هر روز!
هر روز!

برای جامعه کودکانی موفق بار بیاورید ! برای جامعه کودکانی

برای جامعه کودکانی موفق بار بیاورید ! برای جامعه کودکانی

برای جامعه کودکانی موفق بار بیاورید !
برای جامعه کودکانی موفق بار بیاورید !
برای جامعه کودکانی موفق بار بیاورید ! : برای جامعه کودکانی موفق بار بیاورید !
: برای جامعه کودکانی موفق بار بیاورید !
به گزارش : به فکر اجتماعی کردن فرزندان تان باشید
اختصاصی:  
والدین باید زندگی کودکان شان را هدفمند کنند و این یکی از مهم ترین و هیجان انگیزترین تصمیمات آنهاست . در واقع والدین باید تعریف درستی از موفقیت کودکان شان داشته باشند . به این صورت که اهداف کوچکی را در نظر بگیرند و اجازه دهند خودشان برای رسیدن به این هدف تلاش کنند . شما به عنوان والدین باید فرزندان تان را همراهی کنند اما موفقیت ، رسیدن به اهداف و خواسته هایی نیست که شما مشخص کرده اید بلکه در این باره باید به خواسته ها و علایق او نیز توجه داشته باشید .
اولویت های زندگی تان را مشخص کنید
برای داشتن خانواده ای موفق باید اولویت هایتان را شناسایی کنید . یکی از اولویت های ضروری ایجاد رابطه ای دوستانه و فعالانه میان والدین و فرزندان است . در این میان عواملی که مانع از ایجاد چنین ارتباطی می شود را مشخص کنید و آنها را به حداقل برسانید .
مثلا مکالمه طولانی مدت با تلفن همراه ، بازی رایانه ای ، تماشای تلویزیون و ... را که در اولویت نیست به حداقل برسانید . زمانی که اولویت های زندگی تان را مشخص کنید و به آن ها اهمیت دهید ، ارتباط تاثیر گذاری با کودکان تان خواهید داشت .
مهارت های اجتماعی را به فرزندان تان بیاموزید
یکی از اهداف کلی و مورد نیازی که باید برای کودکان تان تعیین کنید ، مهارت ارتباط برقرار کردن با اطرافیان و اجتماعی شدن است . اجتماعی بودن به این معناست که کودک تان شهروند خوبی باشد ، با اطرافیان و مردم جامعه سازگار باشد و رابطه ای صمیمی و مطمئن با آنها برقرار کند .
البته باید علایق کودک را هم بررسی کنید . مثلا نباید او را مجبور به برقراری ارتباط با کسانی که خودتان دوست دارید بکنید . اجازه دهید فرزندتان خودش دوستانش را برگزیند و شما در این زمینه او را کمک و همراهی کنید .
به فرزندان تان قدرت و اختیار دهید
کودکان برای رشد و رسیدن به بلوغ باید ارتباط موثری با والدین شان داشته باشند که لازمه آن شنیده شدن آنهاست . بیشتر ارتباطات میان والدین و فرزندان حول انتقاد کردن و وضع بایدها و نبایدهاست . باید درباره موضوعات مختلف و پرچالش با فرزندان تان صحبت کنید و برای دست یابی به بهترین نتیجه در محیطی محبت آمیز و بدون تنش به گفتگو بپردازید .
باید بدانید که فرزندتان تمایل دارد در کنار تبعیت از قوانینی که برای او وضع کرده اید ، در زمینه های خاص قدرت و اختیار لازم را داشته باشد تا بتواند کارهای مورد علاقه اش را انجام دهد . کودکان دوست دارند والدین شان به احساسات و خواسته های آنها اهمیت دهند .
بزرگترین هدیه را به او بدهید
وقتی اهداف انتخاب شده کودک تان متناسب با علایق ، استعداد و سلیقه او باشد ، کودک تان در مسیر درستی قرار می گیرد و به جایی می رسد که شایستگی آن را دارد . یکی از بهترین و بزرگترین هدیه هایی که می توانید به او بدهید فراهم کردن بستری است که فرزند تان در آن بتواند در مسیر موهبت های الهی و استعدادها قدم بردارد و زندگیش را براساس علایق و مهارت هایش شکل دهد .
محیط امنی در منزل بوجود آورید
کودک شما فضای خانه را محیطی امن می داند که در این میان نقش شما و همسرتان در برقراری آرامش و دوستی در فضای خانه تاثیر گذار خواهد بود . وقتی مدام با همسرتان دعوا و نزاع دارید کودک تان احساس امنیت نخواهد کرد . باید مشاجره های زناشویی را دور از چشم کودک تان انجام دهید و هیچ وقت در حضور او از کلمات توهین آمیز و بی ادبانه استفاده نکنید.

برای ارسال اولین نظر کلیک کنید