هر روز!
هر روز!

برادرانِ جهان؛ ترکیب بهترین بازیکنان آمریکای جنوبی اینتر در قرن بیست

برادرانِ جهان؛ ترکیب بهترین بازیکنان آمریکای جنوبی اینتر در قرن بیست

برادرانِ جهان؛ ترکیب بهترین بازیکنان آمریکای جنوبی اینتر در قرن بیست و یک
: از زمانی که سرمربی اسطوره ای آرژانتینی، هلنیو هررا در دهه 1960 میلادی، اینتر را به دو عنوان قهرمانی اولش در اروپا رساند، این تیم پیوند خوبی با بازیکنان امریکای جنوبی داشته است. 
به گزارش : - اینتر برای عنوان قهرمانی بعدش اش در اروپا 35 سال صبر کرد و در نهایت، در ترکیب تیم مورینیو در سال 2010، بازیکنان امریکای جنوبی نقشی اساسی به عهده داشتند. در ترکیب ثابت این تیم، 6 بازیکن از امریکای جنوبی بودند و در فینال مقابل بایرن مونیخ، دیگو میلیتو، مهاجم آرژانتینی، هر دو گل نراتزوری را به ثمر رساند. 
اگر به ترکیب فعلی اینتر نیز دقت کنیم، باز هم بازیکنان امریکای جنوبی نقشی اساسی دارند. کاپیتان این تیم، مائورو ایکاردی آرژانتینی و کاپیتان دوم، میراندای برزیلی است. 
وبسایت squawka به انتخاب برترین بازیکنان اهل امریکای جنوبی اینتر از سال 2000 تاکنون پرداخته است:
برادرانِ جهان؛ ترکیب بهترین بازیکنان آمریکای جنوبی اینتر در قرن بیست و یک : برادرانِ جهان؛ ترکیب بهترین بازیکنان آمریکای جنوبی اینتر در قرن بیست و یک
: برادرانِ جهان؛ ترکیب بهترین بازیکنان آمریکای جنوبی اینتر در قرن بیست و یک
دروازه بان: ژولیو سزار
ملیت: برزیل
بازی ملی: 87
افتخارات با اینتر: 5 قهرمانی در سری آ، 3 قهرمانی در کوپا ایتالیا، 1 قهرمانی در لیگ قهرمانان اروپا
تعداد بازی برای اینتر: 300
سزار در سال 2005 از فلامینگو به اینتر پیوست اما سال اول چندان خوشایند نبود. فهرست نفرات اروپا اینتر پر بود و او به کیه وو قرض داده شد. پس از شش ماه، در حالی که یک بازی هم در ورونا انجام نداده بود، به اینتر بازگشت. 
با وجود تاخیر در حضورش، به سرعت در ترکیب اینتر جای خودش را یافت کرد. 7 سال با نراتزوری بود و در حال حاضر در بنفیکا حضور دارد. 

مدافع راست: مایکون
ملیت: برزیل
بازی ملی: 76
افتخارات با اینتر: 4 قهرمانی در سری آ، 2 قهرمانی در کوپا ایتالیا، 1 قهرمانی در لیگ قهرمانان اروپا
تعداد بازی برای اینتر: 236
یک مدافع کناری فوق العاده به سبک مدافعان کناری فوق العاده تاریخ برزیل، مایکون دیگر ستاره از امریکای جنوبی بود که با پیراهن نراتزوری درخشید. در زمان حضورش در اینتر، او بهترین مدافع راست جهان بود. او دنی آلوز را در تیم ملی برزیل کاملا نیمکت نشین کرده بود. با وجود توانایی های دفاعی بسیار خوب، 20 گل نیز برای اینتر به ثمر رساند و سانتر های دقیقی روی دروازه ارسال می کرد که منجر به پاس گل های زیادی شد. 
دورانش پس از اینتر، به خوبی پیش نرفت و در حال حاضر در فوتبال برزیل با تیم آوای حضور دارد. 

