هر روز!
هر روز!

برای پیشگیری ازصدمات خانه تکانی برای پیشگیری ازصدمات خانه تکانی

برای پیشگیری ازصدمات خانه تکانی برای پیشگیری ازصدمات خانه تکانی

برای پیشگیری ازصدمات خانه تکانی
برای پیشگیری ازصدمات خانه تکانی
معمولا اهل خانه در هفته‌های پایانی سال، مشغول خانه تکانی و زدودن ناپاکی‌ها از محیط خانه هستند و تلاش می‌کنند تا کارها را در حداقل زمان ممکن به پایان رسانند؛
غافل از آن که این سنت زیبا و پسندیده گاه در اثر عدم رعایت نکات ایمنی که اغلب زنان، آنها را نادیده می‌گیرند، ممکن است دردسرهای جبران ناپذیری را به دنبال داشته باشد.
به گزارش سرویس بهداشت و درمان ایسنا، برای پیشگیری از آسیبها و صدمات خانه تکانی، 13راه‌حل ارائه شده است که عبارتند از :
- در انجام فعالیت‌های خانه تکانی بیش از حد به بدن فشار وارد نشود . فشار به اندام‌ها علیرغم احساس درد، آسیب دیدگی بیشتر اندام‌ها را به دنبال دارد.
- بلند کردن اجسام سنگین بیش از حد توان بدن، آسیب رساندن به دست، کمر و گردن را به دنبال دارد.
- فعالیت‌های خانه تکانی را در روزهای مختلف تقسیم کنید. عجله در به پایان رساندن خانه تکانی، ممکن است عواقب نافرجامی داشته باشد.
- افراد هنگام خانه تکانی، احساس خستگی را جدی گرفته و به خود استراحت دهند؛ چرا که این احساس خستگی، زنگ خطری است برای سلامتی بدن.
- تغذیه نامناسب و خستگی ، آسیب پذیری عضلات را افزایش می‌دهد.
- استراحت روزانه و شبانه کافی ، هنگام فعالیت‌های خانه تکانی لازم است.
دانستنی های خانه و خانه داری
- خانه تکانی با سرعت متوسط انجام شود . سرعت زیاد در کارکردن ، شانس آسیب پذیری را افزایش می‌دهد.
- مراقب کودکان باشید و از شیطنت‌های آنها در این ایام غافل نشوید.
- مراقب فعالیت بیش از حد برخی بیماران ، نظیر دیابتی‌ها باشید. به منظور جلوگیری از هرگونه آسیب احتمالی، بیمار و خانواده وی باید در جریان خانه ‌تکانی با استفاده از دستگاه‌های تست قند خون معتبر(دارای کد بیمه مسئولیت و نیز هولوگرام وزارت بهداشت) از وضعیت قند خون فرد دیابتی اطلاع داشته باشند.
- به منظور پیشگیری از کمر درد و کشیدگی عضلات بدن هنگام جابجایی وسایل سنگین ، تمیز کردن شیشه و پنجره بدن باید فرم خاص و مناسبی داشته باشد.
- در ایام خانه ‌تکانی ، زنان مدت طولانی ایستاده مشغول به کار هستند و فشار زیادی به ستون فقرات و کمر وارد می‌آورند. به همین دلیل باید به طور متناوب تغییر حالت و موقعیت داده و برخی فعالیتها را نشسته انجام دهند.
- از استرس و فشار عصبی دوری کنید و با آرامش ، نشاط و شادی کارها را دنبال نمایید

برای ارسال اولین نظر کلیک کنید