هر روز!
هر روز!

بدو لارا ، بدو! - مجله خبری دیجی کالا (دیجی مگ)

بدو لارا ، بدو! - مجله خبری دیجی کالا (دیجی مگ)

بدو لارا ، بدو! - مجله خبری دیجی کالا (دیجی مگ)
: بدو لارا ، بدو!
بازی موبایلی جدید اسکوئر انیکس می تواند تا مدت ها سرگرم تان کند.
به گزارش بعید به نظر می رسد تلفن همراه هوشمند داشته باشید و تا به حال یکی از بازی های سبک «دونده» (Runner) را روی گوشی تان بازی نکرده باشید. از بازی های معروف این سبک می توان Temple Run و Subway Surfers را نام برد که هرکدام شان در میان بازی کننده های حرفه ای و آماتور طرفداران پروپاقرصی زیادی دارند.
نکته ی مهم درباره ی این سبک از بازی ها، روند بازی کوتاه شان است. بازی هایی بزرگ، داستان-محور و طولانی هم در فروشگاه های اپل و گوگل پیدا می شوند، اما با توجه به طبیعت طولانی این بازی ها، و ابزاری که بازی کننده می خواهد با استفاده از آن به بازی بپردازد، خیلی مورد توجه قرار نمی گیرند. اصولا کسانی که می خواهند با گوشی هوشمندشان بازی کنند، یک بازی با روند کوتاه را ترجیح می دهند؛ چون می توانند سریع گوشی شان را در دست بگیرند و برای چند دقیقه هم که شده سرگرم شوند؛ بدون این که بخواهند بازی شان را با قصه های عمیق و سنگین شان به خاطر رسیدن به ایستگاه متروی مورد نظر نیمه کاره رها کنند.
استودیوی اسکوئرانیکس فهمیده که بازی موبایل، باید کوتاه و سرگرم کننده باشد.
چند وقتی می شود که شرکت و استودیوی بازی سازی «اسکوئرانیکس» به ساخت بازی های موبایل روی آورده است. با این حال، بازی های موبایلی این شرکت، از زمین تا آسمان با بازی های کنسولی اش و آن هایی که برای رایانه های شخصی عرضه می شوند، فرق دارد. استودیوی اسکوئرانیکس فهمیده که بازی موبایل، باید کوتاه و سرگرم کننده باشد. این شرکت تا به حال بازی های موبایل زیادی از مجموعه های «هیتمن»، «فاینال فانتزی» یا حتی Deus Ex ساخته و عرضه کرده است. نکته ی مهم در تمام این بازی ها ساختار کوتاه و سرگرم کننده ی آن هاست که می تواند مناسب اکثر کاربران و بازی کننده های موبایلی باشد. از Hitman GO که یک بازی معمایی بود، گرفته تا نقش آفرینی بزرگی مثل Chaos Rings، بازی های کوچک این شرکت همگی برای بازی روی موبایل ساخته شده اند.
بازی فقط به دویدن و سکوبازی خلاصه نمی شود. لارا باید موقع دویدن دشمنان اش را هم با اسلحه از بین ببرد.
از طرفی بازگشت قدرتمند مجموعه بازی های «توم ریدر» در سال 2013 میلادی، اسکوئرانیکس را به ساخت یک بازی موبایل بر مبنای این مجموعه، ترغیب کرده است. نسخه ی شگفت انگیز توم ریدر که دو سال پیش عرضه شد به کنار، شرکت اسکوئرانیکس ساخت یک «توم ریدر» جدید را هم آغاز کرده است؛ توم ریدری که نمایشی شگفت انگیز در نمایشگاه E3 امسال داشت.
بازی در پایه شبیه بازی هایی مثل Temple Run است.
حالا اسکوئرانیکس با یک برنامه ریزی دقیق و مناسب، در حالی که توانسته بود مخاطب هایی زیاد برای بازی های کنسولی و بزرگ اش دست و پا کند، بازی Lara Croft: Relic Run را مخصوص کاربران و بازی کننده های موبایلی عرضه کرده است. بازی در پایه شبیه بازی هایی مثل Temple Run است؛ یک بازی سبک «دونده» که باید در آن بدوید و برای آزاد کردن قابلیت های جدید، سکه جمع آوری کنید.
برای بازی چندتایی غولآخر درست و درمان هم درنظر گرفته شده است که با دیدن شان حسابی ذوق خواهید کرد!
با این حال، Lara Croft: Relic Run کیفیت بالایی که سایر بازی های موبایلی اسکوئرانیکس دارند را یدک می کشد. بازی درست مثل نسخه های اخیر توم ریدر، به شدت سینمایی طراحی و ساخته شده است؛ البته که جلوه های سینمایی آن در حد و اندازه ی بازی های موبایل باقی می ماند. مثل Temple Run، در این بازی می دوید، از موانع می پرید و در این میان سکه جمع آوری می کنید. اما بازی مکانیک هایی دارد که آن را در جایگاهی بالاتر از سایر بازی های سبک «دونده» قرار می دهد.
بازی حتی غولآخرهایی هم دارد که به تدریج خودشان را نشان می دهند.
برای این که Relic Run مثل دیگر بازی های هم سبک اش از جمله Temple Run تکراری نشود، در لحظه از روند بازی تغییر می کند. از نوع دویدن لارا گرفته، تا محیط اطراف اش، همگی با سرعت بالایی عوض می شوند. لارا لحظه ای مشغول دویدن است، لحظه ی بعدی به هیولاها شلیک می کند و پس از آن هم سوار موتورهای آشنای مجموعه می شود. بازی حتی غولآخرهایی هم دارد که به تدریج خودشان را نشان می دهند.
صحنه های سینمایی جذاب از تفاوت های اصلی این بازی با سایر عناوین سبک دونده است. این صحنه های سینمایی حسابی به حفظ ریتم بازی کمک کرده اند.
می توانید مطمئن باشید که حتی پس از چند ساعت بازی کردن، باز هم صحنه ها و اتفاقات جدیدی در بازی خواهید دید. هم چنین میزان تنوع موانع به میزان قابل ملاحظه ای، زیاد است.قابلیت ها و امکانات فراوان روند بازی به کنار، Lara Croft: Relic Run به شدت زیبا و پر از جزییات ریز و درشت است. مدل طراحی شده ی لارا جزییات بالایی دارد و انیمیشن حرکات اش هم به زیبایی طراحی شده است. طراحی زیبای محیط های مختلف بازی و گرافیک بالای آن ها چیزی نیست که به وفور در بازی های موبایل دیده باشیم. بازی حتی موسیقی و جلوه های صوتی خوبی هم دارد و به طور کلی یک سر و گردن بالاتر از بازی های موبایلی هم سبک اش قرار می گیرد.
طراحی زیبای محیط های مختلف بازی و گرافیک بالای آن ها چیزی نیست که به وفور در بازی های موبایل دیده باشیم.
طراحان Relic Run برای آن که تا مدت ها روند بازی را تر و تازه نگه دارند، تعداد زیادی فرمول و مکانیک نقش آفرینی برای اش درنظر گرفته اند؛ از بروزرسانی نیروها و ویژگی های جدید برای لارا گرفته تا خریداری اسلحه های قوی تر و لباس های کارآمدتر.
جلوه های گرافیکی در مقایسه با دیگر بازی های موبایلی با فاصله بهتر است. به همین خاطر هم برای بهترین تجربه ی آن باید گوشی مناسبی داشته باشید.
اگر از بازی های سبک «دونده» لذت می برید، پیشنهاد می کنیم حتما Lara Croft: Rel

برای ارسال اولین نظر کلیک کنید