هر روز!
هر روز!

برای مبارزه با بی خوابی با تغذیه : برای مبارزه

برای مبارزه با بی خوابی با تغذیه : برای مبارزه

برای مبارزه با بی خوابی با تغذیه
: برای مبارزه با بی خوابی با تغذیه
 
 
کافئین ـ شما باید قبل از خواب از خوردن و نوشیدن مواد کافئین دار خودداری نمایید، موادی مانند قهوه، چای و شکلات و ….  زیرا کافئین یک ماده شیمیایی طبیعی است که باعث فعال شدن سیستمهای عصبی میشود، به این معنی که باعث تحریک بیش از حد سیستم عصبی و ذهن می گردد.
 
به گزارش : برای افرادی که نسبت به کافئین حساسیت دارند، هیجان بوجود آمده در آنها باعث آشفتگی و اندکی بیماری می شود. اگر شما قبل از رفتن به رختخواب از نوشیدنیهای کافئین دار استفاده نمایید، تغییرات بوجود آمده باعث بیخوابی می شود.
 
البته منظور از قبل از خواب برای افرادحساس به کافئین ، 8 ساعت قبل از به رختخواب رفتن است. پس بهتر این است که حداقل 8 ساعت قبل از به رختخواب رفتن از خوردن مواد کافئین دار خودداری نمایید.
 
    غذای مفصل ـ خوردن غذای مفصل برای شام و یا خوردن چیزی قبل از به رختخواب رفتن، ممکن است احساس خواب آلودگی در شما ایجاد کند ولی مطمئناً نمی توانید به راحتی بخوابید.
 
وقتی دراز می کشید و سعی می کنید بخوابید عمل هضم غذا به کندی صورت می گیرد و این باعث ناراحتی در شما می شود و نمی توانید به راحتی بخوابید.
 
برای این منظور به شما این پیشنهاد را می دهیم که حداقل سه ساعت قبل از خواب شام میل کنید و سعی نمایید غذایی که برای شام مصرف می کنید بیشتر از 600 کالری نداشته باشد.

برای ارسال اولین نظر کلیک کنید