیادی از انتشار آنها می گذرد نیز در صورت ارتباط مفهومی مناسب با عبارت جستجو شده شانس حضور در رتبه های اول تا سوم را دارند.
رابطه خوب با سایت های فلش سئو و بهینه سازی سایت هایی که بر پایه فلش طراحی شده اند برای گوگل چیزی شبیه به یک کابوس است ولی بینگ ارتباط مناسبی با این سایتها داشته و قادر به تشخیص محتویات آن هاست.
در حال حاضر اطلاعات کاملی از الگوریتم موتور جستجوی Bing در دست نیست و تنها با مشاهدات و حدس و گمان عمل می کنیم ولی یکی از مهمترین کارهایی که میتوان انجام داد ثبت سایت در وبمستر بینگ و توجه به دستورالعمل های آن است.

برای ارسال اولین نظر کلیک کنید