مدافع میانی: لوسیو
ملیت: برزیل
بازی ملی: 105
افتخارات بار اینتر: یک قهرمانی سری آ، دو قهرمانی کوپا ایتالیا، یک قهرمانی لیگ قهرمانان اروپا
تعداد بازی برای اینتر: 136
مورینیو در دوران حضور فوق العاده موفقش در اینتر چند خرید خوب انجام داد اما لوسیو از موفق ترین آنها بود. وی در سال 2009 از بایرن مونیخ به جوزپه مه آتزا آمد. مدافعی مستحکم که همچنین بسیار پا به توپ و حتی تکنیکی بود. ضربات سر او در ادامه ضربات کرنر و آزاد نیز برای حریفان خطرناک بود. وی با والتر ساموئل زوج دفاعی فوق العاده ای را تشکیل دادند تا اینتر به سه گانه تاریخی 2010 دست پیدا کند. 

مدافع میانی: والتر ساموئل
ملیت: آرژانتین
بازی ملی: 56
افتخارات با اینتر: 5 قهرمانی سری آ، 3 قهرمانی در کوپا ایتالیا، یک قهرمانی در لیگ قهرمانان اروپا
تعداد بازی برای اینتر: 236
دیگر مدافع میانی مورینیو که کار را برای هر مهاجمی طاقت فرسا می کرد. والتر پس از دوران نه چندان موفق در رئال مادرید، در سال 2005 به اینتر پیوست. در 5 سال ابتدایی حضورش، 5 بار با اینتر قهرمان سری آ شد (عنوان قهرمانی فصل 2005-2006 از یوونتوس به اینتر رسید) و در کل 9 فصل بسیار موفق در جوزپه مه آتزا داشت. در دو سال پایانی دوران ورزشی اش در اف سی بازل بازی کرد. 

مدافع چپ: ایوان کوردوبا
ملیت: کلمبیا
بازی ملی: 73
افتخارات با اینتر: 5 قهرمانی در سری آ، 4 قهرمانی در کوپا ایتالیا و 1 قهرمانی در لیگ قهرمانان اروپا
تعداد بازی برای اینتر: 455
مدافع مستحکمی که می توانست در هر چهار پست خط دفاع به میدان برود. کوردوبا را به خاطر جهش های بلند برای زدن ضربات سر با وجود قد کوتاهش می شناسیم. تمام دوران ورزشی این بازیکن در اروپا همراه با اینتر بود. در سال 2012 از این تیم جدا شد و 12 سال موفق با نراتزوری درخشید. شماره 2 اینتر در تیم ملی کلمبیا نیز کاپیتان بود. 

هافبک دفاعی: خاویر زانتی
ملیت: آرژانتین
بازی ملی: 143
افتخارات با اینتر: 5 قهرمانی سری آ، 4 قهرمانی در کوپا ایتالیا، 1 قهرمانی در لیگ قهرمانان اروپا، 1 قهرمانی در جام یوفا
تعداد بازی برای اینتر: 858 (رکورددار باشگاه)
پس از 19 سال حضور، رکورددار تعداد بازی برای اینتر، 21 گل و 11 جام مهم، خاویر زانتی سرانجام در سال 2014 کفش هایش را آویخت. او در آن زمان 41 ساله بود پیراهن معروف شماره 4 او کمی بعد در اینتر بازنشسته شد. 
او تنها نه یک الگو و مثال در حرفه ای گری بود، در هر پستی می توانست برای اینتر بازی کند. او از دفاع میانی گرفته تا دفاع کناری و هافبک دفاعی و حتی گاهی در پست وینگر به میدان می رفت. باشگاه اینتر به پاس قدردانی، او را به عنوان نائب رئیس باشگاه انتخاب کرده است. 

هافبک میانی: استبان کامبیاسو
ملیت: آرژانتین
بازی ملی: 52
افتخارات با اینتر: 5 قهرمانی در سری آ، 4 قهرمانی در کوپا ایتالیا و 1 قهرمانی در لیگ قهرمانان اروپا
تعداد بازی برای اینتر: 420
دیگر آرژانتینی که در

برای ارسال اولین نظر کلیک کنید