مسیر سبز
مسیر سبز

با Spoon، قاشق قاشق ابر بخورید! با اشاعه فناوری رایانش

با Spoon، قاشق قاشق ابر بخورید! 
 با اشاعه فناوری رایانش

با Spoon، قاشق قاشق ابر بخورید!
با اشاعه فناوری رایانش ابری، مفهوم تازه‌ای از برنامه‌ها و اپلیکیشن‌ها با معرفی شده است. استفاده از برنامه‌ها به صورت روتین بسیار متکی به منابع سخت‌افزاری ما و سیستم عامل مورد استفاده ما است.فرضا اگر کاربر ویندوز هستیم، نمی‌توانیم در کامپیوتر خود از برنامه‌های سیستم عامل مک استفاده کنیم یا از اپلیکیشن تحت اندروید بهره ببریم. به علاوه نمی‌توانیم یک برنامه گرافیگی سنگین را با نت‌بوک ارزان‌قیمت خود اجرا کنیم.

اما رایانش ابری این محدودیت را برطرف می‌کند. هر کاربر با استفاده از این فناوری می‌تواند به فایل‌های ضروی خود همه جا و همه وقت دسترسی داشته باشد و فارغ از سیسستم سخت‌افزاری مورد استفاده و سیستم‌عاملش، برنامه‌های ابری را اجرا کند.

سایت Spoon ، یکی از جالب‌ترین سایت‌هایی که در این چند وقت در مورد رایانش ابری دیده‌ام. این سایت امکان استفاده از انبوهی از برنامه‌های محبوب را به صورت ابری می‌دهد. از برنامه‌های  پخش چندرسانه‌ای مثل VLC Media Player و GOMPlayer گرفته تا ویرایشگر‌های صدا و عکس و از گوگل تاک و پیدجین گرفته تا مروگرهای اینترنتی اپرا و فایرفاکس و کروم. به علاوه این سایت انبوهی از بازی‌ها را هم پوشش می‌دهد.شما کافی است در این سایت ثبت‌نام کنید و پلاگینی را برای مرورگر خود نصب کنید تا بتوانید همه این برنامه‌ها را به صورت ابری اجرا کنید.
قبول دارم که در هنگام خواندن این سطور با خود بگویید در شرایط حاضر نیازی به برنامه‌های ابری ندارید و با توجه به سرعت کند اینترنت، بسیار راحت هستید که برنامه‌ها را به صورت معمول در سیستم حود داشته باشید. اما فردایی را پیش خود تصور کنید که با مروگر گوشی موبایل خود بتوانید فیلمی را که در «ابر» آپلود کرده‌اید، ببینید یا فیلمی را که گرفته‌اید با یک برنامه حرفه‌ای ویرایش ویدئو و بدون نیاز به یک سیستم سخت‌افزاری قوی ویرایش و افکت‌گذاری کنید.

تصور کنید که چقدر خوب می‌شود که بتوانید با گوشی اندرویدی خود از همه قابلیت‌های برنامه‌های ویندوزی استفاده ببرید.

منبع : 1Pezeshk.com

برای ارسال اولین نظر کلیک کنید